آنچه باید درباره وام 20 میلیونی تا مین اجتماعی بدانید

به گزارش مجله همراهان، خبرنگاران- وام بازنشستگان تامین اجتماعی سال جاری به 20 میلیون رسیده است و درمقایسه با پارسال حدود 65 درصد افزایش پیدا نموده. شرایط دریافت وام بازنشستگان تامین اجتماعی اما تقریبا فرقی با دوره های قبل ندارد و متقاضی وام اگر ظرف دو سال گذشته از هر نوع تسهیلات قرض الحسنه استفاده نموده، سال جاری امکان دریافت وام 20 میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی را ندارد.

آنچه باید درباره وام 20 میلیونی تا مین اجتماعی بدانید

به گزارش خبرنگاران؛ ثبت نام وام 20 میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی سال جاری به دو شکل حضوری و غیرحضوری انجام می گردد و متقاضیان به جز مراجعه به کانون های بازنشستگی می توانند فرآیند ثبت نام را به شکل اینترنتی و غیرحضوری انجام دهند. هنوز زمان دقیق شروع پرداخت وام 20 میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی از سوی این سازمان اعلام نشده و محاسبات خبرنگاران نشان می دهد رقم اقساط آن تقریبا ماهی 909 هزار تومان خواهد بود.

وام 20 میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی

مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی سال جاری حدود 65 درصد افزایش پیدا نموده است. با اعلام مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی سال جاری درحالی به متقاضیان وام بازنشستگان 20 میلیون تومان تعلق می گیرد که این تسهیلات در سال گذشته 12 میلیون تومان بوده است. سال 1400 به متقاضیان وام بازنشستگان تامین اجتماعی پنج میلیون تومان داده می شد و مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 99 دو میلیون تومان بوده است. مسئولان سازمان تامین اجتماعی مثل سال های گذشته سهمیه معینی برای هر استان و شهرستان درنظر گرفتند و می گویند تا زمان تکمیل ظرفیت در هر شهر، ثبت نام از متقاضیان تازه ادامه خواهد داشت.

ثبت نام وام 20 میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی حالا با اعلام این سازمان از روز شنبه 27 خرداد وارد مرحله تازهی می گردد اما از یک طرف به خاطر ظرفیت محدودی که برای پرداخت وام وجود دارد و از یک طرف دیگر به خاطر اینکه بازنشسته های زیادی متقاضی آن هستند، دریافت وام 20 میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی شرط و شروطی دارد.

شرایط دریافت وام بازنشستگان تامین اجتماعی

شرایط دریافت وام بازنشستگان تامین اجتماعی را می توانیم به شکل خلاصه در هفت بخش خلاصه کنیم. نکته اول به سن متقاضی دریافت وام 20 میلیونی ارتباط دارد. طوری که وام 20 میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی به افرادی تعلق می گیرد که حداقل 50 سال و نهایتا 78 سال سن داشته باشند. داشتن حداقل دو فرزند تحت تکفل یکی دیگر از شرایط دریافت وام 20 میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی است. متقاضی در دو سال گذشته نباید از هیچ تسهیلات قرض الحسنه ای استفاده نموده باشد و تا زمان درخواست برای دریافت وام 20 میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی باید دست کم 10 سال سابقه بیمه پردازی داشته باشد.

شرایط وام 20 میلیونی بازنشستگان تا مین اجتماعی به همین ها خلاصه نمی گردد و بعد از درخواست متقاضی برای دریافت وام، اگر معین گردد که بدهی بانکی، چک برگشتی یا اقساط معوقه دارد، شامل دریافت وام نمی گردد. از طرفی سازمان تامین اجتماعی می گوید متقاضی باید حقوق مستمری خودش را از بانک رفاه دریافت کند. چون طبق سازوکاری که فعلا دیده می گردد، امکان کسر اقساط از سایر بانک ها وجود ندارد.

شرایط وام 20 میلیونی بازنشستگان تا مین اجتماعی نشان می دهد متقاضی باید دارای کارت عضویت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی باشد که خب بابت این یکی شرط در بعضی از استان ها سختگیری نمی نمایند. البته این را هم باید اضافه کنیم، متقاضیانی که قبلا برای دریافت وام بازنشستگان تامین اجتماعی ثبت نام کردند، احتیاجی به ثبت نام مجدد ندارند. این دسته از متقاضیان به شکل اتوماتیک به لیست متقاضیان تسهیلات 20 میلیونی اضافه می شوند و این مورد به وسیله یک پیامک از سوی سازمان به آن ها اطلاع رسانی می گردد.

نحوه دریافت وام بازنشستگان تامین اجتماعی

نحوه دریافت وام بازنشستگان تامین اجتماعی به دو شکل حضوری و غیرحضوری پیش بینی شده است. مثل سال های گذشته در روش حضوری بازنشسته ها می توانند به کانون های بازنشستگی محل زندگی خود مراجعه نمایند و با ارائه مدارک لازم مراحل ثبت نام را پشت سر بگذارند، اما در روش غیرحضوری متقاضی وام 20 میلیونی تامین اجتماعی باید به وسیله وب سایت کانون بازنشستگی استان و شهرستان خودش دست به کار گردد.

ثبت نام وام بازنشستگان تا مین اجتماعی به وسیله سامانه es.tamin.ir انجام می گردد و متقاضی موقع ثبت نام باید شماره تلفنی که به نام خودش ثبت شده را وارد کند. در این شیوه متقاضی با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور ابتدا وارد سامانه می گردد. آنوقت به وسیله بخش مستمری بگیران می تواند سراغ گزینه دریافت تسهیلات برود و سایر مراحل لازم را پشت سر بگذارد تا درخواست دریافت وام برای او ثبت گردد.

اقساط وام 20 میلیونی تا مین اجتماعی

وام 20 میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی یکور تسهیلات قرض الحسنه است و به همین دلیل اقساط آن با کارمزد چهار درصد محاسبه می گردد. طبق شرایط وام 20 میلیونی بازنشستگان تا مین اجتماعی، متقاضی باید ظرف 24 ماه برای بازپرداخت اقساط اقدام کند و اینطوری اقساط وام بازنشستگان تامین اجتماعی سال جاری به ماهی 909 هزار و 91 تومان می رسد.

اقساط وام 20 میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی البته در ماه های اول و سیزدهم که ماه های ابتدایی هر سال است، تفاوت دارد. یعنی در ماه اول از متقاضی وام 20 میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی 800 هزار تومان و در ماه سیزدهم 400 هزار تومان دریافت می نمایند.

اقساط وام 20 میلیونی بازنشستگان تا مین اجتماعی اینطوری بعد از 24 ماه درمجموع به 21 میلیون و 200 هزار تومان می رسد و به خاطر کارمزد چهار درصدی که ابتدای این بخش اشاره کردیم، سود کل وام یک میلیون و 200 هزار تومان تخمین زده می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 28 خرداد 1402 بروزرسانی: 28 خرداد 1402 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2296

به "آنچه باید درباره وام 20 میلیونی تا مین اجتماعی بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنچه باید درباره وام 20 میلیونی تا مین اجتماعی بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید