ارائه خدمات آموزشی غیرحضوری آنلاین به اتباع خارجی

به گزارش مجله همراهان، معاون وزیر آموزش و پرورش از ارائه خدمات آموزشی غیرحضوری آنلاین به دانش آموزان اتباع خارجی در کشورمان اطلاع داد.

ارائه خدمات آموزشی غیرحضوری آنلاین به اتباع خارجی

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، زینی وند در جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران گفت: باید از استاندار تهران برای برگزاری جلسات دو شورای آموزش و پرورش شهر تهران و شهرستان های استان و مدیریت آن ها قدردانی کنم. یکی از مسائلی که در این جلسه مورد آنالیز نهاده شد تحصیل اتباع خارجی بود به شکلی که هر یک از این دانش آموزان که به سن تکلیف می رسند مهمان ما هستند و از نظر ما آن ها توان تامین هزینه های زندگی را ندارند چه برسد به تحصیلشان؛ این دانش آموزان در مدارس ما مشغول تحصیل می شوند و اتباع افغانستانی مسائل زیادی دارند. ما نیز از حیث ساختاری با مسائلی روبرو هستیم که باید دستگاه های دیگر ما را در این عرصه یاری نمایند.

وی ادامه داد: مدارس غیر دولتی خیریه برای آموزش اتباع خارجی در نظر گرفته شده، اما آن ها نیز با محدودیت های اداری روبرو هستند که البته نسبت به حل این محدودیت ها اقدام نموده ایم.

معاون وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این که در حال حاضر 100 مدرسه غیر دولتی خیریه، از دانش آموزان شهریه ای دریافت نمی نمایند اضافه کرد: این مدارس هزینه کتاب و لباس دانش آموزان را نیز تامین می نمایند. ما نیز در شورای سیاست گذاری مصوبه ای داشتیم که افرادی که نسبت به ایجاد موسسه غیر دولتی خیریه اقدام نمایند، زمین در اختیار آن ها قرار دهیم.

وی اضافه کرد: اقدام دیگری که در حوزه آموزش اتباع خارجی انجام شد ارائه خدمات غیر حضوری به صورت آنلاین به این دانش آموزان است.

وی تاکید نمود: بی تردید آموزش و پرورش کارآمد، جامعه ای توسعه یافته و پویاتر را به همراه خواهد داشت و یکی از ارکان توسعه هر جامعه ای آموزش و پرورش است. دل نگرانی که در مورد آموزش و پرورش وجود دارد و ضعف آن در تمام ابعاد جامعه تاثیر گذار است باید حل و فصل گردد. در حقیقت آموزش و پرورش زمانی اثربخش خواهد بود که همه دستگاه ها در آن مشارکت داشته باشند.

معاون وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی در مورد امکان تحصیل دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس کشورمان گفت: دانش آموزانی که در این مدارس ثبت نام کردند همچنان به تحصیل خود ادامه می دهند و برنامه ریزی شده آن دسته از دانش آموزان که کار می نمایند و امکان تحصیل ندارند با استفاده از خدمات غیر حضوری آنلاین و همین طور بهره گیری از مدارس غیر دولتی خیریه خدمات لازم به آن ها ارائه گردد.

وی در مورد تغییر کاربری زمین های آموزشی نیز اظهار کرد: زمین های آموزشی مازاد تغییر کاربری داده می شوند و به تجاری تبدیل می شوند که این موضوع از مصوبات جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران بوده که مقرر شده در کارگروهی این موارد مورد آنالیز قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 649

به "ارائه خدمات آموزشی غیرحضوری آنلاین به اتباع خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه خدمات آموزشی غیرحضوری آنلاین به اتباع خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید