ارتش سوریه 3 روستای دیگر را در جنوب ادلب آزاد کرد

به گزارش مجله همراهان، نیروهای ارتش سوریه در ادامه پیشروی امروز خود، 3 روستای دیگر به نام های بسقلا، بعربو و حاس را در جنوب ادلب آزاد کردند.

ارتش سوریه 3 روستای دیگر را در جنوب ادلب آزاد کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله همراهان، ارتش سوریه به رغم تهدید ها و خط و نشان های ترکیه و گروه های مسلح و تروریست به عملیات های نظامی خود این بار از جنوب ادلب ادامه داد و توانست چند روستا را آزاد کند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) عصر امروز سه شنبه (6 اسفند) گزارش داد که ارتش سوریه در پیشروی های مستمر خود، سه روستا را در جنوب استان ادلب یکی پس از دیگری آزاد کرد و خود را به اطراف شهر کفرنُبل رسانده است.

نیروهای ارتش سوریه ابتدا در عملیات بعد از ظهر امروز روستای بعربو، سپس بسقلا و دقایقی پیش نیز روستای حاس را که واقع در شرق شهر کفر نبل است، آزاد کردند. خبرگزاری سانا درگیری ها در اطراف بسقلا را شدید توصیف نموده است که به رغم آن، تروریست ها، نتوانسته اند این روستا را حفظ نمایند.

عمده طرف درگیر با ارتش سوریه گروهک تروریستی هیأت تحریر الشام (جبهه النصره سابق) است که گروه های مسلح دیگر با پشتیبانی ترکیه وارد درگیری های سختی با نیروهای سوریه شده اند.

ارتش سوریه پیش از ظهر امروز سه روستا به نام های جبالا، و معرصین و معرتصین واقع در جنوب غرب شهر معره النعمان را آزاد نموده بود.

مرکز دیدبان حقوق بشر سوریه که نهادی وابسته به مخالفان دولت سوریه و مستقر در لندن است، در گزارش بعد از ظهر امروز به پیشروی های ارتش سوریه اذعان کردو نوشت که نیروهای سوریه طی 36 ساعت گذشته 15 روستا را در جنوب ادلب آزاد و پاکسازی نموده اند.

تصاویر منتشر شده از میادین درگیری نشان می دهد درگیری در بعضی مناطق به دوئل بین تانک ها کشیده شده است و ارتش سوریه چند تانک ترکیه ای تروریست ها را منهدم نموده است. نیروهای سوریه همچنین یک پهپاد ساخت ترکیه از نوع بیرق دار را در جنوب ادلب ساقط نموده اند.

نیروهای سوریه در پیشروی های امروز خود همچنین شماری تونل و مقر های زیر زمینی تروریست ها را در منطقه تلة النار واقع در ریف جنوبی ادلب کشف و تخریب نموده اند.

پیشروی های پی در پی ارتش سوریه طی نزدیک به دو ماه، ترکیه را به عنوان حامیان گروه های مسلح تروریستی نگران نموده است. مقامات ترکیه به ویژه رئیس جمهور این کشور بارها ارتش سوریه را به اقدام مقابل تهدید نموده است. با این حال بعضی منابع فاش کردند که ترکیه برای اینکه مانع پیشروی های سوریه گردد، پیشنهادی به طرف روس داده ولی رد شده است.

منابع مطلع به روزنامه القدس العربی گفته اند که ترکیه به روسیه که ضامن توافق سوچی است، پیشنهاد داده است شهر ادلب (مرکز استان ادلب) از عملیات های ضد تروریستی ارتش سوریه مستثنا گردد که با مخالفت طرف روسی روبرو شده است.

توافق سوچی که سال 2018 بین آنکارا و مسکو به امضا رسیده، خواستار جداسازی گروه های میانه رو از تروریست ها شده است که این مأموریت برعهده طرف ترکیه ای بوده ولی تا کنون اجرا نشده است. ترکیه از آن بیم دارد که پیشروی ارتش سوریه و از دست دادن استان ادلب، کفه آن ها در مذاکرات آینده به ویژه مذاکرات تدوین قانون اساسی را به نفع دولت تغییر دهد و گروه های معارض و آنکارا برگه ای در دست نداشته باشند.

تونل تروریست ها

تونل تروریست ها

تونل تروریست ها

تونل تروریست ها

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 876

به "ارتش سوریه 3 روستای دیگر را در جنوب ادلب آزاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش سوریه 3 روستای دیگر را در جنوب ادلب آزاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید