انتخاب ایران به عنوان 5 کشور منتخب در نشست جوانان سازمان جهانی گردشگری

به گزارش مجله همراهان، خبرنگاران : اعزام 2 نوجوان مستعد از سوی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای حضور و معرفی ظرفیت های گردشگری جمهوری اسلامی ایران در اولین نشست جوانان و نوجوانان سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) که از تاریخ 6 لغایت 12 تیرماه جاری در شهر سورنتو کشور ایتالیا برگزار گردید، انتخاب ایران به عنوان نایب رییسی نشست از میان 60 کشور حاضر در این رویداد را به ارمغان آورد.

انتخاب ایران به عنوان 5 کشور منتخب در نشست جوانان سازمان جهانی گردشگری

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سازمان دنیای گردشگری به عنوان آژانس تخصصی گردشگری سازمان ملل متحد که مسئولیت زمینه سازی برای توسعه گردشگری مسئولانه، پایدار و در دسترس برای اقشار مختلف را بر عهده دارد و موسسه جیفونی که یک موسسه فرهنگی بین المللی ایتالیایی با بیش از 50 سال سابقه در برگزاری فستیوال فیلم برای جوانان را در کارنامه خود دارد، گردهمایی بزرگی را برای شرکت جوانان و نوجوانان در رده سنی 12 تا 19 سال منتخب کشورهای مختلف دنیا در شهر سورنتو کشور ایتالیا برگزار نموده است.

در این رویداد دو نوجوان ایرانی به نام های تارا قهرمانی و محمدحسین روهنده از سوی معاونت گردشگری با همکاری وزارت آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان انتخاب و به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران حضور یافتند و درباره ایده های نسل جوان برای توسعه گردشگری پایدار در قالب اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد به بحث و تبادل نظر پرداختند.

درخشش نمایندگان کشورمان و نبوغ آن ها باعث شد تا جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از 5 کشور منتخب از میان 60 کشور در میان اعضاء هیئت رئیسه انتخاب گردد. جمهوری اسلامی ایران، امارات متحده عربی، پادشاهی مراکش و جمهوری اوروگوئه، کشورهای عضو هیئت رئیسه و نائب رئیس بوده اند و البته رئیس هیئت، دبیرکل سازمان دنیای گردشگری (UNWTO) زوراب پولولیکاشویلی هستند.

نظر به اینکه سازمان ملل متحد همیشه بر نقش جوانان در ساخت آینده دنیا تاکید دارد و با این رویکرد که رهبران آینده باید بتوانند از هم اکنون با مسائل و مسائل موجود دنیا امروز آشنا شوند و راهکار هایی مبتنی بر واقعیت را در فکر خود شکل دهند، برنامه ریزی رویداد مربوطه انجام گرفته است.

گفتنی است بحران کووید و نحوه مواجهه با موارد مشابه در آینده، آشنایی جوانان با مسائل روز گردشگری در جهت تحقق اهداف توسعه پایدار با هدف بهره گیری از راهکارهای خلاق نسل جوان و برپایی کارگاه های آموزشی متعدد در حاشیه این نشست و حضور بعضی مقامات گردشگری برای تعامل با جوانان شرکت کننده نیز از جمله برنامه های جانبی رویداد مذکور بوده است.

در این رویداد هدیه ای از آثار صنایع دستی ایران به زوراب پولولیکاشویلی دبیرکل سازمان دنیای گردشگری اهدا و در نهایت نیز تقدیرنامه ای به نمایندگان جمهوری اسلامی ایران به علت کوشش و درخشش آن ها از سوی دبیرکل تقدیم شد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 2 مرداد 1401 بروزرسانی: 2 مرداد 1401 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2138

به "انتخاب ایران به عنوان 5 کشور منتخب در نشست جوانان سازمان جهانی گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب ایران به عنوان 5 کشور منتخب در نشست جوانان سازمان جهانی گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید