بیشترین آسیب دیدگی کرونا سهم بچه ها شده است

به گزارش مجله همراهان، به گزارش خبرنگاران، مراسم رونمایی از طرح زمستان فعال با ورزش همگانی که شامل لیگ تندرستی ایران، طرح نشاط (مسابقات الکترونیک فعال) و طرح بازی و نشاط بچگانه می شود، صبح امروز چهارشنبه با حضور عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش، مهدی فروردین رئیس فراکسیون ورزش مجلس، عسگری نماینده مجلس و پاک فطرت نماینده مجلس در محل فدراسیون ورزش های همگانی برگزار شد.

بیشترین آسیب دیدگی کرونا سهم بچه ها شده است

افشین ملایی رئیس فدراسیون همگانی در این مراسم گفت: فدراسیون ورزش های همگانی با رویکرد جدید، متناسب با گروه های مختلف سنی، سه طرح مذکور را در دستور کار خود قرار داده است. بچه ها در دوران شیوع ویروس کرونا، بیشترین آسیب را از نظر کم تحرکی تجربه کردند و به همین دلیل نیز در اولویت فدراسیون ورزش های همگانی قرار گرفته اند.

رییس فدراسیون ورزش های همگانی با بیان اینکه لیگی تحت عنوان لیگ تندرستی ایران، برای مشارکت همه آحاد مردم متناسب با ظرفیت فعالیت های ورزشی و جسمانی طراحی شده است، گفت: لیگ تندرستی ایران که برای اولین بار در سطح کشور برگزار می شود با استفاده از جذابیت های ورزش رقابتی و رعایت پروتکل های بهداشتی مشارکت اقشار مختلف جامعه را مدنظر قرار خواهد داد.

ملایی افزود: هرچه رقابت در حوزه ورزش همگانی بیشتر شود، مشارکت اقشار مختلف ارتقا خواهد یافت و این مساله به بهبود شرایط سلامت عمومی جامعه کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به جمعیت 32 میلیون نفری مخاطب در حوزه ورزش های الکترونیک، اظهار کرد: فدراسیون ورزش های همگانی و انجمن ورزش های الکترونیک سعی کرده با طراحی مناسب در راستای کاهش کم تحرکی که در ذات بازی های الکترونیک وجود دارد گام بردارد تا با افزایش فعالیت های جسمانی، فضایی جذاب و همراه با فعالیت بدنی برای مخاطبان ایجاد کند.

رییس فدراسیون ورزش های همگانی با تاکید بر اینکه تمام تلاش فدراسیون این است که در فضای شیوع ویروس کرونا، گامی به عقب برداشته نشود و سطح کم تحرکی ملی کاهش پیدا نکند، گفت: فدراسیون ورزش های همگانی تلاش کرد تا در شرایط کرونا، متناسب با تاثیرات بسکمک منفی که روی فعالیت بدنی اقشار مختلف جامعه ای ایجاد شد، طرح هایی را ارائه دهد تا با حفظ سلامت شهروندان، فعالیت بدنی آنها کاهش پیدا نکند.

ملایی ادامه داد: در طرح بازی و نشاط بچگانه بچه ها 2 تا 8 سال مدنظر قرار دارند و از گروه مخاطبان در بازی های الکترونیک که حدود 32 میلیون نفر هستند، حدود 8 میلیون نفر آنها بچه ها 2 تا 8 سال بوده و اگر به سمت فعالیت بدنی در راستا بازی های الکترونیک حرکت نکنیم، میزان کم تحرکی افزایش خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1482

به "بیشترین آسیب دیدگی کرونا سهم بچه ها شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین آسیب دیدگی کرونا سهم بچه ها شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید