تازه ترین ایده های طراحی باغ

به گزارش مجله همراهان، به اجرا در آوردن یک طراحی خوب، نکته ای کلیدی برای ایجاد فضایی مناسب می باشد. اگر شما به طراحی هایی به سبک سنتی علاقمند هستید، می توانید از مجسمه هایی قدیمی برای طراحی باغ بهره ببرید. در مقابل اگر ازجمله افرادی هستید که علاقمند به طراحی مدرن هستید می توانید از آویزهایی زیبا یا رنگ آمیزی فنس ها استفاده نمایید و با این کار فضای باغ خود را در هر فصلی از سال جذاب جلوه دهید. ایده ها و روش های زیادی برای طراحی باغ وجود دارد. یکی از ساده ترین راهکارهایی که می توان از آن برای طراحی باغ و محوطه های بیرونی مانند حیاط خلوت استفاده کرد، به کارگیری مجسمه های مختلف، گلدان و ظروف سفالی می باشد. استفاده از مجسمه های سنگی در طراحی باغ هایی به سبک کلاسیک، از ایده هایی است که سال ها مورد استفاده قرار گرفته است. در مقابل در طراحی باغ هایی به سبک مدرن، از مجسمه هایی که نمایی براق دارند و در ساخت آن ها رنگ های روشن به کار گرفته شده است، استفاده می گردد. از نمونه های دیگر طراحی که می توان از آن ها در طراحی باغ استفاده کرد، به کارگیری آبنما می باشد که می تواند باعث ایجاد توازن درمحیط نیز گردد. ساخت یک استخر نیز می تواند باعث ایجاد زیبایی در فضای باغ یا حیاط خلوت گردد. برای طراحی باغ می توانید از دیوارهای آن به عنوان اِلمانی برای تزئین استفاده نمایید. شما می توانید دیوارهای باغ را مانند یک بوم نقاشی در نظر گرفته و با استفاده از خلاقیت خود به طراحی آن بپردازید. برای مثال می توانید از رنگ های شاد و سرزنده برای رنگ آمیزی دیوار استفاده نموده و در مرحله بعد از گلدان های آویز رنگی برای تزئین آن استفاده نمایید. اهمیت طراحی باغ به اندازه طراحی داخلی خانه اهمیت دارد. برای طراحی محوطه های بیرونی در ابتدا باید محیط باغ را به خوبی مورد آنالیز قرار دهید و به متریالی که قصد دارید از آن ها در طراحی باغ بهره ببرید، فکر کنید. طراحی باغ می تواند باعث ایجاد نقطه کانونی در فضا نیز گردد. در ادامه به بیان ایده هایی در جهت اجرای یک طراحی خوب برای باغ و محوطه های بیرونی خواهیم پرداخت.

تازه ترین ایده های طراحی باغ

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید.

استفاده از اِلمان های فلزی شکل

استفاده از اِلمان های فلزی شکل مانند گلدان های فلزی و براقی که در آن ها گیاهان سبز رنگ کاشته شده است، می تواند از نمونه ایده های کاربردی درجهت طراحی محوطه های بیرونی باشد. استفاده از این روش، از نمونه های طراحی مینیمال برشمرده می گردد. در کنار استفاده از گلدان هایی به این شکل می توان برای رنگ آمیزی دیوار از طرح های هندسی و رنگ خاکستری استفاده کرد.

استفاده از مجسمه های قدیمی

استفاده از مجسمه های قدیمی مانند کوزه های سنتی می تواند از ایده های کاربردی در طراحی فضا باشد. استفاده از این مجسمه ها، یکی از ایده های هوشمندانه در طراحی باغ می باشد و می توان با تقارن سازی آن ها به ایجاد فضایی زیبا یاری کرد. استفاده از یک نیمکت چوبی در کنار این مجسمه ها باعث تکمیل طراحی شده و باعث ایجاد توازن و تقارن سازی در فضای باغ می گردد.

استفاده از چارچوب های تزئینی

برای طراحی باغ احتیاج به استفاده از روش هایی غیر معمول و عجیب غریب نیست. شما می توانید با استفاده از یک طراحی ساده مانند نصب چارچوب های رنگی به یک طراحی ایده آل دست یابید. برای ساخت این چارچوب ها می توانید از چوب های قدیمی نیز استفاده نموده و با این کار در هزینه ها صرفه جویی کنید.

استفاده از نقاشی دیواری

استفاده از یک اثر هنری برجسته و نصب آن بر روی دیوار می تواند باعث ایجاد فضایی مدرن گردد. شما می توانید خود به طراحی دیوارهای باغ بپردازید. استفاده از رنگ های تابستانی برای طراحی دیوارهای باغ و استفاده از آن ها در جهت رنگ آمیزی دیوارها می تواند از ایده های کاربردی و مناسب باشد.

استفاده از آبنما

استفاده از آبنما می تواند باعث ایجاد فضایی شگفت انگیز در محوطه باغ گردد. ساخت یک استخر نیز می تواند اثری مشابه در باغ هایی به سبک مدرن داشته باشد. اگر فضای باغ به اندازه ای نیست که اجازه ساخت یک استخر را بدهد، می توانید یک حوضچه کوچک ساخته و از زیبایی آن لذت ببرید. استفاده از یک نورپردازی مناسب در استخر و استفاده از سنگ طبیعی برای ساخت آبنما یا حوضچه باعث دوچندان شدن این زیبایی می گردد.

طراحی باغ با استفاده از کاشت درخت

درخت آرایی نمونه ای از طراحی باغ برشمرده می گردد. استفاده از این روش تاثیری مثبت در طول زمان های مختلف خواهد داشت. کاشت درخت باعث ایجاد شادابی و سرزندگی در محوطه باغ می گردد. کاشت درختان می تواند به صورت تزئینی نیز صورت گیرد. برای مثال کاشت درخت به صورت دیواره ای در اطراف محل نشیمن یا دور تا دور باغ و یا شکل دادن به آن ها نمونه ای از طراحی هایی است که می توان در طراحی باغ از آن ها استفاده کرد.

استفاده از گلدان در طراحی باغ

یکی از جذاب ترین ایده هایی که می توانید برای طراحی باغ یا محوطه های باز از آن ها بهره ببرید، نصب گلدان بر روی دیوار می باشد. با انجام این کار و کاشت گیاهان و گل های متفاوت در گلدان ها می توانید نمایی متفاوت به باغ خود ببخشید. استفاده از رنگ های بنفش، آبی فیروزه ای و زرد، ترکیبی زیبا به وجود می آورند. از این گلدان ها می توان برای کاشت انواع سبزی نیز استفاده کرد.

تزئین دیوار با استفاده از پارچه مناسب

استفاده از پارچه مناسب برای تزئین دیوارهای باغ، از ایده های تاثیرگذار می باشد. برای انجام این کار می توانید از پارچه های الگو دار استفاده نمایید. دقت کنید که رنگ و طراحی پارچه با مبلمانی که از آن در باغ استفاده می کنید هماهنگی داشته باشد.

استفاده از جایگاه مناسب

به طور قطع فضای باغ به مکانی برای هم نشینی با دوستان و خانواده، احتیاج دارد. استفاده از جایگاه های مناسب در زیباسازی فضای باغ نقش مهمی ایفا می نماید. برای انتخاب مبلمان مناسب باغ می توانید از رنگ های شاد و سرزنده استفاده نمایید.

منبع: ساختمانچی
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 648

به "تازه ترین ایده های طراحی باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازه ترین ایده های طراحی باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید