تجدیدنظر واتساپ پس از ابراز نگرانی کاربران

به گزارش مجله همراهان، شبکه اجتماعی واتساپ بیان نمود که اجرای سیاست های تازه خود را پس از نگرانی گسترده کاربران از ضعیف شدن فرایند حفظ اسرار شخصی و خصوصی، تا ماه مه (تا نزدیک به پنج ماه دیگر) به تاخیر انداخته است.

تجدیدنظر واتساپ پس از ابراز نگرانی کاربران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران از رویترز؛ اطلاعیه ماه جاری (ژانویه) برنامه پیام رسان واتساپ در باره آمادگی برای اجرای سیاست تازه در باره هویت و اسرار خصوصی کاربران که بر اساس آن حق به اشتراک گذاری برخی داده های مرتبط با آنان را در شبکه فیسبوک خواهد داشت، موجب برانگیخته شدن اعتراض های جهانی و هجوم کاربران تازه به شبکه های پیام رسان خصوصی رقیب مانند تلگرام و سیگنال شد.

اما واتساپ اعلان کرد که اجرای سیاست تازه را از فوریه (بهمن ماه) به می (اردیبهشت) منتقل می کند و تمرکز این به روزسازی بر تبادل داده های کاربران با کسب و کارهاست و بر مکالمات و تماس های شخصی افراد تاثیری نخواهد داشت.

واتساپ اضافه نمود: به رمزگذاری پیام ها و تماس های خصوصی کاربران ادامه خواهد داد و این به روز رسانی توانایی این برنامه را برای به اشتراک گذاری داده ها در فیسبوک افزایش نمی دهد.

فیسبوک در سال 2014 واتساپ را به بهای 19 میلیارد دلار خرید، اما تا به امروز فرایند درآمدزایی از آن، به کندی پیش رفته است.

واتساپ تا به امروز نیز برخی از داده های شخصی کاربران مانند شماره تلفن و نشانی آی پی رایانه های آنان را در فیسبوک به اشتراک می گذاشته است.

واتساپ در ماه اکتبر اعلان کرد که قصد دارد با آغاز پیشنهاد خرید و فروش درون برنامه ای از طریق فیسبوک، به شرکت هایی که از ابزار های پیام رسان خدمات مشتری استفاده می کنند، توانایی ذخیره سازی پیام هایشان را در بر روی سرور های فیسبوک بدهد و مکالمات و تماس های کاربران را با کسب و کار ها با استفاده از خدمات تازه میزبانی، رمزگذاری نخواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1474

به "تجدیدنظر واتساپ پس از ابراز نگرانی کاربران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجدیدنظر واتساپ پس از ابراز نگرانی کاربران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید