توسعه منطقه ای اقتصاد در کشور ، فراکسیون دانش بنیان از شرکت های خلاق حمایت می نماید

به گزارش مجله همراهان، نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: فراکسیون شرکت های دانش بنیان مجلس آماده اختصاص حمایت های حداکثری به شرکت های خلاق است.

توسعه منطقه ای اقتصاد در کشور ، فراکسیون دانش بنیان از شرکت های خلاق حمایت می نماید

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، عباس گلرو نماینده مردم در یازدهمین مجلس شورای اسلامی، از حوزه انتخابیه سمنان، مهدی شهر و سرخه، گفت: اساس توسعه یافتگی، اهتمام و توجه ویژه به منابع انسانی است. در صورتی که ما در کشور خواستار مالی پویا، بالنده و درون زا باشیم، باید بیش از گذشته، حمایت های مورد احتیاج شرکت های دانش بنیان و خلاق را توسعه بخشیم.

نماینده سابق ایران در سازمان ملل متحد اضافه کرد: یکی از پیش احتیاج های توسعه فناوری های نوظهور، تصویب قوانین جدید و تسهیل گری در حوزه تقنینی و حکمرانی است. بر همین اساس، مجلس شورای اسلامی آماده است تا قوانین مورد احتیاج فعالان فناور و خلاق را در این نهاد مطرح کند و پس از بحث های کارشناسی به تصویب برساند.

عضو فراکسیون شرکت های دانش بنیان مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: با توجه به اهمیت حوزه عملکرد شرکت های خلاق، این فراکسیون آماده است تا نام این شرکت ها را نیز در قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان قرار دهد. این امر می تواند حمایت های مورد احتیاج فعالان صنایع نرم و خلاق کشور را فراهم کند و به توسعه منطقه ای اقتصاد در کشور یاری کند.

گلرو با توجه به سیاست های نظام در توسعه فعالیت های نوآورانه گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شناسایی چالش ها و احتیاج های فعالان خلاق و نوآور کشور باید این درخواست ها و مستندات را در جلسات دوجانبه با فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مطرح کند تا زمینه خدمت رسانی بیشتر در این حوزه فراهم گردد.

وی ضمن شرح فعالیت های دانش بنیان و خلاق اجرا شده در حوزه انتخابیه سمنان، گفت: با توجه به مذاکرات انجام گرفته میان اینجانب و سورنا ستاری معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهوری امکانات خوبی به پارک علم و فناوری استان سمنان اختصاص یافت که جای تقدیر دارد.

این نماینده مجلس همچنین بیان نمود: امیدوار هستیم با توجه به ظرفیت های فوق العاده بالای سمنان از جمله وجود بیش از 30 هزار دانشجو، این استان با حمایت این معاونت به هاب فعالیت های صنایع نرم و خلاق تبدیل گردد و شرکت های خلاق در کنار شرکت های دانش بنیان فعالیت های خود را در استان سمنان توسعه دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1484

به "توسعه منطقه ای اقتصاد در کشور ، فراکسیون دانش بنیان از شرکت های خلاق حمایت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه منطقه ای اقتصاد در کشور ، فراکسیون دانش بنیان از شرکت های خلاق حمایت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید