جو هیجانی بورس کنترل شد؟ ، خرید حقیقی و حقوقی در مقابل عرضه سنگین بازار

به گزارش مجله همراهان، به گزارش خبرنگاران، با آغاز معاملات امروز بازار سهام فشار عرضه در بیشتر نمادهای بازار و مخصوصا نمادهای شاخص ساز باعث شد بازار روندی نزولی داشته باشد و شاخص کل از محدوده یک میلیون و 500 هزار واحد نیز نزول کرد.

جو هیجانی بورس کنترل شد؟ ، خرید حقیقی و حقوقی در مقابل عرضه سنگین بازار

در ادامه فرایند معاملات بازار سهام حقوقی ها از نمادهایی مانند فولاد، فملی، پتروشیمی و خودرو حمایت کردند و صف های فروش این نمادها را جمع آوری کردند و بازار در عرضه و تقاضا کمی به سمت تعادل حرکت کرد اما این حمایت برای رشد شاخص بازار سهام کافی نبود.

هرچند حقوقی های بازار امروز حمایت کردند اما در مجموع جو بازار امروز با افزایش تقاضا از سوی حقیقی ها تقویت شد و نشانه هایی از بهبود در آن به چشم خورد.

امروز دو موج عرضه را در بازار شاهد بودیم که اولی با آغاز بازار در نمادهای شاخص ساز همراه بود و دومین موج عرضه هم بعد از مثبت نشدن بازار با حمایت حقوقی شکل گرفت.

جو هیجانی بازار سهام باعث افزایش عرضه از سمت حقیقی ها شده بود و آغاز این جو هیجانی از اخبار مذاکره ایران و امریکا استارت خورد و در حالی با ریزش شدید بازار سهام روبرو شدیم که متغیرهای تاثیرگذار بر شاخص کل بازار سهام مطابق با صعود بازار بودند.

فملی، فارس و فولاد بیشترین تاثیر منفی را روی شاخص کل بازار سهام داشتند و نماد تاپیکو بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص کل بازار سهام داشت.

همچنین ارزش مجموع معاملات امروز به 13,467 میلیارد تومان رسید. و امروز نماد وبصادر که به دلیل افشای اطلاعات بااهمیت گروه الف متوقف شده بود امروز بدون محدودیت دامنه نوسان بازگشایی شد و در آخر در رنج مثبت به کار خود انتها داد.

به نظر می رسد با فرایند معاملات امروز بازار سهام فردا شاهد بازار بهتر و متفاوت تری نسبت به دیگر روزهای این هفته خواهیم بود.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1267

به "جو هیجانی بورس کنترل شد؟ ، خرید حقیقی و حقوقی در مقابل عرضه سنگین بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جو هیجانی بورس کنترل شد؟ ، خرید حقیقی و حقوقی در مقابل عرضه سنگین بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید