حاشیه میدان راه آهن نوسازی می گردد

به گزارش مجله همراهان، معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 11 تهران از شروع پروژه های نوسازی در حاشیه میدان راه آهن اطلاع داد.

حاشیه میدان راه آهن نوسازی می گردد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمد علی شاه حسینی، معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 11 درباره پروژه های سازمان نوسازی شهر تهران در بافت فرسوده محله های مرکزی شهر تهران اظهارداشت: این موضوع با هدف بهسازی بافت فرسوده، بهبود فضای بی دفاع شهری وتوسعه عمرانی حاشیه میدان راه آهن شروع شد.

وی گفت: با توجه به انعقاد تفاهم نامه بین سازمان نوسازی شهر تهران و شهرداری منطقه 11 باتوجه به وجود بافت های فرسوده در محدوده این منطقه و نظر به سیاست های شهردار تهران مبنی بر بازآفرینی و بهسازی بافت های فرسوده و بی دفاع شهری، پروژه احداث پاتوق سیمین در محله انبار نفت با مساحتی بیش از 1300 مترمربع در خیابان شهید ایروانی کوچه نور قربانی در دست احداث است.

شاه حسینی اضافه کرد: شهرداری منطقه 11 پس از تملک 2 ملک قدیمی و آزادسازی و تبدیل آن به فضای سبز، علاوه بر احداث فضای سبز اقدام به نوسازی انهار و آسفالت کوچه ها، احداث پیاده راه و پاتوق محله نموده است.

وی عنوان نمود: این پروژه که پاتوق محله سیمین نامگذاری شده است؛ شامل فضای سبز، محل نشیمن شهروندان، آبخوری، نیمکت، میز شطرنج و تنیس روی میز است که پس از بهره برداری محلی برای استفاده هر چه بیشتر اهالی محله انبار نفت خواهد بود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 11 همچنین در مورد احداث پاتوق محله سوزنبان اظهار کرد: در ادامه همکاری بین سازمان نوسازی و شهرداری منطقه 11 پروژه احداث پاتوق محله سوزنبان در محله راه آهن نیز در دست ساخت است.

به گفته شاه حسینی پس از پروژه بازپیرایی میدان راه آهن در سال گذشته توسط منطقه که به عنوان نخستین مبادی ورودی ریلی شهر تهران دیگر هموطنان را از سایر شهر ها وارد شهر تهران می نماید؛ بازپیرایی و بهسازی معابر حاشیه ای میدان راه آهن نیز حائز اهمیت بسیار است که در این راستا پروژه سوزنبان با مساحتی بیش از 3 هزار مترمربع در شمال شرقی میدان راه آهن و در انتهای کوچه های تورج و محمد بیگی قرار گرفته است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 11 خاطر نشان کرد: هدف اصلی احداث این پروژه توسعه عمرانی حاشیه میدان راه آهن به لحاظ وجود هتل ها و مسافرخانه ها و تردد مسافرین متعدد و برخورداری از ظرفیت زیست شبانه و رفع کردن معضلات اجتماعی موجود دراین محدوده بوده است.

وی بیان داشت: این پروژه ها با یاری سازمان نوسازی تا خاتمه امسال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 463

به "حاشیه میدان راه آهن نوسازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاشیه میدان راه آهن نوسازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید