حمایت آذربایجان از عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا

به گزارش مجله همراهان، رئیس جمهور آذربایجان تاخیر عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را مورد انتقاد قرار داد و آن را بی عدالتی بزرگ دانست.

حمایت آذربایجان از عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا

در سفر با تور هلند از کشور گلهای لاله دیدن کنید و آسیاب های بادی آمستردام هلند را نظاره گر باشید.

به گزارش گروه بین الملل مجله همراهان، الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان روز دوشنبه تاخیر عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را مورد انتقاد قرار داد و این انتظار را بی عدالتی بزرگ خواند.

به نوشته روزنامه ینی شفق، علی اف گفت: سال ها است که از امضای توافق میان ترکیه و اتحادیه اروپا می گذرد اما آیا در اقدامات بعدی نتیجه ای حاصل شد؟ البته که نه. این بی عدالتی بزرگی است.

ترکیه در سال 1987، خواهان عضویت در اتحادیه اروپا شد و مذاکرات بر سر توافق آن را از سال 2005 شروع کرد اما این مذاکرات در سال 2007 به دلیل اعتراض قبرس و همچنین مخالفت آلمان و فرانسه متوقف شد.

علی اف گفت، بعضی از کشورهای جماهیر شوری سابق عضو اتحادیه اروپا شدند در حالی که آنها برای پیوستن به این اتحادیه، نه توسعه یافته تر و نه آماده تر بودند. بنابراین چرا اتحادیه اروپا آنها را پذیرفت اما ترکیه را قبول نکرد؟ جواب واضح است، زیرا ترکیه یک کشور مسلمان است. در حال حاضر آنها آشکارا این موضوع را می گویند.

وی همچنین تاکید نمود، با توجه به این موضوع، اتحادیه اروپا، جمهوری آذربایجان را به عنوان عضو خود، قبول نمی کند.

وی با اشاره به روابط و پیوستن به اروپا، گفت: من فکر می کنم که ما برای پیوستن به اروپا گام هایی را برداشتیم و دیگر نیازی به انجام اقدامات جدید نداریم زیرا انجام این اقدامات نتیجه ای نداشته است.

این در حالی است که پیش از این ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه مجددا خواست دولت این کشور برای عضویت کامل و هرچه سریعتر در اتحادیه اروپا را تکرار کرد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 2 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 673

به "حمایت آذربایجان از عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت آذربایجان از عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید