حیدری: با عشق سهمیه قهرمانی آسیا را کسب کردم اما از اعزام بازماندم، غیر از چند نفر، سایر تکواندوکاران به حال خود رها شدند

به گزارش مجله همراهان، ملی پوش سابق تیم ملی تکواندو گفت: قهرمانی آسیا هر 2 سال یک بار برگزار می شود و ما با عشق سهمیه را کسب کردیم اما در نهایت از اعزام بازماندیم.

حیدری: با عشق سهمیه قهرمانی آسیا را کسب کردم اما از اعزام بازماندم، غیر از چند نفر، سایر تکواندوکاران به حال خود رها شدند

عرفان حیدری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در خصوص عدم حضور در مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا گفت: با توجه به داشتن سهمیه مسابقات قهرمانی آسیا، بعد از تعطیلات نوروز با استاد وحید عبداللهی تماس گرفتم و در خصوص شرایط اعزام جویا شدم که ایشان خاطرنشان کردند فقط تیم اصلی به این مسابقات اعزام می شود و نفراتی که سهمیه گرفتند، اعزام نخواهند شد.

وی شرح داد: چند روز پیش مدیرسازمان تیم های ملی خاطرنشان کرد برای نفراتی که سهمیه گرفتند تسهیلاتی جهت حضور در مسابقات فراهم خواهد شد و هزینه هتل و ورودی آنها از طرف فدراسیون پرداخت خواهد شد اما باید 18 تا 20 میلیون برای هزینه بلیت پرداخت کنند. از طرفی اگر این بازیکنان به نفرات ترکیب اصلی تیم ملی در مسابقات برخورد کرد، نباید مبارزه کنند.

ملی پوش سابق تیم ملی تکواندو تاکید کرد: قرنطینه سراسری و تعطیلی 20 روزه در ماه گذشته نیز باعث شد تمریناتی نداشته باشم و با 20 روز تمرین امکان حضور در مسابقات قهرمانی آسیا وجود نداشت. اگر قرار بود فدراسیون این شرایط را بگذارد، حداقل 2 ماه زودتر اعلام می کرد یا بچه هایی که سهمیه داشتند را به اردو دعوت می کرد. در نهایت این شرایط باعث شد من، محمد کاظمی و سعید رجبی با وجود داشتن سهمیه قید حضور در مسابقات را بزنیم.

حیدری در پاسخ به این سوال که در صورت هماهنگی زوتر فدراسیون، امکان پرداخت مبلغ 20 میلیون را داشت، گفت: امکان پرداخت این هزینه را داشتم اما اگر ورزشکاران رشته های دیگر این موضوع را بشنوند، روی خوشی ندارد. قبل از لغو مسابقات قرار بود ما با هزینه فدراسیون اعزام شویم و حدود دو ماه نیز در اواخر سال 98 در اردو بودیم که در نهایت به خاطر کرونا این مسابقات لغو شد. چه بهتر بود تصمیم گذشته را دوباره اجرا می کردیم و با تیم کامل در مسابقات حاضر شویم.

وی افزود: بعد از لغو مسابقات حدود 2 سال فدراسیون اعزامی نداشت و فقط ملی پوشان در مسابقات بلغارستان شرکت کردند که هزینه آن را نیز کمیته المپیک پرداخت کرد. ای کاش این مسابقات را به چشم یک تورنمنت نگاه می کردیم و شرایط حضور همه بچه ها فراهم می شد. ما چند ماه بعد از المپیک، مسابقات قهرمانی جهان را در پیش داریم و قطعاً بسیاری از کشورها با ترکیب جوان حاضر خواهند شد تا استارت المپیک پاریس را از حالا بزنند. قهرمانی آسیا می توانست یک رقابت تدارکاتی جدی باشد تا بچه ها به شکل مناسبی محک بخورند.

ملی پوش سابق تیم ملی تکواندو در خصوص انگیزه های تکواندوکارانی که در اردو حضور ندارند، برای حضور در قهرمانی جهان گفت: واقعاً در حال حاضر انگیزه ای وجود ندارد. قهرمانی آسیا هر دو سال یک بار برگزار می شود و ما با عشق سهمیه را برای کشورمان کسب کردیم، اما از حضور در این مسابقات مهم بازماندیم. از طرفی قرنطینه و شرایط کرونا باعث شده است تمرینات فرایند عادی نداشته باشد و باشگاه تعطیل باشد.

حیدری در پایان گفت: همه این ها باعث شده است بیشتر بچه ها انگیزه ای نداشته باشند. فدراسیون تکواندو باید تدبیری بیاندیشد تا انگیزه و خون تازه ای در رگ های تکواندوکاران بازشود. در کشورهای دیگر بیشتر بازیکنان مدام در تورنمنت ها حضور دارند، اما در ایران تنها 7، 8 بازیکن در اردوها هستند و بقیه به حال خود رها شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1705

به "حیدری: با عشق سهمیه قهرمانی آسیا را کسب کردم اما از اعزام بازماندم، غیر از چند نفر، سایر تکواندوکاران به حال خود رها شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حیدری: با عشق سهمیه قهرمانی آسیا را کسب کردم اما از اعزام بازماندم، غیر از چند نفر، سایر تکواندوکاران به حال خود رها شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید