خبرنگاران ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت سهامداران ضروری است

به گزارش مجله همراهان، تهران- خبرنگاران- مدیرکل امور استان های وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت مردم برای شرکت در مجمع الکترونیک و حق رای ضروری است.

خبرنگاران ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت سهامداران ضروری است

به گزارش روز یکشنبه خبرنگاران از شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه، سعید توتونچی با اعلام این که از مجموع 49 میلیون ایرانی که سهام عدالت شامل آنان شده، 19 میلیون نفر روش مستقیم و حدود 30 میلیون نفر نیز روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند، گفت: در همه 31 استان کشور شرکت های سرمایه گذاری استانی وجود دارد که به جز سه استان، در بقیه استان ها سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی در بورس معامله می شود.

وی ادامه داد: برای استان های باقی مانده نیز تا قبل از 20 اسفند ماه سال جاری که مجامع این شرکت ها برگزار می شود نیز فرایند درج نماد و فعال شدن معاملات آنها در بازار سهام انجام می شود.

مدیرکل امور استان های وزارت اقتصاد با بیان این که سرمایه شرکت های سرمایه گذاری استانی حدود 300 هزار میلیارد تومان است، افزود: پس از تشکیل شرکت های سرمایه گذای استانی، مهمترین موضوع ارکان این شرکت ها است که باید در ابتدا اعضای هیات مدیره آنها تعیین شود تا بتوانند مدیریت این حجم از سرمایه های عظیم را برعهده بگیرند.

وی در ادامه گفت: مردم می توانند با ثبت نام در سامانه ستان برای عضویت در هیات مدیره درخواست خود را ثبت کنند که علاوه بر احراز صلاحیت ها و شرایط عمومی باید به طور حتم تا قبل از برگزاری مجمع، سهامدار شرکت سرمایه گذاری استانی که قصد دارند عضو هیات مدیره آن شوند، باشند.

توتونچی با بیان این نکته که ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت یکی از مهم ترین رویدادها برای سهامداران شرکت های سرمایه گذاری استانی است، گفت: برای شرکت در مجمع الکترونیک و حق رای، ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت برای مردم ضروری است و انتظار داریم تا قبل از برگزاری مجمع در 20 اسفند آن دسته از افرادی که ثبت نام نکرده اند نسبت به آن اقدام کنند.

مدیرکل امور استان های وزارت اقتصاد اعلام کرد: تا امروز حدود 55 درصد که بیش از 30 میلیون سهامدار را شامل می شوند از دارندگان سهام عدالت در سامانه سجام ثبت نام کرده اند و در مقابل حدود 13 میلیون سهامدار همچنان در این سامانه ثبت نام نکرده اند.

وی گفت: آمارها نشان می دهد که در 22 استان بالای 50 درصد مردم در سامانه سجام ثبت نام کرده اند و در سایر استان ها ثبت نام زیر 50 درصد است که امیدواریم تا قبل از 20 اسفند که مجامع برگزار می شود نسبت به ثبت نام در سامانه سجام اقدام کنند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1542

به "خبرنگاران ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت سهامداران ضروری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت سهامداران ضروری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید