خبرنگاران معاون دادستان اهواز: عده ای مانع اجرای حکم قانونی توسط ماموران انتظامی شدند

به گزارش مجله همراهان، اهواز- خبرنگاران- معاون دادستان اهواز گفت: ماموران انتظامی کلانشهر اهواز که برای اجرای حکم قانونی به یک منطقه مسکونی موسوم به ابوالفضل(ع) رفته بودند با مقاومت عده ای روبرو شدند.

خبرنگاران معاون دادستان اهواز: عده ای مانع اجرای حکم قانونی توسط ماموران انتظامی شدند

علی بیرانوند چهارشنبه شب در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد : افرادی در منطقه یاد شده به صورت غیر قانونی طی سالهای اخیر زمینهای مربوط به بنیاد مستضعفان را تملک کرده اند که اسناد موجود از مالکیت بنیاد مستضعفان حکایت دارد.

وی گفت: عوامل اجرایی شهرداری به همراه یگان امداد نیروی انتظامی بنا به مصوبات روز یکشنبه استانداری برای جلوگیری از تداوم زمین خواری در منطقه زردشت حاضر شدند تا این زنجیره را قطع نمایند که قبل از ورود به محل با تحریک بعضی افراد سودجو با هویت معلوم روبرو شدند.

وی گفت: ماموران علی رغم اعلام این نکته که قصد تخریب هیچ منزلی را ندارند اما با واکنش این افراد روبرو شدند و آنان با سنگ و شیشه به سوی ماموران حمله کردند که موجب مجروح شدن تعدادی از ماموران و خسارت به خودروهای شهرداری و نیروی انتظامی و سایر خودروهای عبوری شد.

بیرانوند اضافه کرد: ماموران انتظامی حاضر در محل برای کنترل اوضاع و جلوگیری از صدمه جانی به افراد به صورت هوایی با اسلحه ساچمه زن پلاستیکی چند تیر شلیک کردند که بعضی از افراد از این موضوع سو استفاده کرده و با تقطیع کلیپ ها سعی در وارونه کردن موضوع داشتند.

وی گفت: در نهایت موضوع به صورت آرام سرانجام یافته و ماموران محل را ترک کردند ولی این به معنی عدم برخورد با زمین خواری افراد مفسد که خود را در پشت افراد عادی مخفی می نمایند نیست و وفق مقررات تحت پیگرد قرار خواهند گرفت.

وی گفت : سند رسمی این اراضی به نام بنیاد مستضعفان می باشد که عده ای زمین خوار طبق اسناد موثق از سال97شروع به تفکیک و فروش این اراضی به افراد مختلف کرده اند و افرادی در شهرداری نیز تخلفاتی در این زمینه انجام داده اند که علیه آنان اعلام جرم شده و پرونده در حال رسیدگی است.

روستای ابوالفضل(ع) در حومه شهر اهواز واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1219

به "خبرنگاران معاون دادستان اهواز: عده ای مانع اجرای حکم قانونی توسط ماموران انتظامی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون دادستان اهواز: عده ای مانع اجرای حکم قانونی توسط ماموران انتظامی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید