خلق عکس های بینظیر به وسیله یک نورپرداز تئاتر

به گزارش مجله همراهان، لوید اوانز، یک عکاس انگلیسی با بازی با نور، عکس هایی خیره کننده را خلق نموده است.

خلق عکس های بینظیر به وسیله یک نورپرداز تئاتر

چه اتفاقی می افتد اگر تخصص یک نورپرداز صحنه تئاتر در عکاسی به کار گرفته گردد؟ مطمئنا شانس این می رود که بتواند عکس هایی شبیه به لوید ایوانز (Lloyd Evans)، بگیرد؛ یک عکاس انگلیسی که علاقه عجیبی برای به تصویر کشیدن نور طبیعی در برترین حالت خود دارد.

لوید ایوانز در مصاحبه با لونلی پلنت گفت:

نور و اینکه چگونه می تواند یک صحنه را شکل بدهد، همواره برای من، جذبه خاصی داشته است.

وی اضافه کرد:

زوایای نور واقعا این توانایی را دارند که احساس یک مکان و بعلاوه اثر اتمسفر و حال و هوای آن را تغییر بدهند.

او گفت:

من اولین دوربین دیجیتال تک لنزی بازتابی (DSLR) خودم را در سال 2105 خریدم و از آنجا سفر عکاسی، من را از عکاسی خیابانی در باث، شهر زادگاه من واقع در ناحیه جنوب غربی انگلستان تا کشف عشق در عکاسی چشم انداز در حالی که تصاویری از چشم اندازهای دریایی از سواحل جنوب غربی انگلستان را خلق می کردم، برد.

این عقاید البته به وی یاری کردند تا بتواند در شغل خود به عنوان یک نورپرداز در صحنه تئاتر، بسیار پیروز عمل کند، اما این باورها الهام بخش عکس های سفر او نیز بودند.

از آن به بعد، او به سراسر انگلستان و کشورهایی چون ایسلند و اندونزی سفر کرد و سعی داشت تا برترین نور طبیعی که می توانست پیدا کند را در عکس های خود به تصویر بکشد.

لوید گفت:

زمان در روز، بزرگ ترین فاکتور است.

من علاقه دارم که در ساعات طلایی تا ساعات آبی روز عکس بگیرم؛ زمانی که ترکیب نور مصنوعی از لامپ های خیابان ها با نور روزانه محیط می تواند لحظاتی واقعا جادویی خلق کند.

او در ظهرگاه، زمانی که نور شدیدی به پس زمینه عکس ها می تابد، عکاسی نمی کند و هارمونی های نور ملایم در طول ساعات طلایی را ترجیح می دهد.

وی گفت:

ساعات طلایی، شرایط را برای گرفتن عکس هایی سینمایی و با اتمسفری خارق العاده که من عاشق آن ها هستم را فراهم می نمایند.

در حالی که ساعت آبی و طلایی تنها در غروب آفتاب رخ می دهند، لوید گفت که در دوره سال 2018 وی بعلاوه کوشش نموده است تا زودتر از خواب بیدار گردد، طلوع های بیشتری را دیدن و از آن ها عکاسی کند.

لوید گفت:

زمانی که به عکس های طلوع خودم نگاه کردم، احساس رضایت بیشتری داشتم، زیرا مردم کمتری در کادر عکس حضور داشتند. این تصاویر واقعا به من یک حس واقعی بی نظیر از هنر هدیه دادند.

اگر کم کم حس می کنید که درست مانند لوید عاشق نور هستید، ممکن است دانستن این نکته که وی کدامین طلوع را زیباترین طلوع دنیا می داند، برایتان جالب باشد.

او اضافه کرد:

برترین طلوع دنیا را در جزیره پالائو (Pulau Padar) در پارک ملی کومودو در اندونزی دیدم.

سفر به اسنودونیا در شمال جزیره ولز نیز واقعا فراموش نشدنی بود. یک روز صبح که به سمت ساحل می رفتیم شاهد یک هاله نور در اطراف خورشید بودیم، پدیده ای که تا به امروز در هیچ جا آن را ندیده ام.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 7 فروردین 1401 بروزرسانی: 7 فروردین 1401 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2040

به "خلق عکس های بینظیر به وسیله یک نورپرداز تئاتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلق عکس های بینظیر به وسیله یک نورپرداز تئاتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید