دریاچه ای پنهان وسط صحرای چین!

به گزارش مجله همراهان، یکی از نقاط دیدنی و معروف چین دریاچه ای است پنهان در وسط صحرایی که از دور دست ها هیچ کس تصورش را هم نمیکند چنین صحنه زیبایی را ببیند اما با نزدیک شدن به وسط صحرا برکه ای شبیه هلال ماه نمایان می گردد که تصاویرش را در این بخش از دیدنی های دنیا در نمناک خواهید دید. دریاچه هلالی یوئیاگوآن Yueyaquan در واحه، 6 کیلومتری جنوب شهر در گانسو چین است. نام آن در دودمان چینگ نامیده شده است.

دریاچه ای پنهان وسط صحرای چین!

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

دریاچه ای در چین که شبیه به هلال است

با توجه به اندازه گیری های اجرا شده در سال 1960، عمق متوسط دریاچه 4 تا 5 متر بود و در 40 سال بعد عمق دریاچه به طور پیوسته کاهش یافت.

دریاچه ای پنهان در چین با شباهت فراوان به هلال ماه

در اوایل دهه 1990، مساحت آن به هکتار (5،500 متر مربع) با عمق متوسط 0.9 متر (حداکثر 1.3 متر)کاهش یافته بود. در سال 2006، دولت محلی با یاری دولت مرکزی آغاز به پر کردن دریاچه و احیای عمق آن کرد؛ از آن موقع به بعد عمق و اندازه آن سال به سال رشد نموده است. این دریاچه و صحراهای اطراف با گردشگران و سوارکارانی که با شتر و موتور 4 چرخ هایشان به اینجا می آیند بسیار محبوب شدند.

منبع: گردشبان
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1535

به "دریاچه ای پنهان وسط صحرای چین!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه ای پنهان وسط صحرای چین!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید