زندگی مشهورترین دوقلو های به هم چسبیده دنیا

به گزارش مجله همراهان، خبرنگاران: دوقلو های به هم چسبیده، ابیگیل و بریتانی هنسل، با وجود همه محدودیت های جسمی، پیش بینی های منفی برای زنده ماندن آن ها و چهره های شگفت زده مردم، 29 سال زندگی کرده اند. این دختران ثابت کردند که غلبه بر همه مسائل و تحقق بخشیدن به رویا ها، اگر واقعا بخواهید ممکن است.

زندگی مشهورترین دوقلو های به هم چسبیده دنیا

در این مطلب با زندگی این دوقلو های به هم چسبیده بیشتر آشنا می شوید.

والدین آن ها در انتظار یک بچه بودند

ابیگیل و بریتانی در 7 مارس 1990 به دنیا آمدند. تولد دوقلو ها هم برای پزشکان و هم برای والدین آن ها که انتظار یک دختر را می کشیدند، یک شگفتی بزرگ بود. سونوگرافی دوقلو بودن یا هیچ اختلالی در رشد بدن جنین را نشان نداده بود.

مادر دوقلو ها بعد از زایمان متوجه شد که اتفاقی افتاده است: پزشکان وحشت زده بودند و تا مدتی بچه را به او نشان نمی دادند. اما به محض اینکه والدین آن ها بالاخره دوقلو ها را دیدند، عاشق آن ها شدند و ترس پزشکان از بین رفت.

جان این خواهران از همان دقایق اول تولد در معرض خطر قرار داشت. طبق آمار، از هر 30 میلیون دوقلوی به هم چسبیده، فقط یکی زنده می ماند. اندام های داخلی بقیه در همان 24 ساعت اول از کار می افتد. اما باوجود پیش بینی های منفی پزشکان، دوقلو ها زنده مانند و مثل یک کودک عادی تا یک سالگی رشد کردند.

آن ها حتی درباره جدا کردن دوقلو ها بحث نمی کردند: این کار یا یکی از دختران را می کشت یا به هر دوی آن ها آسیب می زد. دوقلو ها هم با این عمل جراحی مخالف بودند، آن ها به زندگی با یکدیگر عادت کرده بودند، چون کسی را داشتند که همیشه در کنارشان باشد، آن ها را درک کند و از آن ها حمایت کند.

والدینشان هم هر کاری می توانستند کردند تا خواهران دوقلو حس کنند مثل بچه های عادی هستند. آن ها یک مدرسه عادی برای دختران پیدا کردند، جایی که دوقلوها یاد گرفتند به ظاهر دیگران توجه نکنند و دوستان خوبی پیدا کردند. همچنین خانواده آن ها هرگز به کسی اجازه نداد روی دوقلو ها آزمایش کند، حتی اگر این آزمایش به پیش بینی رشد آینده و شرایط جسمی آن ها کمک می کرد.

بدن این دوقلو ها چطور کار می کند؟

دو سر، دو پا، دو دست، دو ستون فقرات، سه ریه، دو قلب، یک کبد، دو معده، سه کلیه، یک سیستم گردش خون مشترک و اندام تناسلی مشترک؛ آناتومی دختران منحصر به فرد است و پزشکان هنوز کاملا درک نمی کنند که بدن آن ها چطور این قدر خوب کار می کند.

هر قل می تواند سمت بدن خودش را کنترل کند و نمی تواند بدن خواهرش را حس کند. مثلا، اگر بریتانی دستش را تکان دهد ابیگیل حس نمی کند و بالعکس. وقتی دوقلوها بچه بودند، یاد گرفتند حرکاتشان را هماهنگ کنند. آن ها آن قدر خوب خودشان را با هم هماهنگ کردند که به راحتی یاد گرفتند پیانو بزنند، شنا کنند، دوچرخه سوار شوند و ورزش کنند.

دانشمندان معتقدند که دختران ارتباط های عصبی مشترکی دارند که بدن هیچ انسان دیگری ندارد. به همین دلیل آن ها می توانند ذهن یکدیگر را بخوانند، بدون مشورت با خواهرشان ایمیل بنویسند، و حتی جمله های یکدیگر را تمام کنند. همچنین نیاز های بدنشان را هماهنگ کنند: وقتی ابیگیل آب می خواهد، بریتانی تشنه است و وقتی یکی از آن ها می خواهد آرایش کند یا موهایش را درست کند، دیگری به او کمک می کند.

این دوقلو ها چه تفاوت هایی دارند؟

مسائل رشد در چنین بدن پیچیده ای به مرور زمان خودشان را نشان می دهند. ابیگیل و بریتانی در 12 سالگی با یکی از این مسائل بزرگ روبرو شدند: رشد ابیگیل بسیار سرعت گرفت و ستون فقراتش کشیده شد که منجر به شکستگی قفسه سینه مشترک آن ها شد. پزشگان مجبور شدند سرعت رشد را کاهش دهند و جان دختران را نجات دهند، با این حال ابیگیل 10 سانتیمتر دیگر رشد کرد، بنابراین بریتانی مجبور بود روی انگشتان پا راه برود.

مراجعه به جراح، متخصص اعصاب، متخصص اطفال و ... کار عادی دوقلو ها در کودکی شده بود. اما با وجود معاینات دائمی، ابیگیل دچار ذات الریه شد و بریتانی مجبور شد چند هفته کنار خواهرش در بستر بماند.

با وجود شباهت ظاهری آن ها، ابیگیل و بریتانی شخصیت و ویژگی های کاملا متفاوتی دارند، ابیگیل درونگرا است، او دوست دارد شب در خانه باشد، اما دوست دارد دستور بدهد و از ارتفاع می ترسد. اما بریتانی با وجود آرام بودنش، دوست دارد وقتش را با دوستانش بگذراند. حتی ذایقه غذایی آن ها هم با هم فرق دارد: ابیگیل از شیر متنفر است، اما بریتانی به راحتی شیر می خورد، ولی از گوشت یا ماهی متنفر است.

دختران اغلب در کودکی دعوا می کردند، اما اکنون راحت تر توافق می کنند. مثلا، ابیگیل رنگ بنفش را دوست دارد و بریتانی رنگ طلایی را، به همین دلیل دیوار های اتاق آن ها بنفش با قفسه های طلایی است.

هنگام انتخاب لباس هم مشکل دارند، برای آن ها سخت است که لباس راحتی پیدا کنند که هر دو دوست داشته باشند. همچنین، لباس هایی که انتخاب می کنند را بر اساس سلیقه و اندازه شان تغییر می دهند.

اما آن ها در این باره با هم توافق دارند که دوست ندارند کسی از آن ها عکس بگیرد یا به آن ها خیره شود. آن ها با جواب دادن به سوالات غریبه ها مسئله ای ندارند، اما مردم به ندرت آن ها را درک می کنند، به همین دلیل خواهران اغلب ترجیح می دهند خودشان را پشت دوستان خود پنهان کنند.

دوقلو ها در مدرسه همیشه جداگانه امتحان می دادند، به آن ها سوالات متفاوتی می دادند و حواس مراقب به آن ها بود، بنابراین نمی توانستند تقلب کنند. آن ها همیشه نمرات متفاوتی می گرفتند، ابیگیل در علوم طبیعی و بریتانی در علوم انسانی خوب هستند.

این دختران در امتحان رانندگی هم دوران سختی داشتند: آن ها مجبور شدند دو بار امتحان بدهند چون می خواستند دو گواهینامه بگیرند. ابی پدال ها و دنده را کنترل می کرد و بریتانی مراقب تابلو ها و چراغ ها بود.

دوقلو ها اکنون چه می کنند؟

دانشگاه چالش دیگری برای خواهران هنسل بود. آن ها نه تنها عملکرد بسیار خوبی داشتند بلکه به کل دنیا ثابت کردند که حتی با یک بدن برای دو نفر هم می توان یک زندگی فعال عادی داشت.

این دختران همیشه با بچه ها خوب بودند، آن ها در تعطیلات مدرسه به عنوان پرستار کودک کار می کردند بنابراین تعجبی ندارد که آموزگاری را به عنوان شغلشان انتخاب کنند.

وقتی آن ها نوجوان بودند، درباره آرزوهایشان که داشتن یک خانواده بزرگ در آینده بود صحبت می کردند. پزشکان به آن ها اطمینان دادند که می توانند بچه دار شوند، اما از نظر اخلاقی، این مشکل است، چون یک بدن مشترک دارند.

اکنون دختران تحصیلات متفاوتی دارند و در مدرسه ابتدایی کار می کنند و موضوعات مختلفی تدریس می کنند. ابیگیل ریاضی و فیزیک آموزش می دهد و بریتانی ادبیات و تاریخ. اما یک حقوق برای دو نفر دریافت می کنند که خوب نیست.

آن ها از سال 2002 مورد توجه رسانه ها بودند، اما چند سال پیش تصمیم گرفتند کار با مجله ها را متوقف کنند و حتی صفحات خود در رسانه های اجتماعی را به روز رسانی نکند. شاید این تصمیم را بعد از این شایعه گرفتند که بریتانی نامزد کرده است.

سایر دوقلو های به هم چسبیده

هرچند دوقلو های به هم چسبیده بسیار نادر هستند؛ از هر 200هزار کودک یکی از آن ها به هم چسبیده هستند، اما خواهران هنسل تنها نمونه های دوقلو های به هم چسبیده نیستند که زندگی شادی دارند.

شیوانات و شیورام ساهو

در سال 2002 در یک روستای کوچک در هند به دنیا آمدند. این دو برادر 4 دست و 2 پا دارند، اما بدنشان از ناحیه شکم به هم وصل است. در سال 2014 دوقلو ها پیشنهاد پزشک را برای جداسازی رد کردند.

والدین

لوری و جورج شاپل

، بعد از تولد و دیدن سر های به هم چسبیده بچه ها، آن ها را رها کردند. اما با این وجود، جورج خواننده مشهوری شد و لوری نامزد کرد و حتی بولینگ حرفه ای بازی می کرد.

رونی و دانی گالیون

، پیرترین دوقلو های به هم چسبیده دنیا هستند (آن ها 68 ساله هستند). متاسفانه هیچ مدرسه ای این دو برادر را نپذیرفت، بنابراین مجبور شدند با نمایش دادن بدن و صحبت کردن درباره زندگیشان در کارناوال ها امرارمعاش کنند.

منبع: brightside

منبع: برترین ها
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 626

به "زندگی مشهورترین دوقلو های به هم چسبیده دنیا" امتیاز دهید

1 کاربر به "زندگی مشهورترین دوقلو های به هم چسبیده دنیا" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندگی مشهورترین دوقلو های به هم چسبیده دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید