ساغلام: بازیکنانم باید بیشتر از این مسئولیت پذیر باشند، اگر لایق برد هم نبودیم، نباید می باختیم

به گزارش مجله همراهان، سرمربی تیم فوتبال تراکتور تبریز تأکید کرد، تیمش حداقل به خاطر نمایش خوبش در نیمه دوم استحقاق تساوی مقابل فولاد خوزستان را داشته است.

ساغلام: بازیکنانم باید بیشتر از این مسئولیت پذیر باشند، اگر لایق برد هم نبودیم، نباید می باختیم

به گزارش خبرنگاران، ارطغرول ساغلام در نشست خبری پس از شکست خانگی تراکتور مقابل فولاد خوزستان گفت: با توجه به شرایطی که در لیگ داریم، امروز باید بازی را می بردیم. در اوایل بازی، به علت وزش شدید باد، نگرانی ما بیشتر شد، چون تیمی که باید در زمین بازی می کرد و به بازی جهت می داد، تیم ما بود.

وی در ادامه اضافه نمود: اگر بازی را به دو نیمه تقسیم کنیم، با توجه به وزش باد و شرایطی که وجود داشت، تیم فولاد بهتر بازی کرد، اما در نیمه دوم با تغییراتی که دادیم، تیم ما سازمان یافته تر بازی کرد و ما بهتر بازی کردیم. مقابل ما تیمی قرار داشت که زمانی طولانی است که با هم هستند، سازماندهی خوبی دارند و بازیکنان آنها مدت هاست کنار هم حضور دارند. وقتی بازی را به صورت کلی نگاه کنیم، موقعیت خاصی روی دروازه ما نبود و جز دو گلی که خوردیم، دروازه بان ما توپ خاصی نگرفت و روی همین دو توپ، گل خوردیم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور گفت: گل اول آنها گل بسیار زیبایی بود و گل دوم هم روی کرنر به ثمر رسید که ما باید مسئولیت پذیرتر کار می کردیم. بعد از آنهم دروازه بان ما هیچ توپی را لمس نکرد. شاید با این صحبت ها بپرسید که آیا تیم شما لایق برد بوده است، اما نه، اگر لایق برد هم نبودیم، نباید می باختیم. به خصوص با توجه به نمایشی که در نیمه دوم داشتیم، موقعیت هایی که ایجاد کردیم و نتوانستیم از آنها استفاده کنیم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور با اشاره به اشتباهات تیمش گفت: طبیعتاً سعی می کنیم اشتباهات را تصحیح کنیم و اینکه چقدر بتوانیم اشتباهات را پوشش بدهیم، خواهیم دید، اما در انتهای زمین هم مدافعان ما اشتباهات واضحی انجام دادند. یک تیم به خصوص در زمانی که می خواهد تدارک حمله ببینید، نباید به این اندازه توپ از دست بدهد. باید بیشتر از این حاکم بازی می شدیم و به خصوص در نیمه اول، روی بازی تسلط پیدا می کردیم. ما در نیمه اول هم می توانستیم موقعیت بیشتری ایجاد کنیم که این کار را نکردیم و فقط سعید واسعی یک موقعیت برای گلزنی داشت، اما در نیمه دوم موقعیت های خوبی ایجاد کردیم.

ساغلام یادآور شد: به عنوان سرمربی تیم فوتبال تراکتور این را می گویم و شما هم بیشتر از من می دانید که تیم مسائلی دارد و ما باید برای حل این مسائل راه چاره پیدا کنیم. از بازی مقابل آلومینیوم اراک باید با نتیجه خوبی از زمین خارج شویم و سپس از تعطیلاتی که پیش روست، به برترین شکل استفاده کنیم. بازیکنان ما باید بیشتر از این مسئولیت پذیر باشند و موضوع را عمیقاً درک نمایند. امیدوارم بتوانیم روز پنجشنبه، بازی را به خوبی پشت سر بگذاریم و مسلماً بعد از آنهم تعطیلات برای ما تسکین دهنده خواهد بود تا شرایط را بهتر کنیم. طرفداران نگران نباشند، چون شرایط بهتر از این خواهد شد. به تیم فولاد هم به خاطر کسب این پیروزی تبریک می گویم.

شما به مسئولیت پذیری اشاره کردید و در این بازی اکبر ایمانی و محمدرضا اخباری غایب بودند و شما اشاره ای به علت غیبت شان نداشتید. گویا آنها به علت عدم مسئولیت پذیری برای این بازی کنار گذاشته شدند.، وی در واکنش به طرح این موضوع گفت: این دو بازیکن مصدومیت داشتند و تا لحظه آخر هم با پزشکان و کادر فیزیوتراپ تیم جلسه داشتیم و سعی کردند آنها را به بازی برسانند، اما نشد. اگر بازی آخر لیگ بود، شاید ریسک می کردیم و آنها را به بازی می رساندیم، اما ما چند بازی دیگر هم داریم و به این نتیجه رسیدیم از این دو بازیکن استفاده نکنیم. ما سعی خواهیم کرد برای بازی پیش رو آنها را برسانیم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور درباره اینکه واسعی، کیانی و سلامی در میانه میدان سردرگم بودند، گفت: نبود بازیکنانی چون ایمانی، نجفی و ثاقبی به ضرر ما شد، چون هم گزینه برای تعویض نداشتیم و از طرف دیگر رقابت در میانه زمین، کم بود. امیدوارم آنها برگردند و مصدومیت شان رفع گردد که رقابت در تیم ایجاد گردد و شرایط بهتری پیدا کنیم. امیدواریم که خیلی زود این مصدومان را به تیم اضافه کنیم.

ساغلام در واکنش به این مسئله که تیمش در نیمه دوم تنوع تاکتیکی خوبی داشت و موقعیت های خوبی هم ایجاد کرد، اما در تمام نمایندگی مشکل داشت و آیا به همین علت شوتزنی تاکتیک او برای رسیدن به گل بود، گفت: در زمینه گلزنی صد درصد باید تنوع بیشتری داشته باشیم که شانس گلزنی را افزایش دهیم. باید راه های تهاجمی را امتحان می کردیم، چون در نیمه دوم با تیمی طرف بودیم که بازی را بسته بود و ابتدا سعی کردیم از کناره ها و ارسال به موقعیت برسیم که پیمان بابایی و محمد عباس زاده هم به موقعیت رسیدند. در ادامه هم در فضای لازم موقعیت شوتزنی ایجاد کردیم و سعی کردیم از این راه به گل برسیم. بعد از آمدن علی فتحی، او سعی کرد با دریبل زدن و ایجاد فضای شوتزنی، موقعیت ایجاد کند و یک موقعیت واضح هم به دست آورد.

وی با اشاره به موقعیت سازی تیمش در بازی مقابل فولاد ادامه داد: این برای آینده ما یک نقطه امید است که به موقعیت سازی شروع کردیم. هر کار تاکتیکی که برای رسیدن به گل احتیاج داریم را در نیمه دوم انجام دادیم. در این بازی شاید نتوانستیم در این بازی گل هایی را که می خواهیم بزنیم، اما برای بازی های آینده بیشتر کار می کنیم و سعی خواهیم کرد با گلزنی، کارمان را کامل کنیم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور گفت: ما به عنوان کادر فنی، هر کاری که لازم باشد تا به محوطه جریمه حریف برسیم و موقعیت گل ایجاد کنیم، انجام می دهیم. ما همواره روی این مسئله کار می کنیم، اما رسیدن به گل یک مسئله جداگانه است و امیدوارم بازیکنان ما در بازی های بعدی بتوانند استعداد و توانایی خود را با گل زدن نشان دهند.

ساغلام درباره اینکه تراکتور در این فصل همواره در نیمه اول افتضاح بوده و از 16 گل به ثمر رسیده این فصل فقط دو گل در نیمه اول وارد دروازه حریفان شده و این تیم همواره نیمه اول را واگذار نموده است، گفت: ما آمدیم، بررسی کردیم و بررسی تیم را انجام دادیم و دیدیم این مشکل وجود دارد. این مسئله واضح است که از ابتدای فصل بوده و کسانی که یک اندازه فوتبال را درک نمایند و با آن سر و کار دارند، مسئله ای که شما گفتید را می توانند به وضوح ببینند.

وی اضافه نمود: ما شرایطی داریم که به علت کسب پیروزی کم، اعتمادبه نفس پایینی دارد. از سمت دیگر، مسائلی که در خصوص گلزنی داریم و بحث موقعیت سازی، مسائل مهم ماست. فولاد از تیم های خوب لیگ است، اما به یاد دارید که تراکتور این اواخر تا این اندازه تیم حریف را تحت فشار قرار دهد و موقعیت سازی کند؟ بازی هایی که ما بررسی کردیم، گاهی تیم حتی یک شوت به سمت دروازه حریفان نداشته است. شاید بگویید، تیم حریف عقب نشینی کرد و خودشان خواستند یا وزش باد به نفع ما بود، این مسائل هم واضح بود، اما بازیکنان تیم در نیمه دوم خیلی سعی و کوشش کردند تا به گل برسند و نمی توانیم از این موضوع مهم چشم پوشی کنیم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور درباره اعتراض به داور مسابقه در اواخر بازی گفت: جر و بحثی نبود و فقط یک اعتراض بود، چون بازیکنان تیم حریف هشت بار سعی کردند بازی را بخوابانند و کادر پزشکی آنها وارد بازی شد. سه بار ما و سه بار آنها تعویض کردند که شش بار زمان بازی متوقف شد و فکر می کنم پنج دقیقه وقت اضافه که اعمال شد، با واقعیت داخل زمین، مطابق نبود. بعد از گلی هم که در وقت های اضافه زدیم، یک دقیقه و نیم طول کشید که تیم حریف بازی را شروع کند، در حالی که فقط پنج دقیقه وقت اضافه گرفته شد. این مسئله امروز برای ما رخ داد و فردا برای یک تیم دیگر رقم می خورد و به نظرم داور مسابقه باید این شرایط را در نظر بگیرد و پنج دقیقه وقت اضافه کم بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 خرداد 1401 بروزرسانی: 12 خرداد 1401 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2090

به "ساغلام: بازیکنانم باید بیشتر از این مسئولیت پذیر باشند، اگر لایق برد هم نبودیم، نباید می باختیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساغلام: بازیکنانم باید بیشتر از این مسئولیت پذیر باشند، اگر لایق برد هم نبودیم، نباید می باختیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید