سمپوزیوم جهانی پروتئوم انسانی برگزار می گردد

به گزارش مجله همراهان، سمپوزیوم پروژه دنیای پروتئوم انسانی با حضور محققان برجسته بین المللی از 11 کشور دنیا 7 و 8 اردیبهشت ماه در سالن همایش های پژوهشگاه رویان تهران برگزار می گردد.

سمپوزیوم جهانی پروتئوم انسانی برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه رویان، سمپوزیوم پروژه دنیای پروتئوم انسانی با هدف آنالیز دستاوردهای کشورهای مختلف دنیا و معین راهکارها و برنامه ریزی آینده این پروژه با حضور محققان برجسته بین المللی از 11 کشور دنیا 7 و 8 اردیبهشت ماه در سالن همایش های پژوهشگاه رویان تهران برگزار می گردد.

پروژه دنیای پروتئوم انسانی با هدف شناسایی پروتئین ها و کروموزم های انسانی و نقش آنها در شناسایی و درمان بیماری از سال 2012 میلادی راه اندازی شد.

این پروژه دنیای با مشارکت چند کشور دنیا از جمله استرالیا، کانادا، ژاپن، فرانسه، ایتالیا، سوئیس، چین، تایوان، آمریکا، روسیه، کره جنوبی، اسپانیا و ایران در حال اجرا است.

از دستاوردهای این پروژه شناسایی هزاران پروتئین ناشناخته انسان در طول چهار سال و همچنین شناسایی عملکرد این پروتئین ها در بیماری ها و فعالیت های سلول های انسانی است.

پژوهشگاه رویان به عنوان متولی این پروژه در ایران و مسئول پروتئوم کروموزوم Y انسانی نقش موثری در پیشبرد اهداف این پروژه دنیای داشته است.

شرکت در این سمپوزیوم و آشنایی با این پروژه دنیای که نقش بسزایی در سلامت انسان و فراوری داروهای جدید خواهد داشت به تمام محققان رشته های زیست شناسی، مولکولی، ژنتیک و پزشکی توصیه می گردد.

منبع: خبرگزاری موج
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1002

به "سمپوزیوم جهانی پروتئوم انسانی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سمپوزیوم جهانی پروتئوم انسانی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید