شرایط دریافت وام بانکی ، کدام بانک ها وام 300 میلیونی می دهد؟

به گزارش مجله همراهان، به گزارش خبرنگاران، شاید در موقعیتی قرار گرفته باشید که لازم باشد خانه و یا آپارتمان خود را تعمیر کنید؛ از رفع خرابی هایی چون نشست دیوارها گرفته تا تعمیراتی برای نوسازی منزل و رنگ زدن دیوارها. در چنین شرایطی اگر در تامین هزینه ها به مشکل بخورید می توانید از تسهیلات جعاله مسکن شبکه بانکی استفاده کنید.

شرایط دریافت وام بانکی ، کدام بانک ها وام 300 میلیونی می دهد؟

از طرفی ممکن است در حال ساخت مسکنی باشید که در میانه ساخت آن، هزینه های لازم از بودجه ای که برای ساخت مسکن در نظر گرفته بودید، بیشتر شده باشد در این حالت هم می توانید برای دریافت این تسهیلات از بانک ها اقدام کنید.

از گفته های کارمندان بانک ها هم بر می آید در خصوص لزوم مصرف این تسهیلات در تعمیرات مسکن نیز چندان سختگیری از سوی بانک ها وجود ندارد. یعنی ممکن است شما پیروز شوید این تسهیلات را دریافت کنید و آن را به شکل دیگری مصرف کنید.

اما مبلغ و شرایط بانک ها برای این نوع وام چیست؟

وام 200 و 300 میلیون تومانی

از میان 9 بانک که شرایط آن ها بررسی شده دو بانک اقتصادنوین و سامان با پرداخت مبلغ حداکثری 200 و 300 میلیون تومان وام جعاله بیشترین مبلغ پرداختی را دارند.

بانک اقتصاد نوین حداکثر 200 میلیون تومان وام جعاله را 5 ساله با 18 درصد سود می دهد و 25 درصد تسهیلات را نیز به شکل سپرده تا پایان زمان تسویه نگه می دارد. اما سند شش دانگ ملک در گروی بانک خواهد بود.

بانک سامان که امکان دریافت تسهیلات حداکثر به میزان 300 میلیون تومان و امکان دریافت تسهیلات خرید مسکن در کنار تسهیلات تعمیر ملک حداکثر به میزان 70 درصد ارزش ملک را دارد، برای بازپرداخت تسهیلات بازه ای حداکثر 5 ساله در نظر گرفته است.

امکان دریافت تسهیلات به پشتوانه سپرده، گواهی سپرده، اوراق مشارکت دولتی و اوراق مشارکت بانک مرکزی و سند ملک در بانک سامان وجود دارد.

وام 50 میلیون تومانی

سقف وام تعمیرات یا جعاله مسکن با ضامن رسمی معتبر در شبکه بانکی کشور40 میلیون تومان معین شده. اما گاهی بانک ها با استفاده از منابع داخلی، بیشتر از سقف رسمی وام تعمیرات که بانک مرکزی معین کرده است، به متقاضیان می پردازند.

بانک سینا سقف تسهیلات را 50 میلیون تومان با پرداخت حداکثر 3 ساله و با سود 18 درصد معین کرده است.

در بانک صادرات هم برای مبالغ بالاتر از 20 میلیون تومان به جای ضامن های رسمی، سند ملک در رهن بانک می رود. برای وام زیر 20 میلیون دو ضامن رسمی و گواهی کسر از حقوق کافی است. حداکثر سقف تسهیلات تعمیرات بانک صادرات در قالب وام جعاله مبلغ 50 میلیون تومان و مدت بازپرداخت حداکثر 2 سال است. پشتوانه تسهیلات جعاله تعمیر و تکمیل مسکن، می تواند وثیقه ملکی سفته و یا سپرده های سرمایه گذاری مدت دار، گواهی سپرده مدت دار و اوراق مشارکت مطابق با آخرین دستورالعمل های بانک باشد.

وام 40 میلیون تومانی

سپه و مسکن وام جعاله را با حداکثر مبلغ 40 میلیون تومان در نظر گرفته اند.

در بانک سپه برای دریافت این تسهیلات با سود 18 درصد و بازپرداخت سه ساله می توانید به پشتوانه سند و مدارک ملک خود اقدام کنید.

بانک مسکن هم نرخ سود تسهیلات را 17.5 درصد و حداکثر مدت بازپرداخت را 5 سال (بازپرداخت به دو روش ساده و پلکانی سالیانه) در نظر گرفته است. سفته، ترهین اموال شش دانگ غیرمنقول، حساب قرض الحسنه پس انداز، سپرده بلندمدت و کوتاه مدت ویژه سپرده کوتاه مدت عادی، سپرده های ممتاز و اوراق بهادار را نیز به عنوان پشتوانه تسهیلات می پذیرد.

وام 10 میلیون تومانی

دو بانک ملی و گردشگری تسهیلات جعاله را با مبلغ 10 میلیون تومان پرداخت می کنند.

برای دریافت تسهیلات بانک گردشگری در صورتی که دارای تسهیلات با اقساط سررسید گذشته و معوق و یا دارای سابقه چک برگشتی هستید ابتدا باید تسویه حساب های لازم را انجام دهید. نرخ سود نیز 18 درصد با بازپرداخت حداکثر 3 ساله است.

بانک ملی هم تسهیلات جعاله مسکن را با همین مبلغ و همین نرخ سود و با بازپرداخت 3ساله می دهد. پشتوانه این تسهیلات نیز یک یا چند ضامن مورد تایید بانک است.

وام پنج میلیون تومانی

پاسارگاد میزان این تسهیلات را پنج میلیون تومان با بازپرداخت سه ساله و سود 18 درصد در نظر گرفته شده است.

ارائه مدارک و مجوزهای لازم به منظور احراز موارد مصرف تسهیلات جعاله، از جمله سند مالکیت برای تسهیلات جعاله تعمیرات و پیش فاکتور مربوط به خرید اموال مورد معامله جعاله نیز الزامی است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1478

به "شرایط دریافت وام بانکی ، کدام بانک ها وام 300 میلیونی می دهد؟" امتیاز دهید

27 کاربر به "شرایط دریافت وام بانکی ، کدام بانک ها وام 300 میلیونی می دهد؟" امتیاز داده اند | 2.8 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط دریافت وام بانکی ، کدام بانک ها وام 300 میلیونی می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید