صالح عطایی با دو کتاب تُرکی جدید به جمع مخاطبانش بازگشت

به گزارش مجله همراهان، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در اردبیل، نشر عنوان در اردبیل دو اثر جدید از صالح عطایی، شاعر و نویسنده این دیار را وارد بازار نشر کرد؛ فیقدان آینده و کلمه لرین آردیجا.

صالح عطایی با دو کتاب تُرکی جدید به جمع مخاطبانش بازگشت

فیقدان آینده (اسب فقدان) علاوه بر مجموعه اشعار عطایی، مقاله بو ائکیزلر (این دو قلوها) را نیز شامل می شود؛ اثری درباره شعر نو در زبان ترکی در ایران در 314 صفحه و قطع پالتویی که قیمت جلد شومیز آن 67 هزار تومان و جلد سخت آن 87 هزار تومان است.

کلمه لرین آردیجا (در پی واژه ها) نیز عنوان رمان جدید صالح عطایی است که در 458 صفحه و قطع پالتویی منتشر شده است. جلد شومیز این اثر 78 هزار تومان و جلد سخت آن 98 هزار تومان قیمت خورده است.

اردشیر رستمی، شاعر، تصویرساز و بازیگر نقش استاد شهریار چندی پیش در برنامه کتاب باز که با اجرای سروش صحت در شبکه نسیم پخش می شود ضمن معرفی این دو کتاب، صالح عطایی را نویسنده حرفه ای آذربایجان و از نویسندگان مطرح و توانمند معاصر معرفی کرد.

وی گفته بود: هر فرهنگی، هر تاریخی یک ناآگاهی با خود حمل می کند. چیزی که در آثار صالح عطایی نمود دارد، این است که او روی چیزهایی که ما فکر نمی کنیم خیلی مهم باشند، دست می گذارد؛ و در انتها به زبانی دست پیدا می کنیم که واقعیت معاصر ماست.

یادآوری می شود، صالح عطایی شاعر و نویسنده 55 ساله اردبیلی، در سال 1376 نخستین مجموعه شعر خود را با عنوان بلکه داها دییَنمه دیم / شاید دیگر نتوانم بگویم به صورت دوزبانه (ترکی - فارسی) با ترجمه شهرام شیدایی و چوکا چکاد و مقدمه زنده یاد رضا سیدحسینی منتشر کرد. در سال 1383 نیز مجموعه داستان دوزبانه دون کیشوت و دَلی دومرولون کؤرپؤسؤ/ دُن کیشوت و پل دومرول دیوانه و نیز رمان منیم آد لاریم به زبان ترکی از عطایی روانه بازار نشر شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1382

به "صالح عطایی با دو کتاب تُرکی جدید به جمع مخاطبانش بازگشت" امتیاز دهید

1 کاربر به "صالح عطایی با دو کتاب تُرکی جدید به جمع مخاطبانش بازگشت" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالح عطایی با دو کتاب تُرکی جدید به جمع مخاطبانش بازگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید