معرفی جایگزین جدید پراید، آیا این خودرو پس از توقف تولید گران می شود؟

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن می گوید: قرار است خودرو جدیدی که تلفیقی از پراید و تیبا است، جایگزین پراید و به بازار معرفی شود.

معرفی جایگزین جدید پراید، آیا این خودرو پس از توقف تولید گران می شود؟

به گزارش، دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن در پاسخ به این پرسش که پلیس وعده داده سال آینده پراید را شماره گذاری نخواهد کرد، آیا پراید پس از توقف تولید گران می شود؟ گفت: ما معتقدیم که توقف خودرو پراید تا سال آینده امکان پذیر نیست. یعنی تا زمانی که خودرو جایگزین برای پراید از سوی گروه های خودروسازی معرفی نشود این خودرو نیز متوقف نخواهد شد.

آرش محبی نژاد در ادامه افزود: اگر خودرو جدید از راه نرسد و خط تولید پراید متوقف شود قطعا قیمت خودرو گران خواهد شد؛ این در حالی است که با معرفی محصول جدید یکی از گروه های خودروسازی قیمت این خودرو نه تنها گران نمی شود بلکه ارزان تر هم خواهد شد؛ همانند زمان تولید خودروی پیکان که این رخ داد. پس از معرفی پراید و جایگزینی این خودرو به جای پیکان قیمت این خودرو نه تن ها گران نشد، بلکه به مرور زمان قیمت این خودرو قدیمی روند ارزانی را به خود گرفت.

مطالعه بیشتر:

توقف تولید سراتو و رشد قابل توجه تولید و فروش پراید / هر پراید با نرخ 28 میلیون تومان فروش رفت

او در پاسخ به این پرسش که کدام خودرو های تولید داخل جایگزین پراید می شوند؟ اظهار کرد: خودرویی همچون تیبا و یک خودرو جدید که مراحل ساخت آن تمام شده، قرار است به زودی به مرحله تجاری سازی برسد. پس از معرفی این خودرو جدید به بازار، این خودرو (که تلفیقی از پراید و تیبا است) جایگزین پراید می شود. البته بخشی از قطعات این خودرو جدید نیز همانند پراید و تیبا از کشور های خارجی تامین می شود.

محبی نژاد گفت: قطعا در مرحله نخست، این خودرو جدید که تلفیقی از پراید و تیبا است با تیراژ پراید تولید نخواهد شد و باید در آینده منتظر ارائه برنامه خودروسازان و رونمایی از این خودرو جدید برای جایگزینی پراید باشیم.

منبع: تجارت نیوز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 14 آبان 1398 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 448

به "معرفی جایگزین جدید پراید، آیا این خودرو پس از توقف تولید گران می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی جایگزین جدید پراید، آیا این خودرو پس از توقف تولید گران می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید