نقل حدیث نبوی توسط بایدن برای پیروزی در انتخابات آمریکا! ، تقلا برای جذب حداکثری آرا

به گزارش مجله همراهان، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در اظهارنظری جدید ضمن نقل حدیثی از پیامبر اعظم اسلام (ص) متعهد شد زمانی که پیروز انتخابات شود، نگرانی ها و نیاز های جوامع مسلمان در آمریکا را رفع کند.

نقل حدیث نبوی توسط بایدن برای پیروزی در انتخابات آمریکا! ، تقلا برای جذب حداکثری آرا

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری دانشجو، جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا متعهد شده زمانی که پیروز این انتخابات شود نگرانی ها و نیاز های جوامع مسلمان در آمریکا را رفع کند.

به نوشته وبگاه روزنامه ینی شفق، اظهارات بایدن در حالی مطرح شده که چندین مقام مطرح مسلمان آمریکایی پیش از این از او حمایت کرده بودند.

وی در صحبت های خود در این نشست ویدئویی موسوم به اجلاس آرای میلیونی مسلمانان ضمن تمجید دین اسلام به عنوان یکی از ادیان بزرگ در امر اعتراف به گناه گفت که امیدوار است مدارس آمریکایی درباره اسلام آموزش های بیشتری دهند.

نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، همچنین در این زمینه به انتقاد از دونالد ترامپ پرداخت و گفت که او در حال شعله ور کردن آتش نفرت است.

بایدن در ادامه صحبت های خود حدیثی از پیامبر اعظم اسلام (ص) نقل کرد که اگر کسی کار اشتباهی دید با دست، اگر نشد با زبان و اگر نشد با قلبش برای اصلاح آن تلاش کند.

به نظر می رسد که بایدن به دلیل ترس از این مسئله که مسلمانان آمریکایی به او اقبالی نداشته باشند، به شدت به دنبال جذب آرای مسلمانان آمریکایی است. وی این اقدامات را نیز به همین دلیل انجام می دهد.

این در حالی است که برخی چهره های مهم مسلمان در آمریکا نظیر ایلهان عمر، کننده دموکرات مجلس کنندگان آمریکا نیز از سندرز حمایت کرده بودند. بایدن تلاش میکند با نزدیک شدن به مسلمانان، نظر چهره های با نفوذ مسلمان آمریکا را به سمت خود جلب کند.

گفته می شود که هدف کنفرانس های آنلاین موسوم به اجلاس آرای میلیونی مسلمانان، که بایدن در آنان سخنرانی می کند این است که حداقل یک میلیون مسلمان آمریکا در انتخابات ماه نوامبر این کشور شرکت کنند.

چندی پیش نیز وی مدعی شده بود در اولین روز ورود به کاخ سفید، فرمان ممنوعیت سفر مسلمانان را لغو می کنم.

جو بایدن که در جمع مسلمان های آمریکا سخنرانی می کرد مدعی شد که در نخستین روز ورود به کاخ سفید دستور صادرشده از سوی ترامپ در این خصوص را لغو خواهد کرد.

اظهارات بایدن در حمایت از جامعه مسلمان آمریکا

دونالد ترامپ پس از ورود به کاخ سفید با امضای یک فرمان اجرایی (فرمان 13769) وورد اتباع 7 کشور عمدتاً مسلمان شامل ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن به خاک آمریکا را ممنوع کرد.

این دستور به دلیل وعده هایی که ترامپ در زمان کارزار انتخاباتی درباره جلوگیری از ورود مسلمان ها به خاک آمریکا داده بود به فرمان ممنوعیت سفر علیه مسلمان ها معروف شد.

صدور این فرمان به هرج و مرج در فرودگاه های آمریکا منجر شد و اعتراض های گسترده بین المللی را به همراه داشت تا اینکه ترامپ مجبور شد چند روز بعد آن را لغو کند.

ترامپ چند ماه بعد این فرمان را لغو و فرمان اجرایی جدید 13780 را صادر کرد. در این فرمان فهرست کشور ها دچار تغییراتی شدند و اتباع کشور های ایران، لیبی، سومالی، چاد، کره شمالی، ونزوئلا، سوریه و یمن را در بر گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1174

به "نقل حدیث نبوی توسط بایدن برای پیروزی در انتخابات آمریکا! ، تقلا برای جذب حداکثری آرا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقل حدیث نبوی توسط بایدن برای پیروزی در انتخابات آمریکا! ، تقلا برای جذب حداکثری آرا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید