احتیاج پزشکی قانونی به 4 سوله بحران در تهران

به گزارش مجله همراهان، رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به نقش این سازمان در حوادث غیرمترقبه گفت: سازمان پزشکی قانونی کشور از دستگاه های پیشرو در حوادث غیرمترقبه است که برطرف مسائل آن در این بخش به ارائه هرچه بهتر خدمات سازمان در زمان وقوع بحران ها و حوادث یاری خواهد نمود.

احتیاج پزشکی قانونی به 4 سوله بحران در تهران

به گزارش خبرنگاران، عباس مسجدی در ملاقات با استاندار تهران که به منظور تبریک سال نو، تشریح فعالیت ها و بیان مسائل سازمان و پزشکی قانونی استان تهران صورت گرفت، گفت: پزشکی قانونی یکی از دستگاه های مهم در زمان بروز بحران ها و رسیدگی به بقایا و اجساد به جای مانده در این حوادث است و ارائه خدمات مناسب در این بخش به امکانات مناسب به ویژه در بخش فضای فیزیکی و تجهیزات احتیاج دارد.

وی با اشاره به شرایط خاص استان تهران و اهمیت وجود امکانات لازم در زمان وقوع بحران، اظهار کرد: پزشکی قانونی به منظور پوشش منطقه ها 22 گانه شهر تهران و استمرار ارایه خدمات و ایفای وظایف خود در حوادث غیرمترقبه احتیاج به چهار سوله بحران دارد که امیدواریم در این خصوص مساعدت های لازم با سازمان به عمل آید.

مسجدی بعلاوه با قدردانی از مساعدت و همکاری مجموعه استانداری تهران با پزشکی قانونی خواهان مساعدت برای تکمیل دو پروژه سردخانه سوله بحران و سالن انتظار حوادث غیر مترقبه در مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران شد که به علت کمبود اعتبارات، ساخت آن ها به اتمام نرسیده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حجم بالای خدمات و تعداد قابل توجه مراجعات به پزشکی قانونی استان تهران، به مسائل این اداره کل در بخش فضای فیزیکی اشاره نمود و خواهان احداث ساختمان های مناسب برای پزشکی قانونی شهرستان بهارستان، قرچک، شهر قدس و ملارد شد که در شأن مردم و کارکنان این شهرستان ها باشد.

بر اساس اعلام روابط عمومی پزشکی قانونی، در این ملاقات، منصوری استاندار تهران نیز با تأکید بر اهمیت نقش پزشکی قانونی و جایگاه قابل توجه آن در حوادث و بحران ها، در مورد برطرف مسائل و کمبودهای این سازمان قول مساعدت داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 خرداد 1401 بروزرسانی: 23 خرداد 1401 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2102

به "احتیاج پزشکی قانونی به 4 سوله بحران در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتیاج پزشکی قانونی به 4 سوله بحران در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید