هوش مصنوعی، گزارش های جعلی سرقت را شناسایی می نماید

به گزارش مجله همراهان، پژوهشگران انگلیسی و اسپانیایی، نرم افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی طراحی نموده اند که می تواند گزارش های جعلی سرقت را شناسایی کند.

هوش مصنوعی، گزارش های جعلی سرقت را شناسایی می نماید

به گزارش مجله همراهان و به نقل از گیزمگ، گاهی اوقات افرادی برای دریافت خسارت از بیمه، به دروغ ادعا می نمایند که اموالشان دزدیده شده است و گزارشی در همین رابطه به پلیس ارائه می دهند اما شاید نرم افزاری که برای تشخیص چنین گزارش هایی طراحی شده، بتواند گزارش های جعلی را شناسایی کند.

این نرم افزار موسوم به وریپول(VeriPol) که توسط دانشمندان دانشگاه کاردیف(Cardiff University) انگلستان و دانشگاه کارلوس سوم مادرید(UC3M) در اسپانیا طراحی شده، با داده های گزارش های جعلی موجود در اداره پلیس مورد آموزش قرار گرفته است. این نرم افزار با استفاده از پردازش زبان های طبیعی(NLP) که یکی از انواع هوش مصنوعی است، الگوهای زبانی که بیشتر در این گونه گزارش ها تکرار شده، شناسایی می نماید.

وریپول می تواند گزارش های جعلی که جملات کوتاهی دارند و شامل جزئیات مربوط به دزد، حادثه و اظهارات شاهدان نمی شوند یا گزارش هایی که بلافاصله پس از رخ دادن سرقت، به پلیس رسیده اند، شناسایی کند.

این نرم افزار در نخستین آزمایش روی مجموعه ای شامل 1000 گزارش، گزارش های جعلی را با دقت 80 درصد شناسایی کرد.

وریپول در حال حاضر، در ادارات پلیس اسپانیا به کار گرفته شده است.

دکتر خوزه کاماچو کولادوس(Jose Camacho-Collados)، از نویسندگان این پروژه گفت: پژوهش ما، بینش جدیدی در مورد افرادی که به پلیس دروغ می گویند ارائه می دهد.

این پژوهش، در مجله Knowledge-Based Systems به چاپ رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اسفند 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 80

به "هوش مصنوعی، گزارش های جعلی سرقت را شناسایی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی، گزارش های جعلی سرقت را شناسایی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید