ورود سامانه بارشی تازه از غرب کشور، افزایش محسوس دما در غالب استان ها

به گزارش مجله همراهان، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران و وزش باد شدید در بعضی نقاط، ورود سامانه بارشی نو از غرب کشور و افزایش محسوس دما در غالب استان های کشور اطلاع داد.

ورود سامانه بارشی تازه از غرب کشور، افزایش محسوس دما در غالب استان ها

به گزارش ایسنا، صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی طی 24 ساعت آینده در شرق هرمزگان، جنوب کرمان و برخی منطقه ها سیستان و بلوچستان ابرناکی و بارش باران گاهی رعد و برق و وزش بادشدید موقتی پیش بینی می گردد.

وی اضافه کرد: آدینه (12 اسفند) در برخی نقاط آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، برخی منطقه ها شمالی سیستان و بلوچستان و شنبه (13 اسفند) در شمال غرب ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش پراکنده و خفیف مورد انتظار است.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا یکشنبه (14 اسفند) در اغلب منطقه ها کشور جوی آرام و آسمانی صاف پیش بینی می گردد. دوشنبه (15 اسفند) نیز با ورود سامانه بارشی از غرب کشور در نوار غربی کشور و ارتفاعات البرز در استان های تهران، البرز، قزوین و زنجان بارش باران و وزش باد شدید موقتی رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: از روز آدینه تا دوشنبه در غالب منطقه ها کشور وزش باد، قابل ملاحظه خواهد بود و طی روز های آدینه و شنبه در نیمه غربی کشور احتمال خیزش گردوخاک وجود دارد.

ضیاییان گفت: از روز شنبه تا دوشنبه افزایش محسوس دما در غالب منطقه ها کشور به ویژه در استان های ساحلی خزر رخ خواهد داد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (12 اسفند) نیمه ابری همراه با غبار صبحگاهی و از بعد از ظهر وزش باد شدید با حداقل دمای 9 و حداکثر دمای 21 و روز شنبه (13 اسفند) نیمه ابری تا ابری در برخی ساعات بارش پراکنده و گاهی وزش باد با حداقل دمای 10 و حداکثر دمای 22 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

ضیائیان در سرانجام گفت: طی امروز و فردا (11 و 12 اسفند) بندرعباس با دمای 29 و 31 درجه سانتیگراد گرمترین و شهر کرد با دمای 4- و 3- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.

منبع: فرارو
انتشار: 11 اسفند 1401 بروزرسانی: 11 اسفند 1401 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2253

به "ورود سامانه بارشی تازه از غرب کشور، افزایش محسوس دما در غالب استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه بارشی تازه از غرب کشور، افزایش محسوس دما در غالب استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید