وزیران خارجه روسیه و جمهوری آذربایجان در مورد توافق قره باغ مصاحبه کردند خبرنگاران

به گزارش مجله همراهان، وزیران خارجه روسیه و جمهوری آذربایجان در تماس تلفنی درباره همکاری دوجانبه و توافق آتش بس در قره باغ کوهستانی رایزنی کردند.

وزیران خارجه روسیه و جمهوری آذربایجان در مورد توافق قره باغ مصاحبه کردند خبرنگاران

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا در سطح شیبدار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

جهت دریافت خدمات طراحی خانه ویلایی کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و عظیم بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه های روسیه از تماس تلفنی وزیران امور خارجه روسیه و جمهوری آذربایجان و مصاحبه درباره مسائل منطقه خبر دادند.

خبرگزاری تاس روسیه جمعه گزارش داد که سرگئی لاوروف در تماس تلفنی با جیحون بایرام اف، همتای آذربایجانی با او درباره اجرای توافق سه جانبه بین روسیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان در مورد قره باغ کوهستانی، همکاری دوجانبه و همکاری باکو و مسکو در سازمان ملل متحد و شورای امنیت رایزنی کرد.

جمهوری آذربایجان و ارمنستان بعد از 44 روز درگیری در قره باغ کوهستانی با وساطت روسیه 24 آبان (نهم نوامبر)، بر سر آتش بس در منطقه قره باغ کوهستانی به توافق رسیدند.

براساس این توافق، ارمنستان موظف شد اراضی اشغالی جمهوری آذربایجان را در آغ دام، کلبجر و لاچین را تخلیه کرده و کریدوری زمینی از نخجوان به آذربایجان ایجاد کند.

در مقابل جمهوری آذربایجان نیز متعهد شد ضمن توقف عملیات های نظامی در قره باغ، کریدور لاچین را برای اتصال قره باغ به خاک ارمنستان تضمین کند. شهر آزاد شده شوشا به همراه همه مناطق آزادشده طی 44 روز گذشته هم به جمهوری آذربایجان واگذار شد. روسیه نیز طی این مدت، به عنوان حافظ آتش بس نیرو های پاسدار صلح خود را در منطقه قره باغ کوهستانی و در امتداد خطوط تماس مستقر کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1550

به "وزیران خارجه روسیه و جمهوری آذربایجان در مورد توافق قره باغ مصاحبه کردند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیران خارجه روسیه و جمهوری آذربایجان در مورد توافق قره باغ مصاحبه کردند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید