تور ارمنستان ارزان: اردوغان خطاب به مقام های باکو؛ از مرزهای ارمنستان هم آن طرف تر می روید

به گزارش مجله همراهان، رئیس جمهور ترکیه که برای شرکت در مراسمی به جمهوری آذربایجان سفر نموده در مراسم افتتاح یک بزرگراه مهم ابراز امیدواری کرد جمهوری آذربایجان فراتر از مرز با ارمنستان پیشروی کند.

تور ارمنستان ارزان: اردوغان خطاب به مقام های باکو؛ از مرزهای ارمنستان هم آن طرف تر می روید

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رئیس جمهور ترکیه که روز سه شنبه برای مراسمی راهی جمهوری آذربایجان و منطقه قره باغ شد، ابراز امیدواری کرد که جمهوری آذربایجان فراتر از مرزهای ارمنستان پیش رود.

به گزارش خبرگزاری ترند نیوز، الهام علی اف، رئیس جمهور جمهوری آذربایجان و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه از پیشرفت کار ساخت و ساز بزرگراه احمدبیلی-فضولی-شوش بازدید کردند.

اردوغان در این ملاقات خطاب به یکی از مقام های جمهوری آذربایجان گفت: دارید به سمت مرز ارمنستان می روید، نه؟ از آنجا هم آن طرف تر می روید.

صالح محمدوف، رئیس سازمان بزرگراه های جمهوری آذربایجان در واکنش گفت: بله داریم به آن سمت حرکت می کنیم. با یاری خداوند تا استانبول و اروپا پیش خواهیم رفت. خداوند از شما محافظت کند.

پیشتر خبرگزاری آناتولی ترکیه خبر داده بود، اردوغان روز سه شنبه در سومین سفر خود به جمهوری آذربایجان بعد از جنگ سال گذشته باکو و ایروان بر سر قره باغ، به جمهوری آذربایجان سفر می نماید تا فرودگاه بین المللی شهر فضولی را افتتاح کند.

فضولی یکی از شهرهایی است که در جریان جنگ سال گذشته در منطقه قره باغ به کنترل جمهوری آذربایجان عایدی.

رئیس جمهور ترکیه در شرایطی در نظر داشت که از فرودگاه فضولی تماشا کند که در جریان سفر ماه ژوئن 2021 خود به جمهوری آذربایجان، از شهر شوشا در قره باغ کوهستانی بازدید نموده بود.

اردوغان و علی اف در جریان سفر ماه ژوئن رئیس جمهور ترکیه به جمهوری آذربایجانبیانیه شوشا را امضا کردند؛ توافقی که تمرکز آن روی همکاری دفاعی و ایجاد مسیرهای نو حمل و نقل نو بود.

این توافق تایید می نماید که ترکیه و جمهوریآذربایجان در مواجهه با هرگونه تهدید خارجی با هم همکاری خواهند کرد.

اولین سفر ررئیس جمهور ترکیه به جمهوری آذربایجان، دسامبر 2020 انجام شد و او به اسم میهمان ویژه در رزمایش نظامی باکو به مناسبت پیروزی در جنگ قره باغ سخنرانی نموده بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1880

به "تور ارمنستان ارزان: اردوغان خطاب به مقام های باکو؛ از مرزهای ارمنستان هم آن طرف تر می روید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارمنستان ارزان: اردوغان خطاب به مقام های باکو؛ از مرزهای ارمنستان هم آن طرف تر می روید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید