شرایط مسکن در گران ترین منطقه تهران

به گزارش مجله همراهان، بازار مسکن منطقه یک تهران در روزهای اخیر با افزایش مراجعه متقاضیان خرید به واسطه ها روبه رو بوده است و به نظر می رسد بخشی از این مراجعات متعلق به سرمایه گذارانی است که قصد سکونت در واحد را ندارند.

شرایط مسکن در گران ترین منطقه تهران

به گزارش دنیای اقتصاد، میانگین قیمت مسکن در معاملات اجرا شده در آذر ماه در شمالی ترین و گران ترین منطقه شهر تهران یعنی منطقه یک، 69 میلیون تومان بوده است. در عین حال بررسی فایل های عرضه شده برای فروش در بازار مسکن منطقه یک نشان می دهد قیمت آپارتمان نوساز در اغلب محله های این منطقه بین 90 تا 100 میلیون تومان است و قیمت های پایین تر یا بالاتر از این اندازه نیز در تعداد کمی از محله های این منطقه به چشم می خورد.

بررسی فایل های موجود در بازار مسکن شمال شهر نشان می دهد کف متراژ عرضه در این منطقه 80 تا 90 مترمربع است و متراژ پایین تر از این، دست کم در میان فایل های عرضه شده در بازار کنونی بسیار اندک است.

متقاضیان بازار مسکن این روزها ترکیبی از دو گروه شامل متقاضیان تبدیل به احسن و سرمایه گذاران ملکی هستند. اگرچه سرمایه گذاران ملکی از ابتدای امسال تا به امروز در رفت و آمد بوده اند و رفتار آنها در مقاطع مختلف متفاوت بوده است، اما به نظر می رسد در بازار مسکن شب عید آنها انگیزه کافی برای خرید را دارند و در بازار حاضر می شوند.

طی یکی دو روز گذشته اخباری از پیشنهاد معافیت خانه های تا 20 میلیارد تومانی از پرداخت مالیات املاک لوکس در سال 1401 نیز منتشر شد که اگر در مجلس به تصویب نهایی برسد، خود می تواند بر انگیزه خرید سرمایه ای در شمال شهر بیفزاید. در واقع ابزار مالیاتی که قرار است برای تنظیم بازار به کمک سیاستگذار بیاید، در صورتی که به شکل پیش بینی معافیت گسترده عقیم شود، عملا در سال آینده نیز نخواهد توانست مانعی بر سر راه روانه شدن تقاضای مصرفی به سمت بازار باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 فروردین 1401 بروزرسانی: 3 فروردین 1401 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2036

به "شرایط مسکن در گران ترین منطقه تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط مسکن در گران ترین منطقه تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید