مجلس ترکیه در حال آنالیز ورود رسمی به جنگ قره باغ؛اعزام نیرو در دستور کار

به گزارش مجله همراهان، ایسنا نوشت: رئیس مجلس ترکیه اظهار داشت که نمایندگان مجلس احتمالا موضوع اعزام نظامیان به آذربایجان را مورد آنالیز قرار دهند.

مجلس ترکیه در حال آنالیز ورود رسمی به جنگ قره باغ؛اعزام نیرو در دستور کار

جهت دریافت خدمات طراحی باغ ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

مصطفی شنطوب، رئیس مجلس ترکیه به خبرگزاری نووستی گفت: تا به امروز نیازی نبوده نظامیانمان را به قره باغ بفرستیم. طی روزهای گذشته نیروهای آذربایجانی توانایی خود را برای تحقق پیروزی به تنهایی و عزم و اراده محکم برای آزادی اراضی شان نشان دادند برای همین فکر نمی کنم این پیشنهاد تا زمانی که طرف های خارجی وارد این نزاع نشده اند، ضرورتی داشته باشد.

وی گفت که احتمالا نمایندگان مجلس موضوع اعزام نظامیان را مورد آنالیز قرار دهند.

شنطوب بر لزوم احترام به قوانین بین المللی و قطعنامه های مجمع عمومی سازمان ملل تاکید نمود که به گفته وی بر لزوم عقب نشینی فوری و کامل و غیرمشروط نیروهای مسلح ارمنستان از تمام اراضی آذربایجان مبتنی است.

این مقام ترک گفت: تصمیم آمریکا برای مستقر کردن یک کشتی نیروی دریایی در خلیج سودا یک اقدام نمادین دیگر از این بابت است. این اقدامات آمریکا نه به نفع صلح و ثبات در شرق مدیترانه هستند و نه به منافع راهبردی آمریکا خدمت می نمایند. با وجود این، من معتقد نیستم که حضور آمریکا در شرق مدیترانه تهدیدی علیه ترکیه باشد در حالی که برای تقریبا 70 سال یک ائتلاف قوی میان ترکیه و آمریکا موجود بوده است.

این سیاستمدار متذکر شد، سابق فعالیتهای واشنگتن در منطقه مبهم بوده در حالی که اول آمریکا خواهان تبادل نظر شد، در ادامه تصمیم گرفت از دولت یونانی قبرس حمایت کند.

رئیس مجلس ترکیه در عین حال در مورد مساله وضع مجازاتهایی از سوی اتحادیه اروپا علیه ترکیه از بابت اختلافات در حوزه شرق مدیترانه اظهار نظر کرد.

وی گفت: موضع اتحادیه اروپا در مورد این مساله بسیار مشکل ساز بوده است. این حمایت بی قید و شرط از یونان صرف نظر از اقدامات غیرمنطقی آن نتیجه به جز تشدید مساله و رفتن به سمت بن بست نداشته است.

او گفت: من قویا معتقدم که اتحادیه اروپا باید بی طرف بماند و فاصله برابری با هر طرفی را به جهت حمایت از تبادل نظر و همکاری حفظ کند.

به گفته شنطوب، حضور ترکیه در شرق مدیترانه را نمی توان تنها به خاطر منابع راهبردی دانست. او تاکید نمود، اگر اتحادیه اروپا تحریمهایی را اعمال کند، آنکارا ابزارها و تدابیر لازم برای تلافی هر گونه سیاست اتحادیه اروپا علیه ترکیه را دارد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1242

به "مجلس ترکیه در حال آنالیز ورود رسمی به جنگ قره باغ؛اعزام نیرو در دستور کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس ترکیه در حال آنالیز ورود رسمی به جنگ قره باغ؛اعزام نیرو در دستور کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید