پاسخ روسیه به پیشنهاد مذاکره آمریکا

به گزارش مجله همراهان، ایسنا نوشت:کرملین امروز آدینه اعلام داشت، اظهارات واشنگتن مبنی بر تمایلش برای ورود به مصاحبه با روسیه مغایر با اقدامات واقعی این کشور است که آسیب زننده به روابط دوجانبه هستند.

پاسخ روسیه به پیشنهاد مذاکره آمریکا

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرگزاری ایتارتاس، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در اظهاراتی امروز آدینه توضیح داد: ما اظهارنظرهای همتایان آمریکایی خود را درباره میل به آغاز تبادل نظر در زمینه مسائل مرتبط با منفعت دوجانبه شنیده ایم. با این حال این اعلامیه های آمریکا متاسفانه بر خلاف یک سری اقدامات معین آن هستند و این اقدامات معین چیزی هستند که به روابط دوجانبه آسیب وارد می نمایند.

پسکوف تاکید نمود: مسکو هیچ کاری که ممکن بوده به روابط ما آسیب وارده کند نکرده است. مسکو آغاز نماینده فرایند بدتر سازی روابط و رساندنش به سطحی که الان هست نبوده است.

به گفته پسکوف، احیای هر گونه دستور کار مثبت در روابط روسیه-ـآمریکا نیازمند این است که دو طرف اراده سیاسی نشان دهند.

او تاکید نمود: اراده سیاسی دوجانبه در این زمینه ضروری است. ولادیمیر پوتین مکررا اراده سیاسی خود را نشان داده و گفته که ما علاقمند به تقویت و بازیابی روابط با آمریکا هستیم.

همچنین پسکوف بیان داشت، تصمیم وزارت دفاع روسیه برای آغاز کردن فرایند استقرار دوباره سربازان دخیل در رزمایشهای نظامی در جنوب کشور و بردن آنها به پایگاه های دائمی آنها نمی تواند بر کیفیت روابط روسیه-آمریکا تاثیر بگذارد چرا که این مساله خارج از دستور کار دو جانبه است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1648

به "پاسخ روسیه به پیشنهاد مذاکره آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ روسیه به پیشنهاد مذاکره آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید