پراکندگی ساخت واحدهای مسکونی محرومان در 600 روستای خراسان جنوبی

به گزارش مجله همراهان، خبرنگاران/خراسان جنوبی رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: 10 هزار واحد مسکونی که قرار است توسط بنیاد مسکن و کمیته امداد احداث گردد، در 600 روستای خراسان جنوبی پراکنده است.

پراکندگی ساخت واحدهای مسکونی محرومان در 600 روستای خراسان جنوبی

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

علیرضا تابش، عصر آدینه 6 دی، در آیین بهره برداری از دو هزار مسکن روستایی خراسان جنوبی با اشاره به امضای تفاهم نامه برای ساخت مسکن محرومان، اظهار کرد: براساس تفاهم نامه ای که 20 اسفندماه سال گذشته بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان برنامه و بودجه به امضا رسید، قرار شد با اعتبار تسهیلات و یارانه سازمان برنامه و بودجه پنج هزار واحد مسکن ویژه محرومان در این استان ساخته گردد.

وی اضافه نمود: براین اساس روستای هج و نج به عنوان نمونه انتخاب و کلنگ اولین واحد سال گذشته به زمین زده شد که تا به امروز 22 واحد در این روستا توسط بنیاد مسکن ساخته شده است.

به گزارش خبرنگاران، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام کرد: طرح هادی این روستا نیز با اجرای راه روستایی، گازرسانی، برق رسانی، آسفالت و سنگ فرش، زیرسازی معابر و احداث پارک محله اجرا شده است.

تابش ادامه داد: تا به امروز 1500 واحد سهم بنیاد مسکن به بهره برداری رسیده و تا دهه فجر نیز 1500 واحد دیگر به اتمام خواهد رسید و تا سرانجام سال نیز بخش عمده ای از پنج هزار واحد به بهره برداری می رسد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به هم افزایی دستگاه ها در خراسان جنوبی، اعلام کرد: به جوانانی که بخواهند در روستا ساکن شوند، وام روستایی به مبلغ 40 میلیون تومان داده و همچنین زمین رایگان و یاری بلاعوض به مبلغ 10 میلیون تومانی از سوی حساب 100 امام نیز به انان تعلق می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 686

به "پراکندگی ساخت واحدهای مسکونی محرومان در 600 روستای خراسان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پراکندگی ساخت واحدهای مسکونی محرومان در 600 روستای خراسان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید