چند تن از سران مافیای ایتالیا از بیم کرونا آزاد شدند

به گزارش مجله همراهان، ایتالیا چند تن از سران مافیا را از بیم شیوع کرونا از زندان آزاد کرد که انتقاد مخالفان را در پی داشت.

چند تن از سران مافیای ایتالیا از بیم کرونا آزاد شدند

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

شبکه خبری سی ان ان بامداد یکشنبه گزارش داد فدریکو کافیرو دراهو دادستان ضدمافیا به این شبکه گفته است که تنی چند از سران مافیای ایتالیا به دلیل شیوع کرونا از زندان آزاد شده و در حبس خانگی قرار گرفته اند.

دولت ایتالیا برای پیشگیری از شیوع کرونا در زندان های این کشور به مقام های قضایی اجازه داده کسانی را که کمتر از 18 ماه از حکمشان باقی مانده است، آزاد نمایند تا بقیه حبسشان را در بازداشت خانگی طی نمایند.

این اقدام مخالفت هایی را در پی داشته و ماتئو سالوینی رهبر مخالفان دولت آن را دیوانگی توصیف نموده است. سالوینی این اقدام را بی احترامی به مردم، دادستانان، روزنامه نگاران، نیروهای پلیس و قربانیان مافیا دانست.

کافیرو دراهو در این باره به سی ان ان گفت که این افراد کسانی بودند که به خاطر ارتباطات سازمانی با مافیا، نیازمند ایزوله شدیدتری بودند تا از هرگونه ارتباطشان با دنیا خارج جلوگیری گردد؛ اما وقتی به خانه بروند، دیگر چنین اقداماتی در کار نخواهد بود.

او از پاسکاله زاگاریا عضو مافیای کامورا در ناپل، فرانچسکو بونورا از مافیای کوزا نوسترا در سیسیل و وینچنزو یانازو از مافیای اندرانگتا در کالابریا نامرد برد که هر سه گروه از مهمترین گروه ها مافیای ایتالیا هستند.

به گفته وزارت دادگستری ایتالیا، از زمان شیوع کرونا در این کشور تا به امروز 6 هزار و 500 نفر از شمار زندانیان کاسته شده که بخشی از آن مربوط به اقدامات مقابله ای با کووید19 است.

پیشتر نیز روزنامه دویچه وله آلمان در گزارشی از احتمال سوء استفاده گروه های مافیایی از بحران کرونا برای پولشویی مافیا منتشر کرد.

دویچه وله نوشت، کارشناسان جنایی و مقامات قضایی ایتالیایی این روزها نسبت به فعالیت های گسترده گروه های مافیای ایتالیا هشدار می دهند.

آنتونیو تالیا روزنامه نگار و نویسنده کتابی در باره اندرانگتا ماه گذشته در گفت وگو با شبکه تلویزیونی آلمانی ان تی وی (ntv) تاکید نمود که بحران کرونا فرصت مناسبی برای خودنمایی تبهکاران سازمان یافته به وجود آورده است.

چندی پیش نیز روزنامه آلمانی دی ولت هشدار داده بود که اتحادیه اروپا باید مواظب باشد که یاری های اقتصادی به ایتالیا برای چیرگی بر بحران کرونا در نهایت باعث تقویت گروه های مافیایی نگردد.

،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1017

به "چند تن از سران مافیای ایتالیا از بیم کرونا آزاد شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند تن از سران مافیای ایتالیا از بیم کرونا آزاد شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید