کرونا در اروپا، سخت تر شدن محدودیت ها و افزایش اعتراضات در کشورها

به گزارش مجله همراهان، جدیدترین اخبار اروپا حاکی از آن است که با سخت تر شدن محدودیت ها برای مقابله با کرونا، اعتراضات در کشورهای اروپایی بیشتر شده است.

کرونا در اروپا، سخت تر شدن محدودیت ها و افزایش اعتراضات در کشورها

با ما سفر کنید و با تور اروپا پاییزی از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا و عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی آن با ابعاد بسیار گسترده ای همچنان در اروپا ادامه دارد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

برنامه دولت آلمان برای توزیع ماسک مجانی بین گروه های پر خطر

جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا حاکی از آن است که ائتلاف دولتی در آلمان بر این عقیده است که باید ماسک مجانی در اختیار گروه های خطر کرونایی قرار گیرد.

هشدار وزیر اقتصاد آلمان درباره شکست در مبارزه با کرونا

پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان انتظار دارد که محدودیت های سختگیرانه برای مهار کرونا همچنان بعد از ماه دسامبر هم در این کشور ادامه داشته باشد.

وی درباره کاهش سریع محدودیت های کرونایی هشدار داده و با اشاره به بالا بودن آمار مبتلایان به کرونا در آلمان و افزایش روزافزون آن گفت: با وجود همه کوشش ها اما هنوز تغییری به سمت اوضاع بهتر به دست نیامده است. ما باید اقدام کنیم در غیر این صورت در مبارزه با این ویروس شکست خواهیم خورد.

آلتمایر که در مصاحبه با نشریه بیلد آلمان سخن می گفت باز شدن رستوران ها و سینماها در این شرایط را رد نموده و گفت: ما هنوز از بدترین شرایط خارج نشده ایم. هدف ما باید این باشد که موج سرایت این بیماری را به طرز پایداری بشکنیم. وی درباره یاری به آسیب دیدگان مشاغل در اثر این محدودیت ها از طرف دولت آلمان اطمینان داده و گفت: این یاری ها صرف نظر از اینکه این محدودیت ها چه مدت طول بکشد و هفته ها و ماه های آینده چه چیزی را به ارمغان آورد ادامه خواهد داشت.

وزیر اقتصاد آلمان تاکید نمود که محدودیت های سخت در آلمان فراتر از ماه دسامبر ادامه خواهد داشت و ما باید حداقل 4 تا 5 ماه آینده با احتیاط و محدودیت های قابل توجه زندگی کنیم.

وی اضافه نمود: اگر ما نمی خواهیم به آمار 50 هزار مبتلای روزانه مانند روزهای اخیر در فرانسه برسیم باید استقامت کنیم و دائما درباره کاهش محدودیت ها و اینکه این چه زمانی رخ می دهد سخن نگوییم.

مارکوس زودر، رئیس حزب سوسیال مسیحی آلمان هم درباره عواقب کاهش محدودیت ها در این شرایط هشدار داده و خواستار تمدید آن شده است.

مخالفت بیشتر شهروندان آلمانی با تداوم محدودیت های سخت

نتایج یک نظرسنجی هم نشان می دهد که بیشتر شهروندان آلمانی مخالف تداوم محدودیت ها در کشورشان هستند.

این نظرسنجی که توسط موسسه کانتر و به سفارش نشریه بیلد آلمان صورت گرفته نشان می دهد که 78 درصد شهروندان آلمانی بر این عقیده اند که رستوران ها بعد از سرانجام دوران قرنطینه محدود باید باز گردد. 68 درصد هم خواستار باز شدن مجدد اماکن فرهنگی مانند تئاتر و موزه و سینما هستند.

مرگ 10 بیمار کرونایی در آتش سوزی در بخش آی سی یوی بیمارستانی در رومانی

در یک آتش سوزی در بیمارستانی در شمال شرقی رومانی 10 بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند. این آتش سوزی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستانی در رومانی رخ داد. 7 نفر هم در این آتش سوزی به شدت مجروح شدند.

تحقیقات درباره دلایل این آتش سوزی در حال اجرا است.

اعتراضات علیه محدودیت های کرونایی در شهرهای آلمان

روز گذشته اعتراضات علیه محدودیت های کرونایی در بسیاری از شهرهای آلمان برگزار گردید.

منتقدان اقدامات ضد کرونایی اعمال شده برای مهار کرونا از طرف دولت روز گذشته در بسیاری شهرهای آلمان به خیابان ها آمدند.

یک تجمع اعتراضی در فرانکفورت که به دعوت انجمن موسوم به دگراندیشان به خیابان ها آمده بودند به خشونت کشیده شد و پلیس علیه معترضان از ماشین آب پاش و باتوم استفاده کرد. یک هفته پیش نیز همین انجمن بیش از 20هزار نفر را در شهر لایپزیگ به خیابان کشاند و مرکز شهر را به آشوب کشید .

بعضی معترضان در جریان این اعتراضات به پلیس حمله کردند. تظاهرات نمایندگان قواعد ضد کرونایی را رعایت نمی کردند.

هشدار درباره به افراط کشیده شدن اعتراضات ضد کرونایی در آلمان

برنهارد ویتهاوت، رئیس اداره حفاظت از قانون اساسی ایالت نیدرزاکسن آلمان در خصوص افراط گرایی مخالفان سیاست های کرونایی دولت هشدار داد . ویتهاوت به روزنامه نویه اوسنابروکر تسایتونگ گفت که این اعتراضات دیگر کمتر در مخالفت با بعضی مقررات محدودنماینده صورت می گیرد، بلکه بیشتر یک به اصطلاح آنها دیکتاتوری کرونا را هدف قرار داده اند. وی تاکید نمود که در این اعتراضات به طور علنی یک توهم سرنگونی علیه دولت آلمان تبلیغ می گردد .

این مسئول ایالتی سازمان امنیت آلمان می گوید، بعضی از این معترضان از دست زدن به سوءقصد دیگر ابایی ندارند. یک نمونه آن سوءقصد ایجاد حریق در انستیتوی روبرت کخ و انفجار مواد منفجره در منطقه مرکزی برلین بود که پس از آن نامه ای منتشر شد که مسئولیت آن را برعهده گرفته بودند .

ویتهاوت می گوید: من این مسئله را منتفی نمی دانم که سوءقصدهای دیگری پیش بیاید، که البته امیدوارم چنین نگردد. او اضافه نمود که شرایط را باید دقیقا زیر نظر داشت .

پیش از آن نیز فوس تورستن، رئیس سازمان امنیت در هامبورگ گفته بود این شرایط دقیقا تحت نظر است که یک جنبش افراطی در حال شکل گیری نباشد .

در ایالت های دیگر آلمان نیز وزیران کشور، نخست وزیران و مسئولان امنیتی نسبت به جنبش دگراندیشان هشدار داده اند تا مبادا این محفل تبدیل به یک جنبش سراسری راست افراطی با گرایش به خشونت تبدیل گردد.

اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی همچنین در بعضی شهرهای ایالات بایرن آلمان برگزار گردید. معترضان قواعد فاصله گذاری و استفاده از ماسک را رعایت ننموده و به نیروهای پلیس توهین می کردند.

صدها نفر در شهر بن آلمان هم در اعتراض به محدودیت های ضد کرونایی به خیابان ها آمدند.

این اعتراضات در کارلسروهه آلمان و بعضی شهرهای دیگر هم برگزار گردید.

بیش از 32 هزار ابتلای روزانه در فرانسه

شمار مبتلایان روزانه جدید کرونایی در فرانسه بار دیگر افزایش پیدا نموده و بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت این کشور در 24 ساعت گذشته 32095 مورد ابتلا به کرونا در این کشور گزارش شده و 359 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری در این دوره زمانی جان خود را از دست داده اند.

تشدید محدودیت ها در یونان

یونان هم با توجه به افزایش چشمگیر آمار مبتلایان قواعد و محدودیت های کرونایی را تشدید می نماید. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده مهد کودک ها و مدارس ابتدایی باید از روز دوشنبه تا سرانجام ماه در این کشور تعطیل گردد.

اعمال قرنطینه سخت کرونایی در اتریش

صدر اعظم اتریش با توجه به افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا از اعمال قرنطینه سخت در کشورش از روز سه شنبه اطلاع داده و از شهروندان خواست در هفته های آینده با هیچ کس ملاقات ننمایند.

این خبر را سباستین کورتس، صدر اعظم اتریش روز شنبه در وین اعلام نموده و گفت: کسب و کارها تا حد زیادی تعطیل می گردد و در مدارس دیگر کلاس های منظمی وجود نخواهد داشت. معاون صدر اعظم اتریش هم خطاب به شهروندان گفت: لطفا تا جایی که می توانید در خانه بمانید .

از روز سه شنبه ترک محل زندگی برای اتریشی ها تنها به دلایل قانع نماینده ای مانند تامین نیازهای اساسی، کار، یاری به اقوام و یا استراحتی کوتاه در فضای آزاد امکان پذیر است .

صدر اعظم اتریش در سخنان امروز خود تاکید نمود: حتی وقتی هیچکس قرنطینه دوم را نخواهد این تنها ابزاری است که ما به تاثیر آن اطمینان داریم. قواعد تردد در اتریش هر دو روز توسط مجلس تصویب می گردد و محدودیت های جدید فعلا تا 6 دسامبر (16 آذر) اعمال می گردد .

در این محدودیت ها جلسات خصوصی تنها محدود به اقوام نزدیک و یا مراقبان شخصی می گردد .

کورتس خطاب به شهروندان گفت: درخواست فوری من برای چند هفته آینده این است که با هیچ کس ملاقات نکنید. هر ارتباط اجتماعی هم زیاد است. هدف ما این است که در 7 دسامبر بتوانیم دوباره کسب و کارها و مدارس را باز کنیم.

هشدار مجدد مرکل درباره در پیش رو بدون ماه های سخت کرونایی

صدر اعظم آلمان با تاکید بر اینکه کرونا همچنان تا مدتها زندگی ما را تحت تاثیر قرار خواهد داد برای چندمین بار از در پیش رو بودن ماه های سخت کرونایی اطلاع داد.

مرکل قرار است روز دوشنبه با نخست وزیران ایالات مختلف آلمان نشستی را درباره تاثیرات قرنطینه ای که از اوایل نوامبر برای مهار کرونا در این کشور اعمال شده است برگزار کند. دولت آلمان اعلام نموده که در حال حاضر امکان کاهش این محدودیت ها وجود ندارد.

گسترش مناطق قرمز کرونایی در ایتالیا

مناطق قرمز کرونایی در ایتالیا هم گسترده می گردد. به این ترتیب تا به حال در مجموع 26 میلیون از 60 میلیون سکنه ایتالیا که در مناطق قرمز زندگی می نمایند تحت محدودیت های شدید قرار گرفته اند.

رکورد مرگ های کرونایی روزانه در لهستان شکسته شد

در لهستان هم آمار مرگ های کرونایی روزانه رکورد بالای جدیدی را به دست آورده و به 548 نفر رسیده است. در عرض 24 ساعت همچنین 25571 نفر دیگر هم در این کشور به کرونا مبتلا شده اند.

حدود 17 هزار ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم از ابتلای 16947 مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور در عرض 24 ساعت اطلاع داده است. 107 نفر هم در این دوره زمانی در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بیش از 26 هزار ابتلای روزانه در انگلیس

شمار مبتلایان روزانه به کرونا در انگلیس هم به 26860 نفر رسیده است. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی در عرض 24 ساعت 462 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

شورش و ناآرامی در جریان اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی در قبرس

پلیس قبرس هم شب گذشته 23 نفر را که در اعتراضات علیه منع ترددهای شبانه در این کشور شرکت نموده بودند دستگیر کرد.

معترضان به سمت نیروهای پلیس سنگ و مواد آتش زا پرتاب نموده و سطل های زباله را به آتش کشیدند. پلیس برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور و باتوم استفاده کرد.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 1954599 نفر به کرونا مبتلا شده و 44246 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 1492608 نفر به کرونا مبتلا شده و 40769 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 1344356 نفر به کرونا مبتلا شده و 51766 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در ایتالیا هم تا به حال 1144552 نفر به کرونا مبتلا شده و 44683 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 788899 نفر به کرونا مبتلا شده و 12619 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1350

به "کرونا در اروپا، سخت تر شدن محدودیت ها و افزایش اعتراضات در کشورها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، سخت تر شدن محدودیت ها و افزایش اعتراضات در کشورها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید