5باور نادرست درباره کاهش وزن

به گزارش مجله همراهان، کاهش وزن به اراده شما بستگی دارد، دکتر اسپنسر نادولسکی، متخصص چاقی می گوید: اگر برای کاهش وزن تنها به نیروی اراده تکیه کنید، احتمالا پیروز نخواهید شد. به گفته او محیط و بدن ما با کوشش مان برای کاهش وزن مقابله می نمایند. شاید آغاز کار به مقداری اراده احتیاج داشته باشد، اما برای تداوم آن، باید روی عادات خود کار کنید و حتی احتیاج به مداخلات پزشکی مانند مصرف دارو یا انجام جراحی داشته باشید.

5باور نادرست درباره کاهش وزن

باید سخت ورزش کنید

قابل درک است که مردم فکر نمایند ورزش کالری می سوزاند، بنابراین باید به کاهش وزن بیشتر منجر گردد، اما نادولسکی می گوید واقعا این طور نیست. زیرا ورزش روزانه بخش کمی از سوختن کالری را به خود اختصاص می دهد. به گفته نادولسکی کاهش وزن به چگونگی سازگاری بدن ما با اشتها و سایر بخش های سوخت وساز هم مرتبط است. با این حال، همچنان باید برای بهبود سلامت و ترکیب بدن خود ورزش کنید. تمرینات قدرتی یاری می نمایند درعین سوزاندن چربی، عضلات تان را حفظ کنید. نادولسکی می گوید: ورزش را متوقف نکنید، اما از انتظارات تان بکاهید.

غذا خوردن در شب باعث افزایش وزن یا جلوگیری از کاهش وزن می گردد

کارا موکلر، متخصص تغذیه می گوید کاهش وزن به مجموع کالری دریافتی روزانه، صرف نظر از زمان مصرف آن بستگی دارد. اگر میان وعده های آخر شب شما را با کالری مازاد روبرو می نماید، همین میان وعده ها مانع کاهش وزن شما خواهند شد.

تمرینات کاردیو برای کاهش وزن لازم است

موکلر در این باره می گوید تمرینات کاردیو فواید زیادی برای سلامت دارند، اما برای کاهش وزن ضروری نیستند. موکلر معتقد است بزرگ ترین عامل افزایش وزن این است که چقدر کالری مصرف می کنیم و کنترل آن اولویت است. افزودن ورزش های هوازی صرفا می تواند این برنامه را تقویت کند.

مصرف قند مانع از کاهش وزن می گردد

قند ها ممکن است مغذی یا سیرنماینده نباشند (به این معنی که به راحتی می توان در مصرف آن ها زیاده روی کرد)، اما لازم نیست به طور کلی از مصرف آن ها اجتناب کنیم. موکلر می گوید: اگر مجموع کالری مصرفی خود را کنترل کنیم، مصرف موادغذایی حاوی قند از کاهش وزن جلوگیری نمی نماید. موکلر توصیه می نماید مطمئن شوید در طول روز فیبر کافی دریافت می کنید و به خاطر این که هرازگاه یک خوراکی شیرین و خوشمزه می خورید خودتان را سرزنش نکنید.

نادولسکی نیز در این باره می گوید این باور نادرست که برای کاهش وزن باید مصرف کربوهیدرات ها را کاهش داد از این ایده ناشی می گردد که کربوهیدرات ها باعث ترشح انسولین که هورمون ذخیره نماینده چربی است می شوند. اما کاهش وزن، درواقع ناشی از کاهش پایدار کالری مصرفی یا مصرف کالری کمتر از مقداری است که می سوزانید؛ بنابراین شما می توانید با وجود مصرف کربوهیدرات ها و آزاد شدن انسولین، وزن خود را کاهش دهید.

منبع: فرارو
انتشار: 14 بهمن 1401 بروزرسانی: 14 بهمن 1401 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2242

به "5باور نادرست درباره کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5باور نادرست درباره کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید