آخرین جزییات محدودیت تردد از ساعت 21 تا 4 صبح

به گزارش مجله همراهان، فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در تشریح آخرین جزییات محدودیت منع تردد از ساعت 21 تا 4 صبح گفت: اگر به هر طریقی خودروهای شهرهای زرد، نارنجی و قرمز وارد جاده ها شوند و در جاده ها مشاهده شوند خودروهای شهرهای قرمز یک میلیون تومان و شهرهای زرد و نارنجی تا 500 هزار تومان جریمه می شوند.

آخرین جزییات محدودیت تردد از ساعت 21 تا 4 صبح

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در تشریح آخرین جزئیات اعمال محدودیت های جدید از روز شنبه اول آذر، گفت: ما تجربه های مختلفی را در این 9 ماه داشته ایم و بعضا به صورت موردی و مقطعی محدودیت هایی اعمال شده که همگی آنها نیازمند مجوز ستاد ملی بوده است لذا مقرر شد که طرح جامعی آماده کنیم تا به صورت هوشمند، پویا و موثر عمل کند. در طرح جدید مبنا شهرستان و شهرها گذاشته شده در حالی که در گذشته مبنا استان بوده است.

وی ادامه داد: در شرایط قبلی ممکن بود یک سوم شهرهای یک استان مشکل داشته باشند و در شرایط قرمز باشند، اما محدودیت برای همه شهرها در استان اعمال می شد. در طرح جدید شاخص تعداد بستریها، رنگ بندی شهرها را معین می نماید. به این ترتیب که بستری های چهار نفر در 100 هزار نفر زرد، شش نفر در 100 هزار نفر نارنجی و 10 نفر در 100 هزار نفر، شهرهای قرمز را مشخص می نماید.

وی اضافه نمود: ادارات و دستگاه های اجرایی و همچنین فعالیت های خدماتی، تجاری و آموزشی بر اساس این رنگ بندی ها مشخص خواهند شد. همچنین دوشنبه ها وزارت بهداشت لیست شهرهای قرمز را اعلام خواهد نمود که بر اساس آن محدودیت ها اعمال می گردد و اختیارات استانداران نیز در راستای اجرای این طرح افزایش پیدا نموده است.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی کسی راضی به اعمال محدودیت و ممنوعیت نیست اما اقلیتی که به قوانین توجه ندارند این اجبار را ایجاد می نمایند که محدودیت ها اعمال گردد. بی تردید اگر همکاری مردم نباشد این طرح به پیش نخواهد رفت و مردم باید توجه داشته باشند که همه این محدودیت ها به خاطر سلامت آنهاست.

وی در خصوص منع تردد خودروهای شخصی از ساعت 21 تا 4 صبح از روز شنبه اول آذر، گفت: ما در شرایطی قرار داریم که بین بد و بدتر تصمیم می گیریم و از طرفی هم تصمیم های ما هزینه های مالی، اجتماعی و انسانی دربر دارند، لذا باید تدبیر کنیم و حین اجرای طرح مدام طرح را اصلاح کنیم. در این طرح پیش بینی شده که حداکثر همکاری مردم وجود داشته باشد و صدا و سیما و رسانه ها در قانع کردن مردم کوشش نمایند.

وزیر کشور ادامه داد: پیش بینی می کنیم بین 50 تا 60 درصد مردم این موضوع را رعایت نمایند، اما بخشی در حدود 40 درصد وجود دارند که مثلا در دستگاه های اجرایی و شیفت دوم فعالیت می نمایند که باید شماره پلاک نیروهای خود را به پلیس اعلام نمایند. اگر این کار تا روز شنبه محقق نشد تا اخذ جریمه نیز این فرصت وجود دارد که این پلاک ها به پلیس اعلام گردد.

وزیر کشور توضیح داد: خودروهایی که این محدودیت را رعایت ننمایند 500 هزار تومان توسط دوربین ها جریمه خواهند شد. در این ساعات کلیه ناوگان تاکسیرانی، آژانس ها و تاکسی های اینترنتی به فعالیت خود ادامه می دهند و شهروندانی که ضرورت خروج منزل در این ساعات را دارند، می توانند از این ناوگان استفاده نمایند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در بخش دیگری از صحبت های خود در تشریح تعطیلی عمومی در شهرهای قرمز، گفت: در شهرهای قرمز تقریبا می توانیم بگوییم حجم تعطیلی ها بجز رده یک مشاغل همانند سوپرمارکت ها و نانوایی ها بقیه مشاغل تعطیل می شوند. همچنین ورود و خروج از شهرهای قرمز ممنوع است، اما بیمارستان ها، نیروی انتظامی، بانک ها، آب و برق و خدمات تعطیل بردار نیستند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر صنایع و تولیدی ها نیز در هر سه سطح باز خواهند بود. اما می توانند تا یک سوم نیروهای انسانی خود را شیفت بندی نمایند. کوشش شده با تجربیات 9 ماه گذشته از چیزی غفلت نکنیم. اداراتی که کار ضروری دارند فعال هستند و مابقی ادارات نیز تا یک سوم نیروهای خود را می توانند به صورت حضوری به کار بگیرند. در خصوص بخش خصوصی نیز این بخش در مشاغل تعریف و مشخص تکلیف شده است. دفاتر شرکت هایی که مراجعه ندارند می توانند با رعایت پروتکل ها کار خود را انجام دهند اما اگر مراجعه حضوری دارند شامل دستورالعمل طرح جدید هستند.

وی تاکید نمود: در طرح جدید پلاک شهرهای قرمز اجازه خروج از شهر را ندارند و اجازه ورود به سایر شهرها نیز به آنها داده نمی گردد. اگر به هر طریقی این خودروها وارد جاده ها شوند و در جاده ها مشاهده شوند، شهرهای قرمز یک میلیون تومان و شهرهای زرد و نارنجی تا 500 هزار تومان جریمه می شوند. در این طرح تهران و کرج یکی دیده شده اند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1362

به "آخرین جزییات محدودیت تردد از ساعت 21 تا 4 صبح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین جزییات محدودیت تردد از ساعت 21 تا 4 صبح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید