آزادی 10هزار زندانی فیلیپینی با شیوع کرونا

به گزارش مجله همراهان، منابع خبری گزارش دادند: همزمان با کوشش های کشور فیلیپین برای مهار شیوع کرونا در زندان های شلوغ این کشور، یک مقام دیوان عالی روز شنبه از آزادی نزدیک به 10 هزار زندانی اطلاع داد.

آزادی 10هزار زندانی فیلیپینی با شیوع کرونا

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری فرانسه از مانیل، ماریو ویکتور لئونن از قضات دیوان عالی گفت: این اقدام در پی دستور به دادگاه ها برای آزادی متهمان منتظر محاکمه در زندان که توانایی پرداخت وثیقه را ندارند اجرا شده است.

وی با اعلام آزادی 9 هزار و 731 زندانی اضافه نمود: دیوان عالی از شرایط متراکم در زندانهای کشور مطلع است.

شیوع کرونا (کووید-19) در بعضی از زندان های شلوغ فیلیپین گزارش شده و زندانیان و کارکنان زندان را تحت تاثیر قرار داده و مبتلا نموده است.

فاصله گذاری اجتماعی در زندان های این کشور غیرممکن است؛ جایی که سلول های زندان گاهی اوقات تا پنج برابر ظرفیت در خود زندانی جای داده است. علت این امر کمبود زیرساخت ها و کندی و بار سنگین پرونده بر دستگاه قضایی است.

مشکل شلوغی زندانهای فیلیپین از زمانی که رودریگو دوترته رئیس جمهوری این کشور در سال 2016 مبارزه با مواد مخدر راه انداخت و هزاران نفر جدید راهی زندان ها شدند، بدتر شده است.

زندان کوییزون در شهر مانیل شیوع کرونا را گزارش داده است؛ ندامتگاه شلوغی که زندانیان به نوبت روی پله ها می خوابند. بدترین شیوع کرونا در دو زندان در جزیره سبو Cebo گزارش شده که تا روز آدینه در میان 8 هزار نفرزندانی 348 مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است. شیوع کرونا موجب ارسال درخواست هایی از سوی گروه های حقوق بشری برای آزادی زودهنگام زندانیان با جرایم غیرخشونت آمیز و همچنین بیماران مریض و کهنسال شده است. تا به امروز شمار مبتلایان به کرونا در این کشور 9 هزار نفر گزارش شده است که 603 نفر جان خود را از دست داده اند.،ایرنا

اخبار ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجابخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1050

به "آزادی 10هزار زندانی فیلیپینی با شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادی 10هزار زندانی فیلیپینی با شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید