آشنایی اولیه با اصول بستن چمدان برای سفر

به گزارش مجله همراهان، نحوه بستن چمدان همواره مانند معما به نظر می رسد. شما هم می خواهید برای همه موقعیت ها آمادگی داشته باشید و هم نمی خواهید با بستن یک چمدان سنگین، سفر خود را سخت تر کنید. معمای نحوه بستن چمدان وقتی قرار باشد به سفرهای طولانی مدت بروید و از چند کشور با آب و هواهای متفاوت و شرایط مختلف گذر کنید، پیچیده تر می گردد و حتی غیرممکن به نظر می رسد. شما دلتان می خواهد با عبور از شرایط آب و هوایی مختلف مانند برف، کوهستان، ساحل و صحرا، از بارها و رستوران های روی بام در اروپا تا سواحل آسیای جنوب شرقی تا جنگل نوردی و کوهنوردی در هیمالیا، در هر مکان و هر شرایطی احساس راحتی داشته باشید. بنابراین در نوشتار اصول بستن چمدان، راهنمای کامل طریقه بستن چمدان برای سفرهای طولانی مدت را در اختیار شما می گذاریم تا بتوانید از پس این بخش پیچیده قبل از سفر یعنی نحوه بستن چمدان به آسانی در آیید.

آشنایی اولیه با اصول بستن چمدان برای سفر

تهیه فهرست ایده آل موارد مورد احتیاج براساس اصول بستن چمدان

در ابتدای مقاله طریقه بستن چمدان باید خاطر نشان کنیم که هیچ فهرست از پیش مشخص شده ای پیرامون نحوه بستن چمدان وجود ندارد. بهترین روش برای رسیدن به یک فهرست نهایی این است که نظرات افرادی که به آنها در این زمینه اعتماد دارید را لحاظ کنید و آن را بسته به سبک سفر کردنی که انتخاب نموده اید و جایی از جهان که قرار است به آن سفر کنید، با احتیاجهای خود در طول سفر هماهنگ کنید. مواردی که می بایست در تهیه فهرست لوازم داخل چمدان در نظر بگیرید، اینها هستند:

· در چه نوع شرایط آب و هوایی قرار است سفر کنید؟!

· سفرتان قرار است چه مدت به طول بیانجامد؟!

· آیا قرار است در مکان های گرانقیمت اقامت کنید و غذا بخورید؟!

· چه مقدار فعالیت های فضای باز در فهرست برنامه ریزی سفرتان وجود دارد؟!

مشکل اینجاست که وقتی تصمیم می گیرید به این سوالها در خصوص سفر طولانی مدت خود پاسخ دهید، از نتیجه غافلگیر می شوید.

· آب و هوا؟! شرایط کاملا متفاوت؛ مثلا هم استوایی و هم سرد و زمستانی.

· طول مدت سفر؟! بیشتر ماه های سال

· مجلل و گران قیمت؟! نه خیلی؛ اما می خواهیم برای موقعیت های مجلل نیز آماده باشیم.

· فعالیت های فضای باز؟! به مقدار بسیار زیاد

آنگاه با خود فکر می کنید که چگونه می توانید برای یک سال سفر در شرایط آب و هوایی متفاوت چمدان ببندید؟! چطور چمدان می بندید که مطمئن باشید برای یک شام مجلل که ممکن است ماهی یک بار اتفاق بیفتد آماده هستید؟! چطور لوازم دوستدار طبیعت ویژه سفر که جای زیادی هم در کوله پشتی یا چمدانتان نگیرد، پیدا می کنید؟! در بخش های بعدی مقاله اصول بستن چمدان سعی می کنیم پاسخ این سوالات را بدهیم و به شما نشان می دهیم چگونه برای یک سفر یک ساله به دور جهان چمدان ببندید.

چمدان و کوله پشتی سفر

بیشتر جهانگردانی که سفرهای طولانی مدت دارند، ترجیح می دهند به جای استفاده از چمدان، از کوله پشتی استفاده نمایند. کوله پشتی به آنها بیشترین آزادی را می دهد و باعث می گردد از بردن لوازم بیش از اندازه زیاد به سفر خودداری نمایند. البته انسان ها براساس مقاله نحوه بستن چمدان متفاوت هستند؛ اگر شما دارای کمردرد هستید؛ یا دوست دارید چیزهای بیشتری با خود به سفر ببرید، یک چمدان چرخ دار سنتی برایتان بهتر از یک کوله پشتی عمل می نماید. همچنین کوله پشتی هایی وجود دارند که می توان آنها را به چمدان چرخ دار تبدیل کرد؛ هرچند که این نوع کوله پشتی ها با کوله پشتی های معمولی متفاوت هستند و مجبور خواهید شد بیشتر اوقات آنها را مانند چمدان از این سو به آن سو بکشید. البته براساس نحوه بستن چمدان باید گفت مدل های این نوع کوله پشتی ها در حال بهتر شدن و پیشرفت کردن هستند و ممکن است در آینده نزدیک به کوله پشتی های راحت و مقبول تری تبدیل شوند. براساس نحوه بستن چمدان توصیه می کنیم در انتخاب مارک کوله پشتی خود دقت فراوانی به خرج دهید؛ اگر هم به انجام فعالیت های مثبت اجتماعی علاقمند هستید، می توانید از شرکت هایی مانند بنانا Banana Backpacks خرید کنید؛ با خرید هر کوله پشتی از این شرکت، دو وعده غذایی یک دانش آموز جوان کامبوجی را برای یک سال تامین نموده اید. خریدن یک کوله پشتی کوچکتر که درون کوله پشتی یا چمدانتان قرار گیرد و از آن برای سفرهای یک روزه در طبیعت و بازدید از جاذبه های جهانگردی بهره ببرید، یکی از واجبات است. بهتر است این کوله پشتی از نوعی باشد که هنگام خالی بودن بتوانید آن را تا کنید و جای کمی اشغال کند.

لباس های ویژه سفر برای خانم ها

براساس مقاله اصول بستن چمدان باید بدانید که خانم ها می بایست دو تا سه تاپ غیر چسبان در چمدان یا کوله پشتی خود قرار دهند؛ دو تی شرت، یک بلوز آستین بلند، یک تاپ بلند (شبیه به پیراهن)، دو دست لباس شب سبک (در دو مدل ساده و خیلی شیک)، یک ژاکت سبک، پیراهن ساحلی مخصوص پوشیدن روی مایو، یک شلوار راحت (شلوار یوگا یا کتان)، یک ساق (شلوار نازک و سبک)، یک شلوارک جین، یک شلوارک نخی، یک دامن بلند، یک شلوار جین، یک ساق ورزشی، یک شلوارک ورزشی، یک یا دو تاپ ورزشی و یک بلوز آستین بلند ورزشی یا گرمکن، لباس زیر، جوراب سبک، جوراب پشمی، کفش کتانی سبک، کفش بی پاشنه (یا پاشنه کوتاه) راحت و صندل از دیگر موارد مهمی هستند که می بایست حتما در چمدان یا کوله پشتی یک خانم جهانگرد قرار بگیرند. کفش یا چکمه مناسب برای کوهنوردی نیز بنا به علاقه و سلیقه خانم ها می تواند در بین سایر موارد قرار بگیرد؛ اما بیشتر خانم ها با کفش کتانی از پس انواع کوهنوردی و تپه نوردی بر می آیند. موارد متفرقه دیگری که خانم ها می توانند در چمدان خود بگذارند، دستمال سر یا هد بند، عینک دودی و کاپشن بارانی ضد آب هستند. براساس مقاله طریقه بستن چمدان باید بدانید که بسته به نوع شرایط آب و هوایی کاپشن ضخیم تر هم می تواند در این فهرست قرار بگیرد.

لوازم بهداشتی آرایشی خانم ها در سفر

براساس مقاله طریقه بستن چمدان باید بدانید که انتخاب لباس برای گذاشتن در چمدان می تواند سخت باشد؛ اما چیزی که سخت تر است، انتخاب لوازم بهداشتی آرایشی مورد احتیاج برای بردن به سفر است. خانم ها می بایست همواره یک کیف لوازم آرایشی بهداشتی، شامپو و نرم نماینده، چرب نماینده لب، کرم مرطوب نماینده، کرم یا اسپری ضد حشره، عطر، کش سر و سنجاق سر، شانه یا برس مو، صابون، مسواک و خمیر دندان، نخ دندان، موچین، ناخن گیر، ضدعفونی نماینده دست، پنبه، آینه کوچک و لوازم آرایشی در چمدان یا کوله پشتی خود داشته باشند.

لباس های ویژه سفر برای آقایان

آقایان می بایست براساس مقاله طریقه بستن چمدان 6 تی شرت، چهار تاپ، یک پیراهن آستین بلند، یک سوییت شرت، دو شلوارک ورزشی، دو شلوارک معمولی، یک شلوار جین، یک شلوار مخصوص تپه نوردی و کوهنوردی در چمدان یا کوله پشتی خود داشته باشند. البته تعداد تی شرت ها و تاپ ها به نقطه ای که به آن سفر می کنید بستگی دارد؛ مواردی که براساس اصول بستن چمدان ذکر شد برای سفر در آسیای جنوب شرقی مناسب هستند؛ اگر به اروپا سفر می کنید می بایست تی شرت های بیشتر و تاپ های کمتری همراه ببرید. اگر به نقطه ای سفر می کنید که شرایط استوایی دارد، شلوار جین همراه نبرید؛ زیرا به هیچ وجه نمی توانید آن را بپوشید و تنها وزن کوله پشتی تان سنگین تر می گردد. لباس زیر، جوراب سبک، جوراب پشمی، مایو، کفش کتانی سبک، کفش ویژه پیاده روی و صندل نیز از موارد دیگری هستند که آقایان می بایست همراه خود داشته باشند. بهتر است به جای چکمه یا کفش کوهنوردی از همان کفش کتانی بهره ببرید تا کوله پشتی سبک تر باشد. موارد مهم دیگری که براساس اصول بستن چمدان می توانند در چمدان آقایان قرار بگیرند، دستمال سر، عینک دودی و کاپشن بارانی ضد آب هستند. دستمال سر برای جهانگردان خانم و آقا استفاده های بسیار زیادی دارد؛ از آن می توان برای پوشاندن گردن در آفتاب، ماسک گرد و خاک، عرق گیر سر و حتی پوشش چشم ها در هنگام شب استفاده کرد. بسته به نوع شرایط آب و هوایی کاپشن ضخیم تر هم می تواند در این فهرست قرار بگیرد.

لوازم بهداشتی آرایشی آقایان در سفر

شامپو، صابون، عطر، چرب نماینده لب، دستمال پاک نماینده صورت، مسواک و خمیر دندان، نخ دندان، کرم ضد آفتاب، کرم یا اسپری ضد حشره، ضدعفونی نماینده دست، کرم مرطوب نماینده، پنبه، تیغ و خمیر ریش از جمله لوازم آرایشی بهداشتی بسیار ضروری برای آقایان هستند. بهتر است نگران تمام شدن لوازم آرایشی بهداشتی خود نباشید و مقدار زیادی از آنها را با خود حمل نکنید؛ چرا که در طول سفر همواره می توانید آنها را خریداری نمایید. ممکن است نتوانید دقیقا همان مارک مورد علاقه تان را پیدا کنید؛ اما بخشی از سفر کردن این است که انعطاف پذیر باشید و چیزهای جدید را با آغوش باز بپذیرید.

لوازم مورد احتیاج برای سفر

براساس مقاله طریقه بستن چمدان، یکی از مواردی که وجود آن در چمدان یا کوله پشتی شما ضرورت دارد، کیف های کوچک در اندازه های مختلف از کوچک تا عظیم هستند که می توانید وسایل مختلف خود را دسته بندی کنید و درون آنها قرار دهید تا پیدا کردنشان آسان تر گردد. برای مثال، می توانید از آنها برای نگهداری لباس زیر، لوازم آرایشی بهداشتی، لوازم الکترونیکی مانند شارژر و غیره، جوراب بهره ببرید. بطری یا فلاسک فیلتردار یا دستگاه کوچک تصفیه که برای تصفیه آب آشامیدنی بسیار ضروری هستند می بایست حتما در سفر همراه شما باشند. چراغ قوه هدبندی با باطری اضافه، حوله میکروفایبر، کیسه خواب، قفل ویژه کیف و چمدان، چسب نواری، لیوان تاشو، چاقوی جیبی، طناب، یک دست ورق بازی، گوش گیر، دفتر یادداشت و اتوماتیک نیز از موارد دیگر هستند که می بایست همواره در سفر آنها را همراه خود داشته باشید.

لوازم الکترونیکی قابل استفاده در سفر

انتخاب نوع این گونه لوازم به علاقه و احتیاج شما در طول سفر بستگی دارد. براساس مقاله نحوه بستن چمدان باید بدانید که اگر از آن دسته جهانگردانی هستید که در طول سفر به صورت آنلاین کار می کنید، احتیاج است که حتما لوازم مربوط به آن را همراه داشته باشید. از دوربین عکاسی تا لپ تاپ و تبلت، از گوشی های هوشمند تا هدفون و بلندگو، تمام چیزهایی که برای بهتر شدن سفرتان به آنها احتیاجمند هستید را همراه خود به سفر ببرید.

وسایل پزشکی و موارد مربوط به سلامتی

براساس مقاله اصول بستن چمدان باید بدانید که کوله پشتی حاوی یاری های اولیه، قرص های مسکن درد، قرص های ضد اسهال و ضد یبوست، قرص های ضد مسمومیت، قرص جوشان ویتامین ث، قرص های ضد تهوع و پماد سوختگی از جمله وسایل پزشکی و موارد مربوط به سلامتی هستند که می بایست حتما و قطعا در چمدان یا کوله پشتی شما قرار بگیرند. مسلما هرگز دلتان نمی خواهد مجبور شوید از این وسایل بهره ببرید؛ اما بهتر است این موارد همواره در دسترس شما باشند. براساس مقاله اصول بستن چمدان باید بدانید که کیف های کوچک لوازم آرایشی بهداشتی بهترین چیز برای نگه داشتن بطری های قرص و شربت هستند.

اسناد لازم برای سفر

براساس مقاله طریقه بستن چمدان باید بدانید که پاسپورت، عکس های پاسپورت (حداقل ده عکس همراه داشته باشید)، اسناد واکسیناسیون (در صورت احتیاج)، کپی کاغذی از صفحه اصلی پاسپورت، کپی بیمه مسافرتی و شماره تلفن های اضطراری، اسکن کپی تمامی اسناد که در تلفن همراه یا لپ تاپ خود ذخیره نموده و برای خود ایمیل نموده باشید، اینها همگی از اسناد لازم برای سفر هستند که می بایست در چمدان یا کوله پشتی قرار بگیرند.

اپلیکیشن ها و کتاب های راهنمای لازم برای سفر

اپلیکیشن گوگل ترنسلیت Google Translate را همه می شناسیم؛ اما اگر با آن زیاد کار نموده باشید می دانید که چقدر فوق العاده است و چه کاربردهایی دارد. تنها کافیست جمله ای که می خواهید بگویید را تایپ کنید و زبان مورد نظرتان را انتخاب کنید تا آن جمله را به آن زبان برگرداند. حتی می توانید از یک اصطلاح، مثلا نام یک غذا در یک منو، عکس بگیرید و اجازه دهید این برنامه آن را برایتان ترجمه کند. گوگل مپس Google Maps هم یکی از مفیدترین اپلیکیشن های مربوط به سفر است. می توانید پیشاپیش نقشه آفلاین مقصد خود را از این اپلیکیشن دانلود کنید. وقتی جی پی اس گوشی شما روشن باشد، این اپلیکیشن بدون هیچ گونه آنتن یا اینترنت وای فای هم می تواند از طریق یک نقطه آبی به شما نشان دهد که دقیقا کجا هستید. اپلیکیشن کانورت Convert به شما یاری می نماید هر چیزی از واحد پول تا مسافت و دمای هوا را تبدیل کنید. برای مثال تبدیل مایل به کیلومتر، هکتار به کیلومتر مربع، فارنهایت به سلسیوس. اپلیکیشن تایم بادی Time Buddy وقتی در سوی دیگر جهان هستید، به شما یاری می نماید فرق بین زادگاهتان و آن کشور مقصد را درک کنید. اپلیکیشن تریل والت Trail Wallet هم همانطور که در بخش های قبلی ذکر کردیم، به شما در تنظیم بودجه بسیار یاری می نماید. دانلود کردن این اپلیکیشن باعث می گردد سفرتان طولانی تر گردد؛ باور کنید. براساس مقاله طریقه بستن چمدان باید بدانید که کتاب های راهنما نیز می توانند در مهمترین و سخت ترین بخش های سفر شما را هدایت نمایند؛ برای اینکه چمدان یا کوله پشتی سنگین نگردد، می توانید آنها را دانلود کنید و در مواقع لزوم استفاده نمایید.

منبع: همگردی
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 916

به "آشنایی اولیه با اصول بستن چمدان برای سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی اولیه با اصول بستن چمدان برای سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید