آمریکا به دروغ می خواهد اقدامات ظالمانه خود علیه ملت ایران را در جهت منافع مردم ایران جلوه دهد

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان اظهار کرد: در حال حاضر بسیاری از حاکمان ایالات متحده آمریکا از درد بزرگ ناآگاهی، خودشیفتگی و توهم مزمن و حاد در تنگنا و مشکل به سر می برند و به جای برگزیدن خاموشی با دروغ و نیرنگ کوشش دارند اقدامات خصمانه و ظالمانه خود علیه ملت ایران را در پس الفاظی نادرست به عنوان اقدامی در جهت منافع مردم ایران جلوه دهد.

آمریکا به دروغ می خواهد اقدامات ظالمانه خود علیه ملت ایران را در جهت منافع مردم ایران جلوه دهد

بهرام قاسمی در گفت وگو با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا (برایان هوک) اظهار نموده است که هدف تحریم های آمریکا علیه ایران، دولتمردان این کشور هستند و نه مردم ایران و اقلام دارویی، غذایی و تجهیزات پزشکی و کشاورزی در لیست اقلام تحریمی آمریکا قرار ندارند خاطر نشان کرد: من کسی که چنین کلمات دروغینی را مطرح نموده نمی شناسم البته گویی آمریکایی ها در وزارت خارجه شان به فردی مسئولیت بی فرجامی را در ارتباط با امور مربوط به تحریم ها و فشار به مردم ایران واگذار نموده است. او هر که است یا یک دروغگوی حرفه ای است یا اینکه خود را به ناآگاهی زده است.

وی ادامه داد: من پاسخی برای چنین فردی و یا افرادی که در این سطح از ناآگاهی قرار دارند ندارم و به نظرم خاموشی در برابر اینگونه افراد بهترین کاری است که باید انجام داد.

قاسمی با بیان اینکه بسیاری از دولتمردان در حاکمیت کنونی آمریکا اینگونه سخنان نادرست و غلط را مطرح نموده اند، گفت: بسیاری از مردم ایران و دنیا می دانند که نه تنها کسی که این سخنان را مطرح نموده بلکه بسیاری از حاکمان ایالات متحده آمریکا از درد بزرگ عدم آگاهی، خودشیفتگی، توهم مزمن و حاد و نداشتن حرف و سخن از سر خرد، اندیشه و راستی رنج می برند و به جای برگزیدن سکوت و خاموشی، هذیان گویی و دروغ پردازی را از سر ناچاری اختیار نموده اند و با نیرنگ، فریب کوشش می نمایند به اقدامات خصمانه و ظالمانه خود علیه ملت ایران رنگ و لعابی دروغین بدهند و این اقدامات را در پس الفاظی نادرست به عنوان اقدامی در جهت منافع مردم ایران جلوه دهند.

این دیپلمات ارشد کشورمان با بیان اینکه آمریکایی ها ماه هاست که از یک سو فریاد اعمال سخت ترین تحریم ها علیه دولت و ملت ایران را سر می دهند و از دیگر سو می کوشند که با کلامی دروغین اعلام نمایند که اقدامات آنها علیه ملت ایران نیست گفت: آنها به دروغ می گویند که در پی تحریم اقلام غذایی، دارویی و تجهیزات پزشکی نیستند پس احتمالا آنها تحدید و تهدیدات خود را برای خوشبختی و رفاه ایرانیان می خواهند.

وی با بیان اینکه مردم ایران با سیاست های مزورانه آمریکایی ها در طول این سال ها آشنا شده اند و ستیزه جویی و نادرست گویی مقامات آمریکایی را در مورد خودشان به خوبی درک می نمایند، تاکید نمود : تاریخ که در آینده ، راوی تمامی خطاهای راهبردی و پر از اشتباه مقامات آمریکا خواهد بود. خطاهایی که به ویرانی و مرگ میلیون ها انسان بی گناه در نقاط مختلف دنیا منجر شده است. ایرانیان نیز به خوبی همه این روایت های تاریخی و تلخ را در حافظه دور و نزدیک خود به یاد دارند و به نیکی می دانند که مقامات آمریکایی را با راستی و درستی کاری نیست.

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه این مقام مسئول در دولت آمریکا که اینگونه سخنان نادرست را مطرح نموده و همچنین دیگر مقامات آمریکایی به صلح، عدالت، دادگری و انسانیت توجه ای ندارند و دلمشغولی شان تحمیل سیاست های قلدرمأبانه و زیاده خواهانشان به دیگر کشورهای دنیا است، اظهار کرد: امروز تمامی دنیا جز تعداد اندکی کشورهای کوچک و ناچیز، سیاست های یک جانبه گرایانه و تمامیت خواهانه آمریکا را به چالش کشیده اند و هیچ خردمندی این زیاده طلبی و زورمداری را بر خود روا نمی دارد و دیر یا زود دنیا در مسیری قدم برخواهد داشت که منجر به خاتمه و کاهش و بی اثر تر شدن این زورگویی ها خواهد شد.

قاسمی در بخش دیگر از صحبت های خود با اعتقاد بر اینکه انزوای سیاسی دولت ترامپ و کینه و نفرتی که از این سیاست های تحمیلی در دنیا به وجود آمده رو به رشد است، گفت: این انزوا بی تردید باعث خواهد شد که آنها دیر یا زود در راستای خردپذیرتر شدن حرکت نمایند چرا که دنیا دیگر این گونه رفتارها و سیاست ها را پذیرا نیست.

وی در خاتمه گفت: آنچه که آمریکایی ها درمورد ملت ایران در سر دارند رویا و آرزویی بیش نیست و این آرزو و رویا نیز قطعا محقق نخواهد شد و ملت ایران با پیروزی از این مرحله عبور خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آمریکا به دروغ می خواهد اقدامات ظالمانه خود علیه ملت ایران را در جهت منافع مردم ایران جلوه دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا به دروغ می خواهد اقدامات ظالمانه خود علیه ملت ایران را در جهت منافع مردم ایران جلوه دهد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید