آنکارا: گزارش وزارت خارجه آمریکا علیه ترکیه، نمونه استاندارد دوگانه و رفتار مزورانه است

به گزارش مجله همراهان، آنکارا در بیانیه ای با اشاره به افزودن نام ترکیه در فهرست کشورهای حامی کودک سرباز خاطرنشان کرد: آمریکا از گروههای تروریستی پ ک ک و دنباله های آن در سوریه و عراق که کودک سربازان را به زور به خدمت گرفته اند، حمایت می نماید اما به ترکیه چنین افترایی زده است.

آنکارا: گزارش وزارت خارجه آمریکا علیه ترکیه، نمونه استاندارد دوگانه و رفتار مزورانه است

بهترین تجربه سفر را با تورهای بهاری ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت خارجه ترکیه در واکنش به گزارش قاچاق انسان 2021 وزارت خارجه آمریکا که ترکیه را در فهرست کشورهای استفاده کننده از کودک سرباز در جنگهای سوریه و لیبی قرار داده است، در بیانیه ای بیان کرد که این گزارش تایید می نماید که ترکیه مقابله با پدیده تجارت انسان را افزایش داده است. اما علیرغم این موضوع، با تکیه بر فرضیات نادرست، اقدامات ترکیه را تحت الشعاع قرار داده که این موضوع مایه تاسف است.

در این بیانیه آمده است: ترکیه برای مقابله با تجارت انسان، محکومیت گناهکاران و محافظت از قربانیان این جرم، هر اقدامی که توانسته انجام داده است. آزادی فردی، جامعه قدرتمند، ترکیه دموکرات تر، چشم اندازی است که رئیس جمهورمان آن را به امضا رسانده و برنامه اقدام حقوق بشر، نشانه روشنی است از اقدامات ترکیه.

از سوی دیگر، ما ادعاهای مطرح شده علیه ترکیه در این خصوص را به طور کلی رد می کنیم. ترکیه، در مورد حمایت از حقوق بچه ها، عضو مقررات بین المللی از جمله سازمان ملل است و در این خصوص پرونده ای پاک و شفاف دارد.

آمریکا از گروههای تروریستی پ ک ک و دنباله های آن در سوریه و عراق که کودک سربازان را به زور به خدمت گرفته اند، حمایت می نماید اما به ترکیه چنین افترایی را زده است که این برترین نمونه و مثال برای استاندارد دوگانه و رفتار مزورانه است.

گروه نیروهای دموکراتیک سوریه که سازمان تروریستی تحت فرماندهی پ ک ک است، در سوریه بچه ها را به زور مسلح نموده، می رباید، از آزادی محروم می نماید و از مدارس برای اهداف نظامی استفاده می نماید که نمونه های زیادی از این دست جرم های سنگین وجود دارد و در گزارش نماینده ویژه سازمان ملل در امور کودک سربازان در سال 2021 به آنها اشاره شده است، اما علیرغم این موارد، در گزارش وزارت خارجه آمریکا به این موضوع هیچ اشاره ای نشده که این هم یک موضوع عجیب دیگر است.

شریک آمریکا در سوریه، نه تنها در این کشور بلکه در عراق در مناطقی مانند مخمور و سنجار، بچه ها را ربوده و آنها را به زور مسلح می نماید، اما آمریکا این جرم های سنگین را ندیده و به متحد خود ترکیه که در بسیاری از مسائل منطقه ای هماهنگ است، اینچنین بدون سند اتهام زنی می نماید، که این یک تناقض جدی است و به هیچ اسم پذیرفته نیست.

ترکیه به توافقاتی که عضو آن است، متعهد بوده و مانند گذشته برای مقابله با تجارت انسان مصمم به کار خود ادامه می دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1761

به "آنکارا: گزارش وزارت خارجه آمریکا علیه ترکیه، نمونه استاندارد دوگانه و رفتار مزورانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنکارا: گزارش وزارت خارجه آمریکا علیه ترکیه، نمونه استاندارد دوگانه و رفتار مزورانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید