اتحادیه اروپا واردات فولاد را تا سال 2021 محدود می نماید

به گزارش مجله همراهان، به گزارش خبرنگاران به نقل از راشاتودی، اتحادیه اروپا در پاسخ به وضع تعرفه بر واردات فلزات توسط دولت ترامپ، محدودیت هایی برای واردات فولاد به اروپا وضع کرد.

اتحادیه اروپا واردات فولاد را تا سال 2021 محدود می نماید

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

قانون جدید که به تازگی به تایید کمیسیون اروپا رسیده است، سهمیه هایی را برای 26 نوع کالا معین نموده و تعرفه ای 25 درصدی برای واردات بیش از این سهمیه وضع نموده است.

در بیانیه کمیسیون اروپا آمده است که این مقررات جدید برای حفظ جریان های سنتی تجاری وضع شده اند و کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از وضع مقررات حمایتی، پشتیبانی نموده اند. قانون جدید از اوایل فوریه اجرایی خواهد شد.

برنامه اتحادیه اروپا، شامل تنظیم سهمیه به صورت میانگین واردات 3 سال اخیر به علاوه 5 درصد است. تعرفه 25 درصدی در صورتی که سهمیه پر گردد به باقی واردات آن کشور اعمال خواهد شد.

صادرکنندگان اصلی فولاد به اتحادیه اروپا، چین، هند، روسیه، کره جنوبی، ترکیه و اکراین هستند.

طبق اعلام کمیسیون اروپا، واردات فولاد به اتحادیه اروپا، از ماه مارچ 2018 که آمریکا تعرفه 25 درصدی بر واردات فولاد و تعرفه 10 درصدی بر واردات آلومینیوم از اتحادیه اروپا، کانادا و مکزیک وضع کرد، افزایش یافته است.

اتحادیه تولیدکنندگان خودروی اروپا، مقررات حمایتی اروپا را محافظ کاری خوانده است و می گوید صادرات فولاد به آمریکا تنها اندکی کاهش یافته است و بنابراین حجم کمی از صادرات اضافی به سوی اتحادیه اروپا تغییر جهت داده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 495

به "اتحادیه اروپا واردات فولاد را تا سال 2021 محدود می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا واردات فولاد را تا سال 2021 محدود می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید