اختصاص بودجه به پروژه های بهداشت و درمان استان زنجان

به گزارش مجله همراهان، خبرنگاران/زنجان وزیر بهداشت گفت: برای تکمیل پروژه های بهداشت و درمان استان زنجان از جمله مرکز تشخیص و درمان روان پزشکی، تجهیز بیمارستان بوعلی سینای خرم دره و بخش خبرساز بیمارستان 147 تخت خوابی ولی عصر زنجان، سه پایگاه سلامت شهری و روستایی و ... بودجه اختصاص داده شد.

اختصاص بودجه به پروژه های بهداشت و درمان استان زنجان

بهرام عین اللهی امشب (27 آبان ماه) در جلسه شورای اداری استان که با حضور رئیس جمهور و هیئت همراه در دانشگاه زنجان برگزار گشت، با اشاره به همکاری خوب خیرین سلامت استان زنجان، اظهار کرد: زنجانی ها در شرایط کرونایی، پروتکل های بهداشتی را بسیار خوب رعایت کردند، حتی در پیک پنجم کم ترین مقدار مرگ و میر را به خود اختصاص دادند.

وی با بیان اینکه پوشش واکسیناسیون در استان زنجان به 88 درصد دُز اول و 72 درصد دُز رسیده است، اضافه کرد: مرکز تشخیص و درمان روان پزشکی در زنجان هنوز تکمیل نشده که باید به سرعت به اتمام برسد که برای این امر 20 میلیارد تومان از سازمان برنامه و بودجه و 30 میلیارد تومان از وزارت بهداشت تخصیص داده می شود.

این مسئول با بیان اینکه بیمارستان بوعلی سینا خرم دره باید تجهیز شود که وزارت بهداشت 12 میلیارد تومان اختصاص داده است، شرح داد: برای تحهیز بخش خیرساز بیمارستان 147 تخت خوابی ولی عصر (عج) زنجان 40 میلیارد تومان از طریق وزارت بهداشت اختصاص داده شده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه سه پایگاه سلامت شهری و روستایی، 7 میلیارد تومان پیش بینی شده به صورت مساوی با وزارت بهداشت و ستاد اجرایی فرمان امام انجام می گیرد، گفت: دانشگاه علوم پزشکی زنجان لازم است یکی از املاک مازاد خود را به فروش برساند تا از طریق آن بتوانیم بحث خوابگاهی از جمله مسائل آنان بوده در جهت خرید، تکمیل و احداث پروژه های خوابگاهی انجام دهیم.

وزیر بهداشت با اشاره به خواسته های مردم شهرستان طارم و مسائل موجود آب و راه در این شهرستان، اظهار داشت: استانداری زنجان برای تکمیل پروژه های بخش های درمانی و بهداشتی پلاک های ثبتی املاک خود را انجام دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1962

به "اختصاص بودجه به پروژه های بهداشت و درمان استان زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص بودجه به پروژه های بهداشت و درمان استان زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید