ازدواج با مرد متاهل؛ درست یا غلط؟

به گزارش مجله همراهان، خبرنگاران | سرویس روانشناسی - شیفته یک مرد متاهل شده اید؟ احتمالا اینکه یک مرد متاهل را دوست داشته باشید، جزو رویا های شما نبوده است، اما گاهی حتی باهوش ترین و مستقل ترین زنان نیز دچار چنین احساسی می شوند. از طرف دیگر مردان متاهل نیز ممکن است به دلایل مختلف تمایل به داشتن رابطه با فردی بجز همسرشان داشته باشند. در این مقاله در رابطه با ازدواج با مرد متاهل و پیامدهای آن صحبت خواهیم کرد و سعی می کنیم تمام جوانب قانونی و عرفی چنین رابطه ای را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

ازدواج با مرد متاهل؛ درست یا غلط؟

عناوین اصلی مطلب عدم نمایش

با مرد متاهلی که قصد ازدواج دوم دارد چه باید کرد؟

حکم ازدواج با مرد متاهل در اسلام و قانون چیست؟

با وابستگی به مرد متاهل چه کنیم؟

با مرد متاهلی که قصد ازدواج دوم دارد چه باید کرد؟

به عنوان یک خانم در جامعه ای مانند جامعه ما، به علل مختلفی ممکن است بپذیرید که همسر دوم یک مرد باشید. با مشکل مالی روبرو هستید، نیاز به یک همراه مرد دارید، طلاق گرفته اید و تحمل بار سنگین نگاه جامعه را ندارید یا خیلی ساده، چون او را دوست دارید و نمی خواهید از دستش بدهید. این موارد دلایلی هستند که یک خانم می پذیرد همسر دوم یک مرد باشد.

در سوی دیگر این روابط، مردان متاهل قرار دارند. مردی که خارج از چارچوب خانواده خود، وارد روابط پنهانی می شود، زیاده خواه است یا به عللی مانند ترس نمی تواند به مسائل خانوادگی خود خاتمه دهد و زندگی تازه ای را شروع کند. در هر دو صورت، وارد رابطه شدن با چنین مردی اشتباه است. در حالت اول هرگز نمی توانید مطمئن باشید که زیاده خواهی او با شما ارضا می شود و در حالت دوم باید بدانید که مرد متاهلی که نمی تواند یک ازدواج را سروسامان دهد، احتمالا قادر نخواهد بود با شما نیز زندگی سالم و شادی را داشته باشد.

اکنون بیایید اوضاع را از نگاه همسر اول آن مرد نگاه کنید، اگر خودتان باشید نسبت به ازدواج مجدد همسر یا خیانت او چه واکنشی نشان می دهید؟ با خودتان روراست باشید و ببینید به چه دلایلی تن به چنین ازدواج پیچیده ای می دهید؟ بعد سعی کنید این دلایل را یک به یک حل کنید. برای مثال اگر نیاز مالی دارید سعی کنید استقلال کسب کنید. بله! گاهی به سادگی گفتن نیست، اما مطمئن باشید سخت تر از همسر دوم بودن هم نخواهد بود.

علاوه بر این، شما باید به عنوان یک زن با پیامد های ازدواج با مرد متاهل کاملا روبرو شوید. رابطه با مرد متاهل، حتی اگر از لحاظ قانونی درست باشد، بسیار دشوارتر از یک زندگی عادی خواهد بود. این را در نظر بگیرید که مرد رویا های شما هنوز درگیر ازدواج اول خود است و نتوانسته آن را حل نماید یا ازدواج اول نتوانسته او را راضی کند.

حکم ازدواج با مرد متاهل در اسلام و قانون چیست؟

براساس قوانین اسلامی مرد متاهل در صورتی که قادر به برقراری عدالت میان همسران خود باشد اجازه دارد بیش از یک زن اختیار کند. البته علاوه بر رعایت عدالت، طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که در سال 53 به تصویب رسید، مردان تنها با داشتن شروط زیر اجازه دارند همسر دوم داشته باشند:

1. کسب رضایت همسر اول

2. عدم توانایی همسر اول در ایفای وظایف زناشویی

3. عدم تمکین زن از شوهر

4. ابتلا زن اول به بیماری های صعب العلاج

5. محکومیت زن به حبس بیش از شش ماه

6. اعتیاد زن

7. ترک زندگی از طرف زن

8. عقیم بودن زن

9. غایب بودن زن

سامانه مشاوره آنلاین های اکسپرت

با وابستگی به مرد متاهل چه کنیم؟

همانطور که گفته شد، اینکه نسبت به مردی متاهل احساس وابستگی عاطفی داشته باشید یا خیر از کنترل شما خارج است و احتمال دارد برای هرکسی اتفاق بیافتد. بنابراین ما در اینجا بدون قضاوت قصد داریم به شما راهکار هایی را برای رفع این مشکل پیشنهاد کنیم.

1. خودتان را فدای او نکنید

شاید او به شما گفته باشد که با مسائل زیادی در زندگی با همسرش دست وپنجه نرم می کند و از شما می خواهد که او را درک کنید و همراهش باشید. چه او با شما صادق بوده و چه قصد فریب شما را داشته باشد، باید بدانید که حالا وقت جدایی است. شما هرگز قادر نخواهید بود مسائل او با همسرش را حل کنید و در بهترین حالت تنها مسکنی موقتی هستید، بنابراین خودتان را در اولویت قرار دهید و کاری برای خودتان بکنید. در این حالت فدای دیگری شدن ایده خوبی نیست و تنها زندگی شما را نابود می کند.

2. به دنبال رشد خودتان باشید

شما نیز مانند بسکمک دیگر، مستحق یک زندگی شاد هستید که در آن اولویت همسرتان باشید. بر ترس های خود غلبه کنید، شروع به کار کنید و روی پای خودتان بایستید. از تنهایی نترسید و بدانید که هنوز برای جستجوی همسر مناسبت فرصت دارید. اصلا مهم نیست اگر جدا شده اید و جامعه به شما فشار وارد می کند. خوب فکر کنید تا از چاله به چاه نیافتید.

3. واقع بین باشید

چه تضمین وجود دارد مردی که حالا به خاطر شما به همسر اول خود خیانت کرده است، به شما وفادار بماند؟ یا چطور مطمئن هستید که او برای همیشه همسر یا احتمالا فرزندان خود را رها می کند تا یک زندگی عاشقانه را با شما شروع کند؟ یکبار برای همیشه تصمیم بگیرید و از این رابطه پیچیده خارج شوید. قبل از اینکه دیر شود.

سخن خاتمهی

همه به خوبی آگاه هستیم که ازدواج با مرد متاهل اقدام درستی نیست و عواقب مثبتی در پی نخواهد داشت، اما زندگی همیشه طبق دانسته ها و خواسته های ما پیش نمی رود. بله عاشق یک مرد متاهل شدن انتخاب هیچ فردی نبوده است، اما اینکه چه واکنشی نسبت به این احساس نشان بدهید کاملا تحت اختیار شما واقع شده است. بنابراین هرچه سریعتر فکر کنید و تصمیم بگیرید. همچنین مراجعه به یک درمانگر را نیز در نظر داشته باشید. شاید کسی که خارج از فضای پر تنش این رابطه ایستاده است بیشتر بتواند به شما کمک کند. اگر هنوز قانع نشده اید، توصیه می کنیم مطلب خطرات رابطه با مرد زن دار را نیز مطالعه کنید. در خاتمه از قلم نیاندازید که نظرات خود را در مورد این قبیل روابط و پیامدهای آن با ما و سایر همراهان خبرنگاران به اشتراک بگذارید.

منبع: setare.com
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1671

به "ازدواج با مرد متاهل؛ درست یا غلط؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ازدواج با مرد متاهل؛ درست یا غلط؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید