افزایش 5 درصدی حجم بسته های اینترنتی

به گزارش مجله همراهان، رئیس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات گفت: اپراتورهای ارائه کننده خدمات اینترنت ثابت حداقل 5 درصد به حجم مصرف منصفانه بسته های اینترنتی مشترکان اضافه می کنند.

افزایش 5 درصدی حجم بسته های اینترنتی

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی مجله همراهان به نقل از رگولاتوری، حسین فلاح جوشقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات گفت: در پی اطلاعیه های قبلی رگولاتوری درباره مغایرت بسته های اینترنتی فروخته شده با میزان تحویل شده به مشترکان، اپراتورهای ارائه کننده خدمات اینترنت ثابت از امروز حداقل 5 درصد به حجم مصرف منصفانه بسته های اینترنتی مشترکان اضافه می کنند.

وی با تاکید بر اینکه صیانت از حقوق مشترکان یکی از مهمترین اولویت های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رگولاتوری است، افزود: این افزایش بدون دریافت هزینه اضافی و به منظور جبران حقوق مشترکان در دستور کار اپراتورها قرار گرفته است.

رئیس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات درباره مغایرت حجم بسته های اینترنتی گفت: پس از اعلام قبلی رگولاتوری در این خصوص و با بررسی های به عمل آمده، وجود این مغایرت به طور میانگین حداقل 5 درصد تأیید شد و به رغم شرح ارائه شده از سوی اپراتورها مبنی بر عوامل مؤثر بر این موضوع، مستندات ارائه شده به دلیل عدم ارتباط با مصرف کننده مورد قبول واقع نشد.

فلاح جوشقانی شرح داد: برخی اختلالات و اشکالات شبکه و سرباره های ناشی از پروتکل های اینترنتی باعث عدم تحویل کامل سرویس های خریداری شده به مشترکان شده و این موضوع به صورت عمدی و برنامه ریزی شده انجام نشده است.

وی گفت: رگولاتوری به موضوع رسیدگی کرده و اپراتورهای ارائه کننده خدمات اینترنت ثابت ملزم شدند علاوه بر رفع این اشکالات، به منظور حمایت از حقوق مشترکان و جلب رضایت آنان، از امروز حجم مصرف منصفانه در خدمات اینترنتی خود را بدون دریافت هزینه، حداقل 5 درصد افزایش دهند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 241

به "افزایش 5 درصدی حجم بسته های اینترنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 5 درصدی حجم بسته های اینترنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید