انتقاد لاوروف از اقدامات غیرسازنده ناتو و اعمال فشارهای آمریکا بر کشورهای آمریکای لاتین

به گزارش مجله همراهان، وزیر خارجه روسیه با اشاره به اینکه ناتو تمایلی به برقراری تماس های نظامی ندارد، ولی پیشنهادات روسیه همچنان روی میز واقع شده است، بر لزوم شروع مذاکرات با آمریکا و همکاری های بین المللی در عرصه امنیت سایبری تأکید کرد.

انتقاد لاوروف از اقدامات غیرسازنده ناتو و اعمال فشارهای آمریکا بر کشورهای آمریکای لاتین

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه امروز (پنج شنبه) در سخنرانی خود در دومین روز کنفرانس مسکو در زمینه امنیت بین المللی بیان کرد که ناتو از برقراری تماس ها با نمایندگان نظامی روسی خودداری می نماید.

لاوروف گفت: واضح است که ناتو بطور کلی خواستار برقراری تماس های نظامی نیست. ولی روسیه همچنان برای مصاحبه های شفاف و حرفه ای آمادگی دارد و پیشنهادات سازنده این کشور به منظور کاهش وخامت اوضاع در خطوط تماس دو طرف هنوز روی میز قرار دارند.

به گفته وی، کشورهای عضو ناتو به پیشنهاد رئیس جمهور ولادیمیر پوتین درباره ثبات راهبردی، از جمله عدم استقرار موشک های استقرار زمینی از هر نوع هسته ای و غیرهسته ای، واکنشی نشان نداده اند، این در حالی است که شرایط در این زمینه بسیار نگران نماینده است.

هدف آمریکا از اعمال فشارها بر کوبا، ونزوئلا و نیکاراگوئه، تحمیل شروط خود بر آنهاست

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه بعلاوه یادآور شد که ایالات متحده با راهنمایی شدن به وسیله منطق حاکم بر دکترین مونرو، کوشش می کند تا شرایط خود را بر کشورهای منطقه آمریکای لاتین تحمیل نموده و به آنها بیاموزد که تحت چه استانداردهایی باید زندگی نمایند.

لاوروف ادامه داد: دقیقاً این مسئله شرح دهنده محاصره مالی علیه کوبا است. این در حالی است که دقیقاً روز گذشته بار دیگر مجمع عمومی سازمان ملل تقریباً به اتفاق آراء به لغو محاصره غیرقانونی کرونا رأی مثبت داد. تنها دو کشور، از جمله آمریکا، با این مسئله مخالفت کردند.

وی بعلاوه به ادامه اعمال فشارهای آمریکا بر ونزوئلا و نیکاراگوئه هم اشاره نموده و گفت: بدون تردید این اعمال فشارهای بدون توقف با هدف مداخله در امور داخلی آنها و بی ثبات کردن اوضاع صورت می گیرد.

وزیر خارجه روسیه در بخش دیگری از سخنرانی خود ابراز امیدواری کرد که همکاری ها در زمینه امنیت سایبری و مصاحبههای سازنده بین مسکو و واشنگتن تقویت گردد و این موضوع در جریان مذاکرات روسای جمهوری روسیه و آمریکا در ژنو هم مطرح شد.

وی تأکید کرد که طرف روسی بشدت نگران قصد بعضی کشورها برای نظامی کردن فضای اطلاعاتی جهانی و اینترنت و توسعه سلاح های سایبری خطرناک در این عرصه هستند، در شرایطی که این اقدام به منافع ملی سایر کشورها آسیب رسانده و مغایر با کنوانسیون های بین المللی در زمینه مبارزه با جرایم سایبری است.

سرگئی لاوروف یادآور شد که در این راستا هر دو ابتکارعمل روسیه در نشست اخیر مجمع عمومی سازمان ملل و در جهت گیری به سمت شکل گیری مکاهمم مذاکراتی تخصصی با حضور نمایندگان همه کشورها، مورد حمایت گسترده قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1771

به "انتقاد لاوروف از اقدامات غیرسازنده ناتو و اعمال فشارهای آمریکا بر کشورهای آمریکای لاتین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد لاوروف از اقدامات غیرسازنده ناتو و اعمال فشارهای آمریکا بر کشورهای آمریکای لاتین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید