کرونا در اروپا، از تداوم زیان مالی شرکت لوفت هانزا تا عبور آمار مبتلایان از مرز 50 میلیون نفر

به گزارش مجله همراهان، جدیدترین خبرهای اروپا از عبور آمار مبتلایان در این منطقه از مرز 50 میلیون نفر حکایت می کند و شرکت هواپیمایی لوفت هانزای آلمان هم در سه ماهه ابتدایی سال جاری باز هم ضررهای مالی هنگفتی را ثبت کرده است.

کرونا در اروپا، از تداوم زیان مالی شرکت لوفت هانزا تا عبور آمار مبتلایان از مرز 50 میلیون نفر

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا همراه با همه عواقب سیاسی اجتماعی و مالی آن همچنان در اروپا جولان داده و عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی بیشتری به بار می آورد.

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با لوتار ویلر، رئیس انستیتو رابرت کخ آلمان با تاکید بر اینکه فرایند افزایشی مبتلایان به کرونا در کشور کمی کند شده است گفت: با این حال هنوز مشخص نیست که این تنها به صورت لحظه ای و یا یک فرایند پایدار است.

وی در عین حال تاکید کرد که اما این کافی نیست و آمارها همچنان بالا است.

اشپاهن گفت: امیدهایی وجود دارد، اما هنوز نمی توان هشدارها را کم کرد. وی در این شرایط یافتن سرعت درست برای بازگشایی ها را مهم ارزیابی کرد.

لوتار ویلر هم بیان نمود که تازه دو سوم شهفرایندان بالای هشتاد سال در کشور واکسینه شده اند. در افراد بالای 70 سال هم 30 درصد واکسینه شده اند.

وی تاکید کرد که ما به سرعت و خیلی سریع افراد را واکسینه می کنیم، اما همچنان انسان های زیادی وجود دارند که باید واکسینه شوند.

وزیر بهداشت انتظار تایید سریع واکسن بیون تک و فایزر را برای افراد بالای دوازده سال دارد. وی ابراز امیدواری کرد که افراد بالای دوازده سال در تابستان و برای آغاز مدارس بتوانند واکسینه شوند.

اوضاع در بخش های مراقبت های ویژه آلمان همچنان متشنج است

ویلر هم تاکید کرد : این پاندمی هنوز تمام نشده است. این پاندمی تازه زمانی تحت کنترل در می آید که در همه بخش های دنیا کنترل شود. این ویروس هیچ حد و مرزی ملی نمی شناسد. اوضاع در بخش های اورژانس همچنان متشنج است. باید همه اقدامات برای پایین آوردن آمارها انجام شود.

تداوم زیان های مالی شرکت هواپیمایی لوفت هانزا

تداوم بحران کرونا در آلمان و تاثیرت آن بر ترافیک هوایی بار دیگر منجر به قرمز شدن ترازنامه شرکت هوپیمایی لوفت هانزا در سه ماهه ابتدایی سال جاری میلادی شد. از ژانویه تا ماه مارس این شرکت با کاهش فروش 60 درصدی نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل روبرو شده و 2.56 میلیارد یورو فروش داشته است. رئیس این شرکت هواپیمایی در آلمان بیان نمود: هر چقدر این بحران بیشتر به طول می انجامد اشتیاق مردم برای رفتن به سفر بیشتر می شود.

بیش از 24 هزار ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 24736 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت و 264 مورد مرگ کرونای در این مدت خبر داده است. به این ترتیب آمار مبتلایان جدید دریک هفته گذشته در ازای هر 100 هزار نفر به 154.9 افزایش پیدا کرد.

اروپا، روسیه و چین را به تلاش برای از بین بردن اعتماد به واکسن های غربی متهم کرد

اتحادیه اروپا هم این انتقاد را به روسیه و چین وارد کرده که به صورت روزافزون تلاش می کنند اعتماد به واکسن ها کرونای غربی را از بین ببرند. در گزارش سرویس اقدام خارجی اروپا (EAD) آمده است که به اصطلاح دیپلماسی واکسن از منطق بازی صفر پیروی می کند. هدف این است که اعتماد به تولید کنندگان واکسن غربی، نهادهای اروپایی و استراتژی واکسیناسیون غربی کاهش یابد.

بر اساس این گزارش رسانه های دولتی روسیه ، مقامات و شرکت های دولتی از ماه دسامبر در تلاشند برای واکسن روسی اسپوتنیک 5 تبلیغ کنند، هم زمان آن ها از استراتژی های ارتباطی خصمانه استفاده می کنند تا اتحادیه اروپا را به خرابکاری در این زمینه متهم کنند.

در این گزارش آمده است که رسانه های وابسته به کرملین از جمله حساب رسمی شرکت اسپوتنیک تلاش می کنند اعتماد عمومی به آژانس دارویی اروپا را کاهش داده و در فرایند و بی طرفی سیاسی آن ایجاد تردید کنند.

شرکت اسپوتنیک وی بلافاصله این اتهامات را رد کرده و اعلام کرده که برعکس، این واکسن خود هدف حملات اطلاعاتی روزانه از طرف رسانه های غربی قرار می گیرد.

تقویت حضو نیروهای پلیس در شهرها در دستور کار دولت آلمان

با توجه به خشونت و درگیری های رخ داده از طرف برخی مخالفان محدودیت های کرونایی دولت هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان حضور بیشتر پلیس در مکان های حساس و مهم را ضروری دانسته است.

وزیر کشور آلمان گفت: این طور نباید باشد که ما می دانیم هر کسی که با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می کند در معرض خطر قرار می گیرد وبا این همه مثلا انستیتو رابرت کخ به عنوان یک نهاد حفاظتی به اندازه کافی مورد حمایت قرار نمی گیرد.

وی با اشاره به حملات به خبرنگاران در اعتراضات ضد محدودیت ها گفت: خبرنگاران نباید در کارشان ممانعت ایجاد شود از جمله از طرف شرک کنندگان در اعتراضات علیه اقدامات کرونایی.

زیهوفر شرح داد برای اینکه حمایت از رسانه ها به عمل آید باید همواره به اندازه کافی نیروهای پلیس در محل ها حاضر باشند.

در پاییز گذشته یک حمله آتش سوزی علیه انستیتو رابرت کخ آلمان از طرف مخالفان محدودیت های کرونایی انجام شد. انستیتو رابرت کخ نقش مهمی را در بحران کرونا ایفا می کند.

در اعتراضات مخالفان اقدامات کرونایی دولت چندین بار حملاتی هم علیه خبرنگاران گزارش شده است

بیش از 22 درصد فرانسوی ها اولین دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده اند

بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت فرانسه در این کشور تا به حال 20.9 میلیون نفر واکسینه شده اند. 22.2 درصد اولین دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه قرار است روز جمعه درباره چگونگی کاهش محدودیت ها در کشور صحبت کند. از دوم ژوئن قرار است شرایط اضطراری بهداشتی فعلی که به دولت اختیارات بیشتری برای اعمال اقدامات سختگیرانه برای مهار کرونا می دهد با یک سیستم به اصطلاح انتقالی جایگزین شود. از روز دوشنبه هم قرار است مدارس در فرانسه بعد از سه هفته دوباره تعطیل شود.

تعداد واکسینه شده ها در اروپا از تعداد مبتلایان به کرونا پیشی گرفت

سازمان بهداشت دنیای هم اعلام کرده که در اروپا در حال حاضر تعداد افراد واکسینه شده در برابر کرونا نسبت به افراد مبتلا پیشی گرفته است. هانس کلوگ، رئیس بخش اروپایی سازمان بهداشت دنیای اعلام کرده است که حدود 426 روز از زمانی که اولین ابتلاها به این بیماری در اروپا گزارش شد می گذرد. از آن زمان این ویروس حدود 5.5 درصد از جمعیت این منطقه را آلوده کرده و این در حالی است که در حال حاضر 7 درصد جمعیت این منطقه علیه کرونا واکسینه شده اند. به گفته وی شمار افراد جدید مبتلا به کرونا همچنان بالا است.

آمار مبتلایان به کرونا در اروپا از مرز 50 میلیون نفر عبور

موارد ابتلا به کرونا در اروپا از مرز 50 میلیون نفر عبور کرده است. بر اساس اطلاعات رسمی منتشر شده تا شب گذشته در 52 کشور و منطقه در قاره سبز 50021615 مورد ابتلا به این پاندمی ثبت شده است که برابر با حدود یک سوم کل مبتلایان به این بیماری در سطح دنیا است.

در یک هفته گذشته در سراسر اروپا حدود 1.38 میلیون ابتلای جدید به کرونا ثبت شده است. بیش از 1.06 میلیون نفر هم از ابتدای شیوع کرونا دراین منطقه در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

جدیدترین آمارهای کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه در عرض 24 ساعت 31,539نفر به کرونا مبتلا شده اند و 315 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم در عرض 24 ساعت 2,166نفر به کرونا مبتلا شده اند و 29 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در ایتالیا هم در عرض 24 ساعت 13,385نفر به کرونا مبتلا شده اند و 344 نفر بر اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم بر اساس جدیدترین آمارها در 24 ساعت گذشته 8,665نفر به کرونا مبتلا شده و 88 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده اند.

به این ترتیب بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 5,565,852نفر از آغاز شیوع کرونا به آن مبتلا شده اند و 103,918نفر هم اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در انگلیس هم تا به امروز 4,411,797نفر به کرونا مبتلا شده اند و 127,480نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 3,994,894نفر به کرونا مبتلا شده اند و 120,256هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

جدیدترین آمارها نشان می دهد که در اسپانیا هم تا به حال 3,504,799نفر به کرونا مبتلا شده اند و 77,943نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در آلمان هم تا به حال 3,351,474به کرونا مبتلا شده اند و 83,018هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1656

به "کرونا در اروپا، از تداوم زیان مالی شرکت لوفت هانزا تا عبور آمار مبتلایان از مرز 50 میلیون نفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از تداوم زیان مالی شرکت لوفت هانزا تا عبور آمار مبتلایان از مرز 50 میلیون نفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید