اهالی این استان ها آماده برف و یخبندان باشند

به گزارش مجله همراهان، خبرنگاران: سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد افزایش و تداوم آلودگی هوا در تهران و کرج از ورود سامانه بارشی به کشور و بارش باران و برف در غرب و نیمه غربی اطلاع داد.

اهالی این استان ها آماده برف و یخبندان باشند

به گزارش تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز بارش های پراکنده برای بعضی منطقه ها استان های کرمان و یزد و فردا در بعضی منطقه ها استان کرمان پیش بینی شده است.

فردا سه شنبه بارش باران و برف در استان های ساحلی دریای خزر، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی پیش بینی می گردد، بعلاوه در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل و چهارشنبه در شمال شرق کشور کاهش دما روی می دهد، در این روز در استان های ساحلی دریای خزر و روز چهارشنبه در نیمه شرقی کشور و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی وزش باد قابل ملاحظه ای پیش بینی شده است.

بهبود نسبی بارش ها در کشور؛ کاهش بارش های پاییزی 19.1درصد شد

روز چهارشنبه بارش ها با شدت کمتر در استان های ساحلی دریای خزر، اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی و بعضی منطقه ها خراسان شمالی ادامه دارد. بر اساس اعلام سازمان هواشناسی پنجشنبه با ورود سامانه بارشی به کشور در غرب کشور و آدینه در نیمه غربی کشور بارش روی می دهد.

توصیف سامانه: تداوم پایداری جو، آلودگی همراه با انباشت آلاینده های هوا

زمان آغاز: دوشنبه 1401/09/28

زمان انتها: سه شنبه 1401/09/29

نوع مخاطره: سکون هوا، پیش بینی افزایش شاخص و کاهش کیفیت هوا

منطقه اثر:

دوشنبه 1401/09/28: تهران و کرج

سه شنبه 1401/09/29: تهران و کرج

اثر مخاطره: افزایش شاخص های آلودگی هوا، افزایش غلظت آلاینده ها، کاهش کیفیت وضع هوا در حد ناسالم برای تمام گروه ها و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک) در منطقه ها پرتردد تا حد بسیار ناسالم.

توصیه: کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع آلاینده، تأکید بر عدم تردد غیرضروری برای تمام گروه ها، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده ها تا حد بسیار ناسالم.

توصیف سامانه: افزایش سرعت باد و ارتفاع موج

نوع مخاطره: افزایش ارتفاع موج در سواحل خلیج فارس بین 1 تا 1.5 متر در فراساحل تا 2.5 متر

منطقه اثر:

یکشنبه 1401/09/27: خلیج فارس و غرب تنگه هرمز، در نواحی ساحلی و دور از ساحل در استانهای بوشهر و غرب هرمزگان.

دوشنبه 1401/09/28: تنگه هرمز، در نواحی ساحلی و دور از ساحل هرمزگان.

اثر مخاطره: احتمال غرق شدن شناورهای سبک، تفریحی و نیمه سنگین، احتمال اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه ها، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس ها و احتمال آسیب به تأسیسات دریایی.

توصیه: محدودیت در سفرهای دریایی با شناورهای سبک و نیمه سنگین، محدودیت در فعالیت های دریایی از جمله ورود و خروج کشتی به بنادر و احتیاط در صیادی به ویژه در فراساحل.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 2 دی 1401 بروزرسانی: 2 دی 1401 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2218

به "اهالی این استان ها آماده برف و یخبندان باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهالی این استان ها آماده برف و یخبندان باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید