اینفوگرافیک، اشتباهات دندان خراب کن

به گزارش مجله همراهان، مسواک زدن نباید محکم باشد، زیرا خطر پوسیدگی، فشار به دندان و آسیب مسواک را نیز افزایش می دهد. معمولا پزشکان توصیه می نمایند که مسواک را باید خیلی ملایم و آرام بزنید، اما همه قسمت ها را بخوبی تمیز کنید.

اینفوگرافیک، اشتباهات دندان خراب کن

ممکن است که شما فکر کنید تمام راه هایی که برای مراقبت از دندان انجام می دهید راه های درستی است، اما بعد از مراجعه به دندانپزشکی متوجه اشتباهات خود میشوید.

مسواک کردن دندان ها فقط یکبار در روز عادتی است که هرگز به وسیله دندانپزشکان توصیه نمی شود، زیرا باعث ایجاد پلاک های دندانی و التهاب می شود و اگر پیشرفت کند، بافت دندان از بین می رود، ریشه دندان آسیب می بیند، لثه و استخوان عفونی می شوند و دندان از بین می رود.

اگر به آرامی دندان و لثه خود را مسواک نزنید و این کار را خشن انجام دهید، احتمالاً خطر از دست دادن دندان برایتان وجود دارد. این التهاب در لثه باعث تحریک بیماری های لثه و از دست دادن دندان می شود و فشار زیادی به لثه ها وارد می نماید.

مسواک زدن نباید محکم باشد، زیرا خطر پوسیدگی، فشار به دندان و آسیب مسواک را نیز افزایش می دهد. معمولا پزشکان توصیه می نمایند که مسواک را باید خیلی ملایم و آرام بزنید، اما همه قسمت ها را بخوبی تمیز کنید.

استفاده نکردن از نخ دندان به صورت روزانه یک مشکل محسوب می شود. اگر هر روز نخ داد نکشید، این پلاک ها بین دندان می ماند، باعث پوسیدگی و بیماری های لثه می شود. پس هر روز نخ دندان بکشید تا از آلودگی ها خلاص شوید.

منبع: فرادید
انتشار: 9 تیر 1401 بروزرسانی: 9 تیر 1401 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 2117

به "اینفوگرافیک، اشتباهات دندان خراب کن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینفوگرافیک، اشتباهات دندان خراب کن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید