آنالیز هزنیه های زندگی در لوکزامبورگ؛ حداقل حقوق کارگری 2071 یورو، یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت 30 یورو

به گزارش مجله همراهان، خبرنگاران: هزینه های زندگی در لوکزامبورگ بسیار بالاتر از دیگر همسایگان اروپایی این کشور است.

آنالیز هزنیه های زندگی در لوکزامبورگ؛ حداقل حقوق کارگری 2071 یورو، یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت 30 یورو

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت اکسپاتیکا، با وجود این که هزینه های زندگی در لوکزامبورگ بالا است، اما همچنان مقصد پرطرفداری برای مهاجران است. لوکزامبورگ که به قلب سبز اروپا معروف است، دارای طبیعت، فرهنگ، هنر و تاریخ بسیار زیادی است. گرچه لوکزامبورگ کشور کوچکی است، اما از لحاظ سیاسی و مالی بسیار قدرت مند است.

هزینه های زندگی در لوکزامبورگ در مقایسه با بسیاری از همسایگان اروپایی خود بسیار زیاد است، به گونه ای که شهروندان این کشور تجهیزات برقی و کالاهای لوکس را از شهرهای مرزی بلژیک، آلمان و فرانسه خریداری می نمایند. با این حال، با وجود قیمت های بالا، نرخ مالیات بر ارزش افزوده در لوکزامبورگ تنها 17 درصد است. همچنین نیمی از جمعیت لوکزامبورگ را مهاجران تشکیل داده اند.

هر چند هزینه های زندگی در لوکزامبورگ بسیار بالا است، اما دستمزدها نیز سطح بالایی دارد. حداقل دستمزد در این کشور با بالاترین میزان در اروپا، 2071 یورو در ماه است. متوسط درآمد نیز 47580 یورو در سال است. استانداردهای درآمد، شغل، تعادل کار و زندگی، بهداشت و رفاه، مسکن و همچنین محیط زیست از حد متوسط بالاتر است. هزینه زندگی در پایتخت این کشور، 29 درصد ارزان تر از نیویورک و 6 درصد گران تر از مونیخ است.

قیمت مسکن در لوکزامبورگ بسیار بالا است. قیمت اجاره نیز بسیار زیاد است و قراردادها یک ساله است. در گران ترین شهرهای لوکزامبورگ، میانگین اجاره بها برای یک آپارتمان یک خوابه حدود 1400 یورو در ماه است. اجاره یک آپارتمان سه خوابه نیز حدود 3500 یورو در ماه هزینه دارد. قیمت خانه در سایر نقاط کشور، مخصوصا شهرهای جنوبی و شرقی مناسب تر است و از حدود 700 یورو در ماه برای یک آپارتمان یک خوابه آغاز می گردد. اجاره بهای یک آپارتمان سه خوابه نیز حداقل 1500 تا 2000 یورو در ماه است.

میانگین قیمت خرید مسکن نیز حدود 6 تا 8 هزار یورو برای هر متر مربع است. قیمت مسکن در لوکزامبورگ در مقایسه با دیگر شهرهای اروپایی بالاترین هزینه را دارد.. در مناطق پرطرفدار پایتخت، یک آپارتمان یک خوابه 500 هزار یورو قیمت دارد. قیمت یک آپارتمان دو خوابه نیز یک میلیون یورو است. متوسط قیمت مسکن در دیگر نقاط کشور حدود 350 تا 800 هزار یورو است.

هزینه خدمات نیز اندکی بیشتر از دیگر کشورهای اروپایی است. صورت حساب ماهانه برق، گاز و آب حدود 150 تا 300 یورو در ماه است. هزینه تلویزیون، تلفن و اینترنت نیز حدود 28 تا 50 یورو در ماه است.

لوکزامبورگ دارای شبکه حمل و نقل عمومی بسیار خوبی است. به این دلیل که لوکزامبورگ وسعت کمی دارد، هزینه رفت و آمد به کشورهای همسایه یا سفر در داخل کشور چندان بالا نیست. قیمت بلیط های روزانه 4 یورو و هزینه بلیط های کوتاه مدت دو ساعته 2 یورو است. هزینه رفت و آمد ماهانه نیز حدود 40 یورو است. اما قیمت کرایه تاکسی بسیار بیشتر از وسایل نقیله عمومی است. کرایه ثابت تاکسی 3 یورو است و به ازای هر کیلومتر 3 یورو افزایش می یابد. هزینه سوخت نیز 1.14 یورو به ازای هر لیتر است.

هزینه مواد غذایی در پایتخت این کشور بیشتر از شهرهای دیگر است. قیمت غذا در رستوران ها نیز بسیار گران است. هزینه یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت، حدود 17 تا 30 یورو برای هر نفر است. یک وعده غذا در یک رستوران متوسط نیز حدود 70 یورو قیمت دارد. هزینه اسنک و ساندویچ نیز حدود 5 تا 10 یورو است.

مترجم: گیسو جعفری

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1123

به "آنالیز هزنیه های زندگی در لوکزامبورگ؛ حداقل حقوق کارگری 2071 یورو، یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت 30 یورو" امتیاز دهید

1 کاربر به "آنالیز هزنیه های زندگی در لوکزامبورگ؛ حداقل حقوق کارگری 2071 یورو، یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت 30 یورو" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز هزنیه های زندگی در لوکزامبورگ؛ حداقل حقوق کارگری 2071 یورو، یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت 30 یورو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید