بنیاد مستضعفان مانند شستا وارد بورس گردد ، یک پوسته از دین بیشتر نمانده است ، رفتار بعضی رنگ و بوی تبلیغات انتخاباتی دارد

به گزارش مجله همراهان، یک نماینده مجلس گفت: بنیاد مستضعفان مانند شستا وارد بورس گردد تا سرمایه ای برای برطرف مسائل برای دولت به دست بیاید.

بنیاد مستضعفان مانند شستا وارد بورس گردد ، یک پوسته از دین بیشتر نمانده است ، رفتار بعضی رنگ و بوی تبلیغات انتخاباتی دارد

به گزارش مجله همراهان به نقل از ایلنا، پروانه سلحشوری درباره این که برخی نهادها و افراد باید در این دوران که بیماری کرونا شیوع پیدا نموده است بدون منت به یاری دولت و مردم بیایند، گفت: نهادهای غیردولتی وجود دارند که زیرمجموعه دولت نیستند که در موردشان شائبه های فراوانی وجود دارد و سوالات جدی در ذهن مردم درباره شان شکل گرفته است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر می رسد باید پس از 40 سال از انقلاب همان طور که شستا و شرکت های زیر مجموعه اش در بازار بورس عرضه شدند بنیاد مستضعفان هم به عنوان سهام دار اصلی وارد بورس گردد تا سرمایه ای برای برطرف مسائل برای دولت به دست بیاید.

وی با بیان این که الان باید تعیین گردد که نهادهایی مانند بنیاد مستضعفان که اسمشان برای مستضعفان است کاری برای این قشر انجام می دهند یا خیر، گفت: علاوه بر مسائل از طرف دیگر سیاست های مالی ما در حوزه روابط بین الملل به گونه ای شده است که روابط عادی و نرمال با جهان نداریم؛ پس در این شرایط سخت چنین نهادهایی باید یاری نمایند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: قطعا برخی از نهادها خودشان وارد نمی شوند و باید از آنها خواسته گردد که به دور از حرکت های پوپولیستی برای یاری به مردم وارد میدان شوند.

وی ادامه داد: چند روز پیش عکسی دیدم که چند مسئول با یک گونی برنج به درخانه یک زن سرپرست خانوار رفتند! با خودم فکر می کردم خدایا آموزه های امام علی (علیه السلام) کجا و کاری که ما انجام می دهیم کجا!

سلحشوری با بیان این که واقعا از دین یک پوسته بیشتر نمانده است چراکه ما امروز آموزه های دینی را به کار نمی بریم، گفت: بر حاکمان این امر واجب است در شرایط فعلی از هر آنچه در بیت المال دارند برای مردم هزینه نمایند، البته باید بگویم بیت المال فقط خزانه نیست بلکه شرکت هایی هستند که هیچ کسی به آن ها دسترسی ندارد و اتفاقا درآمدهای کلان دارند.

وی ادامه داد: به خاطر دارم آقای نقویان یک بار در مصاحبه ای گفتند 60 درصد بودجه کشور در دست این هاست اگر واقعا اینطور است باید در گذشته برای شان تصمیم گیری می کردیم.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر فرصت مناسبی است که درباره چنین نهادهایی تصمیم گیری کنیم و در بازار بورس عرضه شوند تا سهم و حق ملت از این طریق به آن ها داده گردد.

وی درباره این که برخی از رفتارهای امروز برخی از افراد رنگ و بوی تبلیغات برای انتخابات آینده را دارد، گفت: اگر افرادی که امروز به اصطلاح یاری می نمایند برای انتخابات این کار را انجام می دهند باید این امر ادله ای باشد برای رد صلاحیت شان. کسانی که کار پوپولیستی انجام می دهند در واقع کرامت انسانی را زیر پا می گذارند. نباید از گرفتاری مردم استفاده کنیم و برای نیت های خودمان دست به کارهایی بزنیم .

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hmvd.ir شناسه مطلب: 1018

به "بنیاد مستضعفان مانند شستا وارد بورس گردد ، یک پوسته از دین بیشتر نمانده است ، رفتار بعضی رنگ و بوی تبلیغات انتخاباتی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنیاد مستضعفان مانند شستا وارد بورس گردد ، یک پوسته از دین بیشتر نمانده است ، رفتار بعضی رنگ و بوی تبلیغات انتخاباتی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید